Çin, ‘imkânsız motor’ olarak adlandırılan warp-sürüş teknolojisinde NASA’yı dövüyor mu?

ÇİN, NASA’yı birkaç hafta içinde insanlara Mars’a bulaştırmaya yardımcı olacak ‘imkânsız’ çözgü tahrik motoru oluşturmaya ittiğini iddia ediyor.

Sürücüsünün gizemini kırdığına ve uzayda seyahat etmek için gereken süreyi büyük ölçüde azaltabilecek bir motor üzerinde çalıştığına inandığını gösteriyor. Çin, ‘imkânsız motor’ olarak adlandırılan warp-sürüş teknolojisinde NASA’yı dövüyor mu?

Süper hızlı çözgü tahriki – şu anki herhangi bir seyahatten daha hızlı – birkaç saat içinde Ay’a seyahat etmeyi mümkün kılacaktı.

Nasa’nın üzerinde çalıştığı çözgü sürücüsü, mevcut olan ve egzozu bulunmayan herhangi bir güçlendiriciden daha iyi performans gösterecek bir motor olan bir EM Sürücüsüdür.

Teknoloji, kapalı bir motorun etrafında mikrodalgaları sarsarak çalışır. Mikrodalgalar daha sonra, bir pervane gibi davranan kabın yan tarafına itilir.

Newton’un üçüncü yasasını ihlal ettiği için bu bir zamanlar imkânsız kabul edildi – her eylem için eşit bir reaksiyon var.

Yeni motor, Kızıl Gezegene ulaşmak için üç aydan fazla süren mevcut teknolojiye kıyasla, bir ay içinde insanları Mars’a ulaştırmayı da mümkün kılacak.

Haberler, Nasa’nın şöhretinden etkilendim bilim dünyası etrafında şok dalgaları gönderdi, ancak şimdi Çin, zaten teknolojinin kullanımda olduğunu söylüyor. Çin, ‘imkânsız motor’ olarak adlandırılan warp-sürüş teknolojisinde NASA’yı dövüyor mu?

Çin Uzay Teknolojisi Akademisi (CAST), 2010 yılından bu yana projeye fon araştırması yaptığını ve NASA’nın haberi sadece zaten bildikleri iddia edilenleri “tekrar teyit” ettiklerini söyledi.

Cihazın, Tiangong-2 – Çin’in düşük yörünge insanlı uydusu gemisinde test edildiğini de sözlerine ekledi.

Cast’teki iletişim uydu bölümü başkanı Dr. Chen Yue, yakın tarihli bir basın toplantısında şunları söyledi: “Son yıllarda ulusal araştırma kurumları, EmDrive’da bir dizi uzun süreli, tekrarlanan test yaptı. Çin, ‘imkânsız motor’ olarak adlandırılan warp-sürüş teknolojisinde NASA’yı dövüyor mu?

“NASA’nın yayınladığı test sonuçlarının teknolojiyi tekrar teyit ettiği söylenebilir. Birden fazla ilk örnek ilkesinin birkaç özelliğini başarıyla geliştirdik.

“Mili düzeyinde mikro itme ölçüm testini tamamlamak için deneysel bir doğrulama platformunun kurulması ve aynı zamanda birkaç yıldır devam eden deneyler ve karşılık gelen girişim faktörlerine ilişkin soruşturmalar, bu itici itme türünde itişin var olduğunu doğruluyor.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çin, ‘imkânsız motor’ olarak adlandırılan warp-sürüş teknolojisinde NASA’yı dövüyor mu? için yorumda bulun

    Çin, ‘imkânsız motor’ olarak adlandırılan warp-sürüş teknolojisinde NASA’yı dövüyor mu? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çin, ‘imkânsız motor’ olarak adlandırılan warp-sürüş teknolojisinde NASA’yı dövüyor mu? için ilk yorumu yapabilirsin.