Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası

10 dk okuma süresi

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası hiç telefonunuza bir uygulama indirmeyi denediniz ve ” Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil ” şeklinde korkunç bir hata mesajıyla karşılaştınız mı ? Şansınız var. Birçok Android kullanıcısı, Play Store’dan bazı uygulamaları indirirken zaman zaman bu mesajla karşılaşır. Android’in daha eski bir sürümünden kaynaklanan yaygın bir hata olsa da, başka birkaç nedenden dolayı da ortaya çıkabilir. Cihazınızda, yonga setleri gibi yeni bir uygulamanın gereklilikleriyle uyumlu olmayan bazı eski donanım parçaları olabilir. Bu yazıda, bu sorun için olası çözümlere bakarken bu soruna neden olan tüm faktörleri tartışacağız.

Bu makalenin ilk yarısı, bu hataya neden olabilecek tüm olası faktörleri size açıklayacaktır. Önümüzdeki yarısında, sorunu çözmek için deneyebileceğiniz tüm çözümlerde size yol göstereceğiz. Öyleyse, doğrudan konuya girelim.

Neden “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” hatası aldınız?

Sorunu nasıl çözebileceğinizi araştırmadan önce, bu sorunun arkasındaki nedenleri anlamak iyi bir uygulamadır. Doğru bir şekilde düzeltmek için cihazınızda tam olarak neyin yanlış olduğunu bilmelisiniz. Aşağıda, bu uyumluluğun Android cihazınızda ortaya çıkmasının tüm olası nedenleri listelenmiştir.

1. Android sürümünüz eski ve güncel değil

Cihazınızı Düzeltin Bu Sürüm Hatası ile Uyumlu Değil

Telefonunuzda ” Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil ” hatasının ilk ve en önemli nedeni, Android’in en son sürümler için oluşturulmuş bir uygulamayı çalıştırmak için çok eski olmasıdır. Android işletim sisteminin daha yeni sürümlerinin daha yeni güncellemelerle geldiğini ve uygulamaların çalışma biçiminde birçok değişiklik getirdiğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle, Android’in daha yeni bir sürümünde çalışan bir uygulama, çok doğal olarak eski bir sürümde düzgün çalışmayabilir. Bu nedenle, Android’in eski bir sürümü bu hata mesajının en yaygın kaynağı haline gelir.

Bununla birlikte, uyumsuzluk eksikliğini açıklayan başka bir olasılık daha var. Cihazınızın en son Android sürümleri için oluşturulmuş bir uygulamayı çalıştırmak için çok eski olması mümkündür. Android’in herhangi bir yeni sürümünü yükleyemiyorsanız, uygulamayı çalıştırmak için cihazınızı değiştirmeniz gerekebilir.

2. Cihaz donanımınız uygulamayı desteklemiyor

Bu hata mesajını açıklayan başka bir olası neden, cihazınızın eski donanımıdır. Bu faktör, telefonda kullanılan yonga setleriyle ilgilidir. Üreticiler bazen çok yaygın olmayan bazı donanım parçaları kurarlar. Bu, yüksek güçlü yongalar için gereksinimleri olan uygulamaların yüklenmesini engeller. Mobil uygulama geliştiricilerinin uygulamalarını en yeni yonga çeşitlerine göre optimize etmeleri ve uygulamaları daha güçlü hale getirmeleri alışılmadık bir durum değildir. Bu nedenle, cihazınız düşük ölçekli donanımla gelirse, “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” hatası açılır.

3. Asıl nedeni bulmanız gerekir

Yukarıdaki iki nedenden hiçbiri cihazınız için sorun teşkil etmiyorsa, bir adım daha ileri gitmeniz gerekecektir. Bu amaçla, Play Store’u bir PC veya dizüstü bilgisayarda açmanız ve oturum açmanız gerekir. Aynı uygulamayı masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda aradığınızda, “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” hatasını göreceksiniz. tekrar ortaya çıkıyor. Bu hata açılır penceresine tıklamak, size bu mesajın arkasındaki tüm uyumsuzluk sorunlarının bir listesini verecektir. Yukarıdaki iki durumun dışında birkaç neden var. Ülke çapında veya yerel kısıtlamalar veya düşük işletim sistemi hatası olabilir.

Cihazınızı Düzeltmenin 6 Yolu Bu Sürüm Hatası ile Uyumlu Değil

Artık bu hata kodunun telefonunuzda neden ve nasıl göründüğünü bildiğinize göre, düzeltmeye başlayalım. Bu sorunu çözmenin birçok farklı yolu vardır. Bu bölümde, bu hatayı en kısa sürede çözmenize yardımcı olacak bazı kolay adımlarla birlikte her çözüme ayrıntılı bir şekilde göz atacağız.

1. Google Play Store için Önbelleği Temizle

“Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” hatasından kurtulmanın ilk ve en kolay yöntemi, Play Store için önbelleği temizlemektir. Bunu aşağıdaki adımlarla yapabilirsiniz:

1. Arka planda açıksa Play Store sekmesini kapatın.

2. Telefonunuzda Ayarları açın.

3. Şimdi Uygulama Yöneticisi bölümüne gidin.

4. Google Play hizmetleri seçeneğini seçin.

Google Play Hizmetlerini bulun ve açın

5. Önbelleği Temizle düğmesine dokunun.

Bu adımları uyguladıktan sonra Play Store’u yeniden başlatabilir ve indirmek istediğiniz uygulamayı arayabilirsiniz.

2. Tüm En Son Güncellemeleri Kaldır

Bu hata için başka bir olası çözüm, en son güncellemeleri kaldırmaktır. Güncellemeleri silmek için aşağıdaki birkaç adımı izlemeniz gerekir:

1. Yapmanız gereken ilk şey , cihazınızda Ayarlar’ı açmaktır.

2. Şimdi, Uygulamalar seçeneğine dokunun.

3. Yüklü uygulamalar listesinden Google Play Store’u seçin.

4. Şimdi, Güncellemeleri kaldır seçeneğine dokunun.

Bu adımlar işi yapmalı. Play Store uygulamasını yeniden çalıştırdığınızda, çözülecek hatayı bulacaksınız.

3. Telefonunuzun Model Numarasını Değiştirin

Yukarıdaki önlemlerden herhangi biri işe yaramadıysa, sizin için başka bir çözüm var. Bu daha uzun ve karmaşık bir yöntemdir ancak “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” hatasından kesinlikle kurtulabilir. Aynı şeyi başarmak için verilen adımları izleyin.

1. Başlangıç ​​olarak, telefonunuz için üretici tarafından başlatılan herhangi bir cihazın model numarasını aramanız gerekir.

2. Bunu ararken, ikamet ettiğiniz yerde erişilebilen bir model numarası bulmanız gerekir.

3. Bu erişilebilir model numarasını bulduğunuzda, kopyalayıp kaydetmek için bir yere yapıştırın.

4. Şimdi, Play Store’dan ES Dosya Gezgini adlı bir uygulamayı indirin.

5. Bu uygulamayı yüklediğinizde açın ve Araçlar bölümüne gidin.

6. Araçlar bölümünün içindeyken, Gizli Dosyaları Göster ayarını ve Kök Gezgini özelliklerini etkinleştirmek için düğmeyi değiştirin.

7. Daha sonra / adlı sayfada ‘ Sistem ‘ başlıklı bir dosya bulmanız gerekir.

8. Bu klasörün içinde ‘ build.prop ‘ adlı dosyayı bulun.

9. Bu dosyayı ‘ xbuild.prop ‘ dosyası olarak yeniden adlandırın ve ardından aynı dosyayı kopyalayın.

10. Ardından bu ‘ xbuild.prop ‘ dosyasını telefonunuzdaki SD depolama alanına yapıştırmanız gerekir.

11. Bu adımları tamamladıktan sonra, bu dosyayı ES Note Editor uygulamasında açın.

12. Dosya açıldığında, “ ro.build.version.release = ” yazdıktan sonra daha önce kaydettiğiniz model numarasını girmeniz gerekir.

13. Bu değişiklikleri kaydettikten sonra / başlıklı sayfaya gidin.

14. Burada Sistem adlı dosyayı seçin.

15. Bu dosya içinde , xbuild.prop dosyasını orijinal adına yeniden adlandırmanız gerekir, yani ‘ build.prop ‘.

16. Bunu yaptıktan sonra, bu dosyayı kopyalayın ve SD alanına koyun.

17. Bunu aşağıdaki gibi bazı değişiklikler izler.

  • Read permissions to Group, Owner, and Other
  • Write permissions to Owner
  • Execute permissions to No One

18. Tüm bu değişiklikleri kaydedin ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın

Bu kapsamlı model değiştirme sürecini tamamladıktan sonra hata mesajından kurtulabilmelisiniz.

4. Android Cihazınızı Köklendirin

Birçok kullanıcı, bir uyumluluk hatası mesajı açılırsa telefonlarını değiştirir. Bunun nedeni, telefonlarının daha yeni bir Android sürümünü yükleyememesi olabilir; cihazlarına alabilecekleri uygulamaları sınırlamak. Ancak, bu nedenle yeni bir telefon alamıyorsanız, endişelenmeyin. Cihazınızın uyumsuzluğunu sadece köklendirerek halletmenin kolay bir çözümü var.

Eski cihazınız, daha yeni Android sürümlerinin aldığı çoğu güncellemeyi alamayabilir. Bu zorluğun üstesinden gelmenin en iyi yolu, cihazınızı köklendirmektir. Sadece edebilirsiniz telefonunuz kökünü Android’in son sürümünü kullanmak için ve fırlatma ROMS. Ancak, bu işlemin riskli olduğunu ve yalnızca telefonunuzu işlemesi için yapılmayan güncellemelerle çalışmaya zorladığını unutmayın. Bu nedenle, bu yöntem cihazınızda ciddi arızalara neden olabilir.

5. Yalp Uygulamasını kullanın

Telefonunuzun uyumsuzluk hatasını göstermesinin nedenlerinden bir diğeri de, ikamet ettiğiniz bölgede uygulamaya erişilemez olmasıdır. Bu özel sorun, Yalp adlı bir uygulama indirilerek çözülebilir . Bu uygulama, Google Play Store ile aynı şekilde çalışır, ancak biraz farklıdır. Yalp, her Android mobil uygulamasını bir APK dosyası biçiminde indirmenize izin verir . Bu APK dosyası, telefonunuzda varsayılan olarak kaydedilen konuma göre indirilir. Bu nedenle, bölgenizdeki uygulama için erişilebilirlik eksikliği konusunda endişelenmenize gerek yok.

Yalp, uygulamaları yükleme, çalıştırma ve güncelleme açısından Play Store ile aynı şekilde çalışır. Dünya çapında birçok kullanıcının güveniyle desteklenen güvenilir bir uygulamadır. Basit arayüzü ve kolay gezinme özelliği, yeni uygulamaları indirirken ve kullanırken size herhangi bir sorun çıkarmaz.

6. Bir SuperSU Uygulaması Kurun ve Bağlayın

Market Helper , önceden yüklenmiş SuperSU’ya sahip köklü bir Android cihazda çalışmak için harika bir uygulamadır. Bölgenizde mevcut olmaması durumunda bu uygulamayı bir VPN kullanarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” hatasını ortadan kaldırmak için verilen adımları izleyin:

  1. Market Helper uygulamasını başlatın.
  2. Telefonunuz için üretici tarafından oluşturulan en son cihazların bir listesini göreceksiniz.
  3. Bu listeden bir seçenek seçin ve Etkinleştir üzerine dokunun.
  4. Bundan sonra, bu uygulama için izinlere izin vermeniz gerekir.
  5. Bu adımları uyguladıktan sonra, ‘ Başarıyla Etkinleştirildi ‘ mesajı açılır penceresini alana kadar bekleyin.
  6. Bu adımlar tamamlandıktan sonra Play Store uygulamasını açın ve herhangi bir uygulamayı yükleyin.

Bu, uyumluluk hatasını çözmede yardımcı olacaktır.

Bununla, ” Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil ” hatasını çözme kılavuzumuzun sonuna geldik . Cihazınızda bu hata mesajıyla karşılaştığınız için buradaysanız, endişelenecek bir şey olmadığını bilmelisiniz. Bu, çoğunlukla telefonunuzda çalışan eski bir Android sürümü veya yonga setleri açısından eski donanım nedeniyle oluşan yaygın bir hatadır.

Yukarıda listelendiği gibi bunun birkaç başka nedeni olabilir. Ancak bu hatayı çözmek kolaydır ve zamanınızın çoğunu almayacaktır. Bu sorundan kurtulmak ve cihazınızda çalıştırmak istediğiniz herhangi bir uygulamayı indirmek için yukarıda listelenen yöntemlerden herhangi birini takip edebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x