Bu Windows yapısının süresi yakında dolacak

Bu Windows yapısının süresi yakında dolacak Windows 10 çalıştıran bir bilgisayar kullanırken “ Bu Windows sürümünün süresi yakında dolacak. Windows derlemeniz xx / xx / xx tarihinde sona erecek. En kısa sürede yeni bir yapıya geçmelisiniz. Daha fazla bilgi için çevrim içi olun ”mesajı.

Bu Windows 10 sürümünün süresi yakında dolacak

Windows 10 derlememin süresi neden doluyor?

Microsoft’a göre, tüm Windows 10 Insider yapılarının yerleşik bir son kullanma tarihi vardır. Windows 10’un bir Insider derlemesini çalıştırıyorsanız, birkaç ay sonra süresi dolar.

Bunu önlemek için, kullanıcıların Insider yapısını manuel olarak mevcut en son sürüme yükseltmeleri veya Windows 10’un en yeni yapıyı otomatik olarak indirip yüklemesine izin vermeleri gerekir.

Windows 10 genel sürüm yapısının asla sona ermeyeceğini unutmayın. Bununla birlikte, hizmetlerinin sona erme tarihi de vardır. Diğer bir deyişle, hizmetin bitiş tarihini ilettiğinizde, Microsoft bu sürüm için herhangi bir destek sunmayacaktır. Desteği almak için en son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Örneğin 14 Aralık 2021, Windows 10 sürüm 2004 (Mayıs 2020 Güncellemesi) için hizmetin bitiş tarihidir.

Windows 10 yapı numaramı ve son kullanma tarihimi nasıl kontrol ederim?

Windows 10 yapı numarasını kontrol etmenin farklı yolları vardır. En kolay yol, Başlat / görev çubuğu arama alanına winver.exe yazıp ardından Enter tuşuna basmaktır. Windows Hakkında iletişim kutusu, Windows 10 yapı numaranız dahil olmak üzere çeşitli bilgileri görüntüler. Bir Insider derlemesi kullanıyorsanız, Windows Hakkında iletişim kutusu, derlemenizin sona erme tarihini de gösterecektir.

Bu Windows derlemesinin süresi yakında sona erecek Windows 10

Windows 10 aktivasyonumun süresinin dolacağı anlamına mı geliyor?

Hayır! “Bu Windows sürümünün süresi yakında dolacak” mesajı, kullanıcıları Windows 10’un belirli yapısının etkinleştirme süresinin dolacağı konusunda uyarır.

Yeni bir yapıyı manuel olarak indirip yüklemem gerekiyor mu?

Hayır, mutlaka yapmanız gerekmiyor. Otomatik güncellemeler varsayılan olarak ayarlanmışsa, Windows 10 en son sürümü otomatik olarak indirip yükleyecektir.

Bununla birlikte, Microsoft’tan Windows 10 ISO’yu indirerek mevcut yapıyı kaldırmak ve Windows 10’un en son sürümünü manuel olarak yüklemek isterseniz, bunu yapabilirsiniz.

En kolay yol, Windows 10’un en son sürümü otomatik olarak indirip yüklemesine izin vermektir.

En son güncellemeler nasıl kontrol edilir?

Windows 10 bilgisayarınızda, Ayarlar > Güncellemeler ve Güvenlik > Windows Güncelleme sayfasına gidin ve daha yeni bir Windows 10 sürümü olup olmadığını kontrol etmek için Güncellemeleri kontrol et düğmesine tıklayın. Varsa, Windows 10 otomatik olarak indirip kuracaktır.

Windows 10’un süresi dolmuş bir yapısını kullanmaya devam edersem ne olur?

Microsoft’un bu sayfasına göre, bir yapının süresi dolduğunda, kullanıcılar günde bir kez uyarı alacaklar. İki hafta sonra Windows 10 artık önyükleme yapmayacak. Microsoft’tan (çalışan bir bilgisayarda) yeni bir Windows 10 Insider ISO görüntüsü indirmeniz ve aynısını yüklemeniz gerekecektir.

Bu nedenle, Windows 10 kullanıyorsanız, yüklü olan yapının süresi dolmadan önce en son Insider sürümüne yükseltmek iyi bir fikirdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu Windows yapısının süresi yakında dolacak için yorumda bulun

    Bu Windows yapısının süresi yakında dolacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bu Windows yapısının süresi yakında dolacak için ilk yorumu yapabilirsin.