Apple Watch Nabız Ölçüm Cihazı Çalışmıyor Nasıl düzelte bilirim

Apple Watch Nabız Ölçüm Cihazı Çalışmıyor Nasıl düzelte bilirim Dürüst olalım: Apple Watch’taki kalp atış izleyicisi olarak söylendiği kadar iyi değil hatta berbattır. Muhtemelen burada olup bu makale okumanında asıl nedeni budur. Rimitim gibi kalp rahatsızlığı olan insanlar için, kalp atış hızınızı takip etmek hayatı öneme sahiptir. Bu verileri doğru bir şekilde kaydedebilecek bir cihaza sahip olmak daha da önemlidir. Ne yazık ki, Apple Watch bunlardan biri değil.

Yanlışlık, eksik veriler ve belli bir saatte kalp atış hızını denetleme başarısızlığına ilişkin raporlarla birçok kullanıcı Apple Watch ürününü iade etme eşiğinde zaten.

Apple Watch’teki kalp atış hızı izleyicisinin tekrar çalışması için veya en azından biraz daha iyi olmasını sağlamak için aşağıdaki birkaç basit işleme yapmanızı tavsiye ederim. Umarım bu düzeltmeler yardımcı olacaktır.

Güvenilmez Kalp Hızı Okuma

Bu Apple’ın bilinen bir sorundur. Bu sorunun düzeltilmesi çok karmaşık değil aslında.

Apple Saatinizi çok gevşek takmadığınızdan emin olun. Bu, arkadaki sensörü etkileyebilir. Egzersiz yapmadan önce bandı kontrol edin ve sıkıştırın. Apple Watch’unuzu sıkmanın yanında sensörün (ve arkanın) daha iyi sonuç verebilmesi için temizlemeniz gerekir.

Etkinlik Appı Kalp Oranını Kaydediyor

Evet, Activity uygulamasının kalp atış hızınızı AT ALL olarak kaydetmediği gibi sorunlar. Elbette, Apple Watch, halihazırdaki kalp atış hızınızı ölçmeye devam ediyor ancak “Bitti” ye dokunduğunuzda, uygulama günlüğe kaydetmiyor.

Kalp atış hızı Apple Gözleminize kaydedilmiyorsa:

 1. iPhone izleme uygulamasını açın
 2. Gözetimim> Gizlilik bölümüne gidin
 3. Kalp Hızı ve Fitness İzlemeyi Etkinleştir

Ayrıca, Egzersiz ayarları sayfasından Güç Tasarruf Modu’nu kapatın.

Kalp hızı tutarsızlığı

Bazen kalp atış hızınızı iki kere kaydedersiniz ve ikisi de tamamen farklı bir sonuç gösterirler. Kalp atış hızınızın kalitesinin değişebileceği birkaç durum olmuş olabilir. Apple bile Apple Watch’un her seferinde doğru bir kalp atış hızı göstermeyeceğini de doğruladı.

Bu noktada, bunun için özel bir çözüm bulunmamaktadır. Yapabileceğiniz şey, okumalar birbirine benzene kadar tekrar tekrar deneyin.

Kalp atış hızı algılayıcısı çalışmıyor

Apple Watch, sensörle ilgili sorunlardan dolayı kalp atış hızınızı ölçmezse, yapmanız gereken birkaç şey var.

 1. Sensördeki yeşil LED ışığının görünüp görünmediğini kontrol edin.
 2. Apple Watch’ini yeterince sıktınız mı?
 3. Ayarlar sayfasından Bilek Algılama işlevini açın.
 4. Bilekinizde Apple Watch’inizin sensörünün performansını etkileyebilecek bir şey var mı?

Saat, güvenilmez bir veri görüntüleyebilir, ancak hiçbir şey göstermediğinde ciddi bir soruna sahipsiniz demektir  lütfen Apple ile iletişime geçin.

 

 • Ana Sayfa
 • Genel
 • Apple Watch Nabız Ölçüm Cihazı Çalışmıyor Nasıl düzelte bilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Apple Watch Nabız Ölçüm Cihazı Çalışmıyor Nasıl düzelte bilirim için yorumda bulun

  Apple Watch Nabız Ölçüm Cihazı Çalışmıyor Nasıl düzelte bilirim için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple Watch Nabız Ölçüm Cihazı Çalışmıyor Nasıl düzelte bilirim için ilk yorumu yapabilirsin.