Apple Watch Dokunmatik Ekran Çalışmıyor

1 dk okuma süresi

Apple Watch Dokunmatik Ekran Çalışmıyor bu makalemizde Apple Watch’un ekran sorununu düzeltmenin bazı yolarını bu makalede sizlerle paylaşmak istiyoruz

Apple Watch Dokunmatik Ekran Çalışmıyor

Apple Watch, Apple’ın akıllı saatleri için özel olarak geliştirdiği WatchOS adlı bir işletim sistemini çalıştırıyor. Bu işletim sistemiyle ilgili bir sorun olduğundan dokunmatik ekran saatinizde çalışmıyor olabilir.

İşletim sistemi sorunları çok nadirde olsa da işlemtim sistemindeki hatalardan dolayı cihazınız görevini yerine getirmesine engel olur. Bunların içinde en çok rastlanan hata Watch Dokunmatik Ekranının çalışmaması var. Bunu sorunun düzeltmenin kolay bir yolu, WatchOS sürümünü Apple Watch’ınıza güncellemektir. Apple Watch saatinizi nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır

2. Genel > Yazılım güncellemesine dokunun.
3. Parolanızı girin (varsa) ve güncellemeyi indirin.
4. Apple Watch’ınızda ilerleme çarkının görünmesini bekleyin.
5. Güncelleme tamamlanana kadar Apple Watch’u şarj cihazında tutun. Bu, güncellemenin boyutuna ve internet hızınıza bağlı olarak birkaç dakikadan bir saate kadar sürebilir, bu yüzden sabırlı olduğunuzdan emin olun.

Apple Watch Yeniden Başlatın

Apple Watch saatinizin dokunmatiği tamamen tepkisiz ise aşağıdaki adımı takip edin.

  1. Yan Düğmeyi ve Digital Crown’u en az on saniye basılı tutun.
  2. Apple logosunun yeniden göründüğünü gördüğünüzde her iki düğmeyi de bırakın.

Apple Watch’unuzda yeniden başladıktan sorununuz çözüldü mu? Sorun halen deva ediyorsa aşağıdaki adıma geçebilirsiniz.

Apple Watch’ınızda hala bu sorunu yaşıyorsanız, sorun Apple Watch’unuzdaki donanımla ilgili sorunlar olabilir.  Bu durumda Apple Watch’unuzu Apple teknik servisine götürmeniz gerekir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x