Apple iCloud.net Alan adını satın aldı

Apple, son olarak iCloud.net sesiz sedasız satın aldı iCloud.net. Alan daha önce üyelerin fotoğraflarını, videolarını paylaşabilecekleri, günlük bloglar, etkinlikler ve diğer içerikleri yazabileceği “iCloud Sosyal Ağ” olarak adlandırılan bir Asya sosyal ağına ev sahipliği yapmak için kullanılıyordu.

Platform, 1 Mart 2017’de tüm kullanıcı verilerini silineceğini bildirdi, bu ayın sonuna kadar tüm üyelerine bir mail gönderdi. Üyeler ayrıca hesapta oturum açma ve el ile silme seçeneğine de sahipler. Sitenin şu ana kadar kaç üyeye sahip olduğu belli değil. Apple iCloud.net Alan adını satın aldı
Alınan bir ipucuna göre, Apple’ın bildirdiği üzere alanı 1,5 milyon dolara satın aldığı bildirildi. Apple iCloud başlatma eşiğinde iken 2011 yılında iCloud . Com alanını İsveçli bir yazılım şirketi olan Xcerion’dan yaklaşık 5,2 milyon dolar karşılığında satın aldı. Cupertino şirketi, önümüzdeki birkaç ay içinde iCloud ile ilgili (iCloud. us, iCloud. eu vb.) Alan adlarını da satın aldı. Apple iCloud.net Alan adını satın aldı


 iCloud.net , adının Aplle ile bir ilgisi almadığı ve iCloud adı altında alınan uzantılardan son kalan parçalarından biriydi. Apple’ın satın alma işlemini ne zaman yaptığı belli değilken, daha önce bu alana bağlı sosyal ağ vardı, siteden yapılan açıklama göre bu ayın sonuna kadar site kapanacakmış.

Bu, Apple’ın dikkat çekici bir harikası değil, aynı zamanda şirketin iCloud ile ilişkili tüm önemli web adreslerini elde etme arayışının rekabetçiliğini de işaret ediyor. Özellikle, Apple etrafında bir yere ödenen ötesinde gerçek bulut hizmeti lansmanı, 2011 yılında geri iCloud.com alan adı için yazılım şirketi Xcerion için 5.200.000 $. Satın aldıktan sonra Xcerion, iCloud’la ilişkili isim sahiplerinin geri kalanını yaklaşık dört yıl sonra Apple’a devretti. Bu transfer, iCloud.us, iCloud.eu ve iCloud.tv gibi 170 civarında alan adı içeriyordu.

ilginizi çekebilir  wordpress güvenlik önlemleri

Apple’ın iCloud.net sitesini satın alması, alan adı ile ilişkili Çin sosyal ağının yol kenarına geçeceğini görecektir. Sahadaki bir görevde, Tong Lei sahibi şunları yazıyor:

Merhaba iCloud.net tüm kullanıcıları:

ICloud.net ana sayfasında gösteren bir duyuru var, evet, iCloud.net’ı kapatmaya ve tüm servislerini durdurmaya karar verdik.

2011 yılından beri sosyal hizmet sunuyoruz, ancak şimdi, iCloud.net görevi bitti, emekli olması için zamanı geldi.

ICloud.net’in ne kadar büyük bir sosyal ağ olduğu açıkça belli değil, ancak hizmet kullanıcılara arkadaşlarının en yeni içeriği için tek noktadan bir konum sağladığını iddia ederek “arkadaşlarıyla etkileşim kurup eğlenmek” Hayatın “en büyük satış noktası hizmetinin biridir.

Bu satın alımın her şeyin büyük planında olduğu anlamına gelmese de, ilk etapta alan adı edinmek için Apple’ın 5 yılı aştığı dikkat çekicidir. Apple, iCloud’un önemli bir parçası olduğu Hizmet sektörüne gittikçe yoğunlaşıyor. Zaman ilerledikçe, gelecekin iCloud için bir bütün olarak ne kaldığını söyleyebileceğiz.

 

 

Apple Hizmetleri, App Store, iCloud ve Apple Music gibi donanım dışı işyerlerini kapsıyor ve son çeyrekte toplu olarak önceki yıla göre% 18 artışla  7,17 milyar dolar satışgerçekleştirdiler . Apple bu rakamı önümüzdeki dört yıl içinde ikiye katlamayı hedefliyor. Apple iCloud.net Alan adını satın aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple iCloud.net Alan adını satın aldı için yorumda bulun

    Apple iCloud.net Alan adını satın aldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple iCloud.net Alan adını satın aldı için ilk yorumu yapabilirsin.