Apple hesabınız devre dışı bırakıldı

Apple hesabınız devre dışı bırakıldı Apple, hesabınızın saldırıya uğradığından şüphelenirse, askıya alacaktır. Hesabınızın “güvenlik nedenlerinden ötürü kilitli” olduğunu bildiren bir mesaj alırsınız

Birisi Apple hesabınıza saldırmaya çalışırsa, şifrenizi hatalı şekilde çok fazla girerek veya güvenlik sorularınıza yanlış cevaplar vererek Apple saldırıyı tanıyacak ve Apple kimliğinizi kilitleyecektir.

Bu, bir saldırganın Apple kimliğinize erişemeyeceği anlamına gelir; çünkü bu, Apple Store’daki iCloud e-postanıza, iMessages’e ve FaceTime’a girmesine izin verir ve ayrıca paranızı App Store’da veya iTunes’da harcamalarına izin verecektir.

Bu yazıda, Apple hesabınızı ve hizmetlerinizi tekrar kullanabilmeniz için Apple Kimliğinizin nasıl açılacağını açıklayacağız.

Apple kimliğinizin kilidini açmak için

Apple’ın hesabınızı devre dışı bırakmasının nedeni ne olursa olsun, tekrar geri dönmek mümkündür, hesabınızı kurtarmak ve yeni bir şifre oluşturmak için bu adımları izlemeniz yeterlidir.

  1. apple.comadresine gidin
  2. Apple kimliğinizi girin – genellikle Apple hesabınızla ilişkili e-posta adresiniz.
  3. Bir robot olmadığınızı ispatlamak için Kodu girin.
  4. Devam Et’i tıklayın

Bir sonraki sayfa, Apple hesabınız için oluşturduğunuz güvenlik biçimine bağlı olarak farklılık gösterecektir.

İki faktörlü kimlik doğrulamasını kurduysanız, güvenilir bir cihazda veya telefonunuzdaki bir kısa mesajda bir kod alırsınız. Hesabınızın kilidini açmak ve şifrenizi değiştirmek için önce bu doğrulama kodunu girmeniz gerekecek.

Eski iki aşamalı doğrulamayı kullanırsanız, güvenilir bir cihaza gönderilen bir koda ek olarak iki adımlı doğrulamayı kurduğunuzda size gönderilen kurtarma anahtarınız gerekir. Kurtarma anahtarınız yoksa (Apple size kurduğunuzda 14 haneli bir koddu) bir miktar sıkışmış olabilirsiniz.

Bu güvenlik yöntemlerinden herhangi birini ayarlamadıysanız, parolanızı kullanarak hesabınızın kilidini açmanız gerekir; aksi takdirde Apple’a bazı noktalardaki cevapları söyleyeceğiniz bazı güvenlik sorularına cevap vereceksiniz.

Birkaç denemeden sonra hesabınızın kilidini açmayı başaramazsanız, hesabınız kilitli kalacak, ancak ertesi gün tekrar deneye bilirsiniz.

Apple kimliğinizin saldırıya uğramış olup olmadığını nasıl öğrenebilirsiniz?

Apple kimliğinizin dışında kaldıysanız ve şifrenizi yanlış yaptığınızdan dolayı değilse, duyacaklarınız şunlardan biri olabilir: “Bu Apple kimliği güvenlik nedenleriyle devre dışı bırakıldı ‘,’ Hesabınız güvenlik nedeniyle devre dışı bırakıldığı için oturum açamazsınız ‘veya’ Bu Apple Kimliğini güvenlik nedeniyle kilitli ‘olarak ayarlayabilirsiniz.

Apple’dan, Apple Kimliği şifrenizi nasıl sıfırlayacağınıza dair bir e-posta da alabilirsiniz, bu bilgisayar korsanı şifrenizi değiştirmeye çalışırsa gönderilebilir.

Alternatif olarak, iki faktörlü kimlik doğrulamasını kurduysanız, güvenilen bir cihazda birinin hesabınıza giriş yaptığını söyleyen, oturum açma işleminin gerçekleştiği yer hakkında kabaca bir fikir veren bir uyarı görebilirsiniz. Gelen yerlerin bazen oturum açtığınız yere yakın herhangi bir yerde görünmediğini unutmayın, bu yüzden oturum açtıysanız Apple kimliğinize birisi giriş yaptı diyen bir uyarı alırsanız, otomatik panik yapmayın. Suffolk. Bununla birlikte, henüz oturum açmadıysanız ve böyle bir uyarı görürseniz kaygılanmanızın bir nedeni olabilir.

Apple kimliğinize bilgisayar korsanlarından korunma

Apple kimliğinize girmeye çalışan insanlar için bir hedef olmamak için kimlik avı e-postalarına yanıt vermediğinizden emin olun. Bunlar, Apple’ın e-postaları gibi görünen sahte e-postalardır ve size Apple kimliğinize giriş yapmanız gerektiğini söyler. Kötü amaçlı yazım denetimi ve kötü yazım nedeniyle genellikle kimlik avı e-postalarını bulabilirsiniz. Ayrıca, e-postanın gönderildiği adresi kontrol etmeniz gerekir (yalnızca adresin görünüşünü değil, posta adresinin yanındaki oku tıklatarak gerçek adresin tamamen farklı olup olmadığını görebilirsiniz). Böyle bir tuzağa yakalanma ihtimalini ortadan kaldırmak için bir e-postadan Apple hesabınıza asla giriş yapın. Her zaman iCloud.com’a gidin .

Saldırıya uğramaktan kaçınmanın diğer bir yolu ise, güçlü bir şifreniz olduğundan emin olmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple hesabınız devre dışı bırakıldı için yorumda bulun

    Apple hesabınız devre dışı bırakıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple hesabınız devre dışı bırakıldı için ilk yorumu yapabilirsin.