Android PDF dosyaları nasıl düzenlenir

Android PDF dosyaları nasıl düzenlenir Android cihazınızda PDF dosyalarını düzenlemeniz gerekiyorsa, Adobe’ye fahiş abonelik ücretleri ödemeden bunu başarmanın sayısız yolu olduğunu bilmelisiniz.

90’lı ve 00’lı yılların başlarında Adobe kendilerini Microsoft platformuna yerleştirdi. Açık kaynak alternatifleri sadece oldukça niş bir kitleyi hedef aldı ve çalışmak için oldukça tıknazdı.

Bununla birlikte, Android platformu her türlü yetenekli açık kaynak geliştiricilerini cezbetmektedir ve bu nedenle PDF belgelerini platformda görüntülemek ve düzenlemek için kullanımı kolay uygulama sıkıntısı yoktur – elbette her biri kendi sınırlamaları vardır. Bu yazıda Android’de PDF belgelerini düzenlemenin bazı hızlı ve kolay yollarını paylaşacağım.

Android’de PDF dosyalarını görüntülemeye değil, düzenleme  yeteneklerine odaklandığımı unutmayın.

Bulutta

Bulut hizmetleri genellikle platformlar arasında uyumluluk için tasarlanmıştır ve giderek artan sayıda bulut hizmeti, çeşitli belge türlerini açmak ve düzenlemek için yerleşik araçlara sahiptir.

Google, çeşitli sürümler için Android’deki tüm G Suite uygulamasını içerdiğinden, en kısa sürede mevcut olabilir, ancak bazı küçük karışıklıklar vardır. Çoğu durumda, bir PDF dosyasını doğrudan Google Dokümanlar’da açmak biçimlendirmeyi bozacaktır, bu nedenle PDF’yi bir .docx dosyasına dönüştürmeli, düzenlemelerinizi Google Dokümanlar’da yapmalı ve PDF olarak dışa aktarmalısınız.

Suites’e harika bir bulut hizmeti alternatifi , yalnızca PDF dosyalarını düzenlemek için değil, aynı zamanda DOC, PNG, XLS ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli belge türlerini PDF’ye dönüştürmek için geliştirilen PDF Simpli’dir 

  1. PDF Simpli’de, sadece ücretsiz bir hesap kaydetmeniz ve ardından bir PDF dosyası yüklemeniz gerekir.
  2. PDF yüklendikten sonra otomatik olarak editörde açılır ve her şey tamamen iyi görünmelidir – DOC ve PDF arasında ileri geri dönüştürme gerekmez.
  3. Buradan, düzenleme araçlarını kullanarak gerekli değişiklikleri yapabilir, ardından bittikten sonra yerel olarak veya PDF Simpli ile senkronize ettiğiniz bir bulut depolama sağlayıcısına kaydedebilirsiniz.

Uygulamalar ile düzenleme

Herhangi bir nedenden dolayı bulut tabanlı araçlar kullanmak istemiyorsanız, Google Store’da PDF dosyalarını görüntülemek için bir ton ücretsiz uygulama vardır – ancak PDF dosyalarının düzenlenmesi söz konusu olduğunda bunların çoğu sınırlı işleve sahiptir.

Özellikleri ve fiyatlandırması nedeniyle ücretsiz olarak öne çıkan iki yerel Android uygulaması var ( ücretsiz). Tabii ki “PDF dosyalarını düzenlemek için en iyi 20 Android uygulaması” gibi bir liste yapabilirim, ancak bu çok fazla seçenek – en iyi sonucu verenlere odaklanalım.

İlk uygulama Xodo PDF Reader & Editor ve son derece güçlü ve tamamen ücretsiz. Yerel olarak kaydedilmiş belgeleri düzenlemek için açabilir veya Xodo’yu Dropbox, Google Drive ve OneDrive gibi bir bulut hizmetiyle senkronize edebilirsiniz.

Tavsiye ettiğim ikinci uygulama, ödemenin arkasında kilitli olan gelişmiş PDF düzenleme özelliklerinden bazılarına sahip olan Foxit PDF Reader & Converter’dır. Bu özellikler arasında belgeleri PDF’ye dönüştürme, PDF formlarını doldurma ve dijital sertifika ekleme sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android PDF dosyaları nasıl düzenlenir için yorumda bulun

    Android PDF dosyaları nasıl düzenlenir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android PDF dosyaları nasıl düzenlenir için ilk yorumu yapabilirsin.