Android Ne yazık ki Kişiler Durduruldu Hatası

Android Ne yazık ki Kişiler Durduruldu Hatası Android cihazınızı kullanırken sık sık “ Ne yazık ki Kişiler Durduruldu ” hatasıyla karşılaşmış olabilirsiniz. Kullanıcılar büyük olasılıkla bir telefon almak veya telefonu açmak üzere olduklarında bu hatayla karşı karşıya kalırlar. Ancak, bu hata cihazı kullanırken herhangi bir zamanda görünebilir.

“Ne yazık ki kişiler durdu” hatası neden oluşuyor?

Bu hatanın ortaya çıkması için çeşitli sebepler olabilir. Ancak çoğunlukla bu hata, “Maalesef Kişiler Durduruldu” önbellek nedeniyle oluşur. Google, önbelleği yerel depoda depolar, böylece uygulamayı Google sunucularından yeniden indirirken hız artabilir. Ayrıca bu önbellek, yükü azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenin yanı sıra, Google Play Store’dan cihazınızla uyumlu olmayan başka bir uygulamanın yüklenmesi nedeniyle de hata oluşabilir.

Basir Bir çözüm denemek ister misiniz?

Asıl çözüme geçmeden önce bu basit adımları deneyin. Asıl probleminizi çözmenize yardımcı olabilir.

Google+ uygulamasını devre dışı bırakmayı dene

Kullanıcıların çoğu aynı sorunu bildirdi. Ayrıca, Samsung kullanıcıları S9, j1, j2 ve galaksi not 4 gibi Samsung Galaxy serisi ile “Ne yazık ki Kişiler durdu” sorununu bildirdi. Ayrıca, bazı kullanıcılar Google’ı devre dışı bıraktıklarında bu hatanın gittiğini bildirdi. app. Cihazların çoğunda, Google+ uygulamasını veya güncellemelerini kaldırmak sorunu giderir.  Eğer Google+ önceden yüklenmiş geldi o zaman güncellemeyi kaldırmak ve için otomatik güncelleştirme devre dışı bırakmak zorunda Play Store uygulamasında. Google+ uygulamasını da tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Hatalı Çözümler “Ne yazık ki kişiler durdu”

Google+ uygulamasını android cihazınızdan devre dışı bırakmak işe yaramadıysa, bu çözümleri deneyin. İşte Maalesef düzeltmek için nasıl Android Android Hata Durdu Has.

Birinci Yöntem: Kişiler Önbelleğini ve Verilerini Temizle

Rehber Önbelleği ve Verileri Temizleme, bu sorun önbellekle ilgili olduğu için çok önemlidir. Önbelleği temizlemek, kişi uygulamasının düzgün çalışmasını engelleyen tüm eski ve bozuk dosyaları kaldırabilir. Kişi uygulamanızdaki önbelleği ve istenmeyen verileri temizlemek için bu adımları izleyin.

 • Ayarlarınızı açın.
 • Git Uygulama Yöneticisi veya Uygulamalar veya Apps Cihazınızın modeline bağlı.
 • İçin kaydırın veya seçin Tüm sekmeyi.
 • Kişiler’i bulup dokunun.
 • Ön belleği Temizle  üzerine dokunun.
 • Verileri Temizle üzerine dokunun (bu, arama kayıtlarınızı siler).

İkinci Yöntem: Tarih / Saat biçimini değiştirin

Bazen Tarih ve Saat formatı da böyle bir hataya neden olabilir.  Kullanıcıların çoğu tarih / saat biçiminin değiştirilmesinin sorunu çözmeye yardımcı olduğunu bildirmiştir. Bir kez sorundan kurtulmak için bu yöntemi deneyin.

 • Ayarlara geri dönün.
 • Tarih ve Saate Gidin.
 • Biçimi değiştirin.

Üçüncü Yöntem: İndirilen yazılımı kaldırmayı deneyin

Daha önce tartıştığımız gibi, başka uygulamaların da bu tür problemler yaratabiliyor. Yani hangi uygulamanın gerçekten bu tür sorunlar yarattığını bulmanız gerekiyor. Bunun için, yakın zamanda indirdiğiniz tüm uygulamaları kaldırmanız gerekir. Bu uygulamaları kaldırmayı tamamladığınızda, sistemi yeniden başlatın ve yöntemin işe yarayıp yaramadığını kontrol edin. Uygulamayı cihazınızdan kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Ayarlara gidin.
 • Git Uygulama Yöneticisi veya Uygulama.
 • Son yüklenen uygulamayı bulun ve dokunun.
 • Ardından, Kaldır üzerine dokunun.

Dördüncü Yöntem: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Yukarıda belirtilen çözümlerden herhangi biri “Ne yazık ki, Rehber durdu” hatasını düzeltmezse, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Fabrika ayarlarına sıfırlamak, cihazınızı normal moda geri getirir. Ancak Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce cihazınızı yedeklemeyi unutmayın. Başka fabrika ayarlarına sıfırlama, üçüncü taraf mobil uygulamalarla (Google Play Store’dan indirdiğiniz uygulamalar) cihazınızda depolanan tüm verileri siler. Fabrika ayarlarına sıfırlamak için bu adımları izleyin.

 • Ayarlara gidin.
 • Yedekle ve Sıfırla üzerine dokunun.
 • Verilerinizi nereye yedeklemek istediğinizi seçin.
 • Fabrika verilerine sıfırla üzerine dokunun.
 • Ardından Telefonu Sıfırla tıklayın.

Dolayısıyla, bu “Maalesef Kişiler durdu” hatasını çözmede yardımcı olan yöntemlerden bazılarıdır. Hangi yöntem size yardımcı olur? Başka çözümler varsa lütfen yorum bölümümüzde bu hatayla karşı karşıya kalan diğer okuyucular için yararlı olabileceğinden bu değerli çözümlerden bahsetmeyi unutmayın. Makalemizin sorunu çözmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Android Ne yazık ki Kişiler Durduruldu Hatası Android Ne yazık ki Kişiler Durduruldu Hatası için yorumda bulun

  Android Ne yazık ki Kişiler Durduruldu Hatası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android Ne yazık ki Kişiler Durduruldu Hatası için ilk yorumu yapabilirsin.