android en iyi fotoğraf düzenleme programları

android en iyi fotoğraf düzenleme programları   instagram facebook veya başka bir sosyal medya platformu için birçok kullanıcı fotoğraflarının daha güzel gözükmesini istiyor. Tek ihtiyacınız olan Android için uygun bir fotoğraf düzenleme programıdır. En iyi uygulamaların bir listesini oluşturduk ve sizin için doğru aracı bulabilmeniz için artılarını ve eksilerini oluşan bir makale yazmaya karar verdik. Umarız aradığınız uygulamayı bu makalemizde bula bilirsiniz.

PicsArt

PicsArt, kullanıcının düzeyinde isteyebileceğiniz her türlü aracı sağlayan kapsamlı özellikleri sayesinde, her yönüyle en iyi şekilde yararlanabileceğimiz yeni bir ürün. Fotoğraf düzenleme kendini erişilebilir ve sezgisel hale getirdi ve araçlar, çıkartmalar, metin kutuları vb. Gibi eğlenceli ve sosyal medyaya yönelik çeşitli araçlar bulunamakta.  GIF’lerin yanı sıra daha ciddi düzenleme yapmak için mükemmeldir. PicsArt ayrıca geniş bir kullanıcı topluluğunun girdileriyle ortak fotoğraf paylaşımını sunan bir remiks özelliğine de sahiptir.

Pixlr

Pixlr-O-Matic’in yapımcılarından Pixlr geliyor. Bu uygulama, fotoğraflarınızı düzenlemek için özel olarak tasarlanmıştır, keskin, çekici görüntüler hazırlamanızı ve daha sonra bunları tercih ettiğiniz sosyal ağlarla paylaşmanızı sağlar. Bu resim düzenleme uygulamasıyla iyi sonuçlar almak için profesyonel olmanız gerekmez.  kozmetik olarak düzenlemelere olanak sağlıyor 🙂 ve sosyal medya kanallarına bağlantılar kurmanıza olanak tanır. Daha sık kullanılan ayarlarınız için hızlı erişim için düğmeler oluşturabilirsiniz. Ayrı bir kolaj modu, birden fazla resmi tek bir görüntüde birleştirmeniz e de yardımcı olur.

Snapseed

Snapseed, Google’ın kendi fotoğraf düzenleme uygulamasıdır ve hemen hemen ihtiyacınız olan bütün gelişmiş ayarlara sahiptir: ücretsiz ve her çeşit filtre ve optimizasyon seçeneği sunar. Kırpma, filtre uygulama veya renkleri düzeltme, Snapseed ile elinizde güçlü bir resim editörü olacağı kesin. Renklendirmeyi ayarlayabilir veya bir DSLR standardı olmasa da bir odak efekti yaratabilirsiniz, ancak görüntüler büyük ölçüde geliştirilebilir.

Snapseed, resimlerinizi ayrı bir klasöre kaydeder, böylece orijinal görüntüyü değiştirmekten kaçınabilirsiniz. Dropbox veya Google Fotoğraflar gibi uygulamalarla, bunları Snapseed ile de senkronize edebilirsiniz.

Adobe: Photoshop Düzeltme ve Photoshop Express

Birçok kişi için Photoshop, fotoğraf düzenleme ile eşanlamlıdır. Photoshop’un ilk dokunmatik ekran sürümü Play Store’dan kaldırıldıktan sonra, Adobe kendi uygulamasının saldırganlığını başlatmaya başladı. Fotoğraf düzenleme için, iyi sonuçlar veren iki uygulama vardır: Photoshop Express ve Photoshop Fix. Photoshop Fix, fotoğraflarla çalışma konusunda uzmanlaşmıştır ve fotoğraflarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için Photoshop’un tüm önemli özelliklerini kullanabilirsiniz  fotoğraf kusurlarını rötuşlayın veya ayrıntıları dinamikler ve netlik için kontrollerle ayarlayın. Öte yandan Photoshop Express, daha geniş bir fonksiyon yelpazesine sahiptir ve DSLR kamera alanından gelme olasılığı daha yüksek olan RAW formatlarını da işleyebilir.

Adobe bir başka ilginç uygulama ve Aviary denir. Aviary size çeşitli efektler sağlar ve bir resminizden hızlı bir şekilde bir mme oluşturmanıza yardımcı olur.

Vignette

Vignette sadece bir fotoğraf düzenleme uygulaması değil, aynı zamanda dijital zoom,  otomatik zamanlayıcı ile bağımsız bir kamera uygulaması olarak hizmet veren bir melez bir uygulama diye biliriz. Uygulamanın odak noktası vintage efektler ve kamera stilleri ekran üzerindedir. Bu sayede resimlerinizi bir Lomo, Diana, Holga veya Polaroid ile çekilmiş gibi gösterebilirsiniz. Ayrıca çift pozlama ve fotoğraf stand modları vardır.

Bununla birlikte, Vignette ile fotoğraf düzenleme, kırpma ve döndürme mümkün olmadığından kamera efektleriyle sınırlıdır. Diğer birçok uygulamanın aksine, tüm işlevler veri bağlantısı olmadan da kullanılabilir (olması gerektiği gibi). Resimler akıllı telefonda kalır.

Adobe Photoshop Lightroom

Daha fazla kamera uygulaması, ham verileri kullanarak çıkışı kontrol eder. Bu, bir anlık görüntüden gelen sensör verilerinin, herhangi bir post-processing olmaksızın dahili bellekte saklandığı anlamına gelir. Bu işlem sonrası Adobe Lightroom gibi bir uygulamada gerçekleşir.

Lightroom, Android için oldukça uzun bir süredir kullanıma sunulmuş, ancak şu anda sadece tam anlamıyla kabuk değiştiriyor diyebiliriz. Son olarak, Adobe Creative Cloud’da bir hesap olmadan fotoğraf uygulamasının tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Fotoğraflarınızın yalnızca Adobe servisleri aracılığıyla senkronizasyonu, bir hesabın yanı sıra geçerli bir abonelik gerektirir.

Fotoğraf düzenleme uygulamasını başlattığınızda, herhangi bir resim görmezsiniz. Bu yüzden ilk adım, mevcut galeri görüntülerini Lightroom’a eklemek olmalıdır. Bunlar daha sonra Lightroom koleksiyonlarında da görülebilir.

Manuel veya önceden ayarlanmış post-processing için olanaklar çoktur. Ham veri görüntülerinin desteği elbette dikkat çekicidir. Burada sadece DNG ve RW2 formatları kullanılmaktadır. Masaüstünde bulunan düzenleme adımlarını kullanabilirsiniz. Entegre kamera sayesinde, mobil fotoğrafçılığı Lightroom iş akışınıza da entegre edebilirsiniz. Uygulama, görüntüleri Adobe Cloud ile senkronize ediyor.

Google Photos (Google Fotoğraflar)

Google Fotoğraflar, hepsi bir arada bir çözümdür: uygulamayı akıllı telefonunuzdaki alanı boşaltmak için buluta kaydetmek için uygulamayı kullanabilir ve elbette resimleri de düzenleyebilirsiniz. İkincisi için, optimizasyon için kullanabileceğiniz birkaç filtreniz var. Kontrast, doygunluk veya diğer parametreler hızlı bir şekilde ayarlanabilir. Bir dezavantaj ise, düzeltmeleri doğrudan Google Fotoğraflar’da kaydettiğinizde, orijinalin üzerine yazılır, bu da her zaman istenmez.

Sonuç olarak, Google Fotoğraflar’ın sıralama işlevleri oldukça ikna edici. App insanlar, yerler ve önemli özelliklere göre fotoğraf malzemeleri sıralar. Bu şekilde, tüm resim galerisinde gezinmek zorunda kalmadan belirli tatil resimlerini veya selfie portrelerinizi daha hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Buna ek olarak, 16 megapiksele kadar çözünürlükte fotoğraflar için kullanılabilen Google Cloud’daki sınırsız fotoğraf depolama alanıdır.

Candy Camera

Candy Camera, fotoğraflarınızı süslemek için birçok filtre ve hatta çıkartma içerir. Sınırlamaların yokluğunda, diğer şeylerin yanı sıra, doğrudan görüntü üzerinde cilt kirlerini ortadan kaldırmak veya düzeltmek mümkündür. Standart filtrelere ek olarak, selfie filtreleri zaten geniş seçimi tamamlar. Etkiler havalıdır, bu nedenle ofiste veya bulutlu bir gökyüzünde çekilen fotoğraflar bile güneşin altında sıkışmış gibi görünür. Yüzlerce etiket her şeyi tamamlar ve biraz daha eğlenceli hale gelir. Her durumda, uygulamayı denemelisiniz.

Facetune

Facetune, kendi fotoğraflarınızı ve diğer resimlerinizi daha güzel hale getirmenize yardımcı olan bir görüntü düzenleme uygulamasıdır. Göz altındaki sivilce, kırışıklık ya da koyu halka olsun, Facetune uygulaması tarafından çok sayıda düzenleme olanağı sunulmaktadır. Mükemmel olmayan bir gülümseme veya rengi bozulmuş dişler bile rötuşlanabilir. Fotoğraf konularına yeni bir görünüm vermek isterseniz, göz rengini değiştirebilir, saçları başın üzerindeki kel noktalara yayabilir ve hatta yanak ve çene kemiklerini ayarlayabilirsiniz. Facetune ayrıca çok sayıda filtre sunar, böylece fotoğraflarınızı özel efektlerle geliştirebilirsiniz.

Cymera – kamera ve fotoğraf kolajları

Cymera, portreler için özel olarak tasarlanmıştır, ancak herhangi bir fotoğraf onunla düzenlenebilir. Görüntüler akıllı telefon kamerasıyla çekilebilir veya galeriden seçilebilir. Resim düzenleme uygulaması fotoğraf çekerken yedi farklı lens ve dört çekim modu sunuyor. Yirmiden fazla filtre, dekoratif efekt, portre özellikleri ve gerçekçi makyaj efektleri mevcuttur. Görüntüler doğrudan Facebook, Twitter, Tumblr ve diğer yerlerden uygulama üzerinden paylaşılabilir. Cymera ücretsizdir, ancak kullanırken reklamları izlemeniz  gerekmektedir.

Canva

Fotoğraflarınızı Canva uygulamasıyla hazır hale getirmek için Photoshop veya grafik tasarım becerilerine ihtiyacınız yoktur. Diğer birçok uygulamada olduğu gibi, fotoğraf düzenleme ve filtrelere de dikkat çeker, ancak bu onu özel yapan şey değildir. 60.000 şablonla, sosyal medya, kolajlar, posterler ve daha fazlası için kaliteli grafikler oluşturmak için çaba harcamanız zor. Ve, uygulamada parmaklarınızın ucunda bir milyondan fazla stok fotoğraf var. Kendi resimlerinizi kullanmak istemezseniz, yerleşik bir milyondan fazla stok fotoğrafına erişebilirsiniz. Görüntülerinizi hazırlayın, kendi grafiklerinizi oluşturun ve Canva ile arkadaşlarınızı büyütün.

Canva  Google Play'de yükle

Photolab Pro

Photolab Pro, geniş bir fonksiyon yelpazesine sahiptir, ancak bu incelemede, filtreleriyle gerçekten yüksek puanlar almaktadır. Prisma uygulamasına benzer şekilde, fotoğraflarınızdan resimler oluşturabilirsiniz. Photolab Pro, fotoğraflarınıza yepyeni bir görünüm kazandıran farklı montajlar yaratabileceğinden çok daha ileriye gidiyor. Kullanımı kolaydır, böylece birkaç adımda sonuç alabilirsiniz. Daha mükemmel detaylar ve renkler yerine, burada tamamen yeni bir konu elde edersiniz. Ücretsiz sürüm daha yavaş çalışır, filigran oluşturur ve reklam görüntüler.

SKWRT

SKWRT bir fotoğrafın perspektifini düzeltmeye odaklanır. Bir fotoğraf yükleyin ve ardından kendi takdirinize bağlı olarak perspektifi düzeltin. Bunun için mevcut seçenekler çoktur ve yatay ve dikey çizgileri kolayca düzeltmenize izin verir. SKWRT mucizeler üretemese de, fotoğraflarınız düzenledikten sonra çok daha fazla görünür.

Özet olarak

İncelememizden herhangi bir şey çıkartabiliyorsanız, bir akıllı telefon fotoğrafından memnun kalmazsanız, daha ince ayrıntıları değiştirmenize yardımcı olacak bir dizi uygulama vardır. Fotoğrafları rötuş yapabilirsiniz – çeşitli Adobe uygulamaları burada en iyi araçlara sahiptir. Pixlr, Canva veya Aviary hızlı montajlar ve kolajlar yapmanıza izin verecektir.

Çeşitli uygulamalara yönelik incelememizde, Adobe uygulamaları çoğunlukla resimlerle ilgili ayrıntılı çalışmalar için yararlı görünüyordu; Oynak etkiler diğer uygulamalarda oldukça iyi uygulandı. Photolab, önceden çok az bilgi gerektirir ve hızlı sonuçlar doğurur; Diğer yandan, Küçük Gezegen etkisi, her sosyal yayına şaşırtıcı bir tepki verir.

Kendi resimlerinizi mi özelleştiriyorsunuz? Resimlerinizi yeniden düzenlemek için favori uygulamanız var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. android en iyi fotoğraf düzenleme programları için yorumda bulun

    android en iyi fotoğraf düzenleme programları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak android en iyi fotoğraf düzenleme programları için ilk yorumu yapabilirsin.