Android cihazınızı açtıktan sonra siyah ekranı hatası

Android cihazınızı açtıktan sonra siyah ekranı hatası Genellikle ölümün siyah ekranı ” olarak adlandırılan, Windows bilgisayarlarda ölümün mavi ekranına bir nod olarak adlandırılan bu sorun, birkaç yıldır Android hayatının bir parçası olmuştur. Android 2.2 Froyo’dan bu yana, kullanıcıların talihsiz bir azınlığı, döngüden çıkmanın bir yolu olmadan cihazlarını siyah bir ekrana yeniden başlattı. Neyse ki, Android cihazınızı açtıktan sonra siyah ekrandan çıkmanın bir yolu var.

Tipik senaryoda bir yeniden başlatma, üretici veya ekranda görünen Android logosu, bir düğme yanıp sönebilir ve daha sonra siyah bir ekrandan başka bir şey yoktur. Temel olarak, bu, cihazın ciddi bir soruna çarptığı ve işletim sistemini yükleyemediği anlamına gelir. Endişelenmeyin, yapabileceğiniz birkaç şey var.

Siyah ekran sorunlarını gidermek için kurtarma moduna yeniden başlayın


1. Cihazı kapatın.
2. Android Sistem Kurtarma ekranı görünene kadar ses kısma ve güç düğmesini basılı tutun .
3. Ses seviyesi tuşlarını kullanarak gezinin ve açma / kapatma tuşunu kullanarak seçin.
4. Önbellek bölümünü sil’i seçin ve tamamlanmasına izin verin.
5. Cihaz otomatik olarak yeniden başlatılmalı, açılmıyorsa yeniden başlat seçeneğini seçiniz.

Vakaların büyük çoğunluğunda bu, siyah ekran sorununu ele aldı. Bu genellikle bir uygulamanın kararlılık sorunlarına neden olduğunu gösterir. Bu sizin için geçerliyse, cihaz tekrar normal şekilde çalışana kadar uygulamaları devre dışı bırakarak veya kaldırarak sorun gidermeye başlayın.

Siyah ekran sorunlarını gidermek için fabrika ayarlarına sıfırlama

Önceki adım işe yaramazsa, bir Android cihazı açtıktan sonra siyah bir ekranı düzeltmek için diğer tek seçenek fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, tüm kişisel verilerinizi silecektir, bu nedenle yalnızca son çare olarak ve mümkünse verilerinizi yedekledikten sonra denenmelidir.

1. Cihazı kapatın.
2. Android Sistem Kurtarma ekranı görünene kadar ses kısma ve güç düğmesini basılı tutun .
3. Ses seviyesi tuşlarını kullanarak gezinin ve açma / kapatma tuşunu kullanarak seçin.
4. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçin ve onaylayın.
5. Aygıt otomatik olarak yeniden başlatmalı veya açılmıyorsa yeniden başlat seçeneğini belirlemelidir.

Bu son adım başarısız olursa, bu muhtemelen bir donanım sorunudur ve bunu garantiniz varsa firmanın teknik servisine yada bir telefon tamir servisine gitmeniz gerekemektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android cihazınızı açtıktan sonra siyah ekranı hatası için yorumda bulun

    Android cihazınızı açtıktan sonra siyah ekranı hatası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android cihazınızı açtıktan sonra siyah ekranı hatası için ilk yorumu yapabilirsin.