Android bildirim sesini nasıl değiştirilir?

Android telefon bildirim sesini nasıl değiştirilir? Telefonunuzda sıkıcı, standart bildirim seslerinden sıkıldınız mı? Daha eğlenceli bir şeyle denemek ister misin? O zaman doğru yere geldiniz! Android akıllı telefonunuzdaki bildirim seslerini nasıl değiştireceğinizle ilgili makalemizi sizler için hazırladık.

Varsayılan Android bildirim tonunu değiştir

Belirli bir uygulama farklı bir ton kullanmıyorsa, tüm Android cihazlar varsayılan bildirim sesini çalar. Sesi değiştirmek isterseniz, yapmanız gerekenler şunlardır. 

 • 1. Android Ayarlarını açın.
 • 2. Ses üzerine dokunun
 • 3. Varsayılan bildirim sesi seçeneğine dokunun.

Farklı bildirim seslerinin bir listesi görünecektir. Dinlemek için bir zile dokunun ve ardından seçmek için Tamam’a dokunun  . Hepsi Bu kadar!

Android sürümüne ve telefon üreticisine bağlı olarak, bu ayarın adı biraz farklı olabilir veya bu ayarı başka bir yerde aramanız gerekebilir.

Örneğin, Android 9.0’ı (Piano) çalıştıran Pixel 3’te Android Ayarları’nı açmanız ve ardından Ses’i seçmeniz   ardından Bildirim seslerini ayarlamak için menünün en altındaki Gelişmiş’e dokunmanız gerekir .

Android 8.0 (Oreo) , yöntem, aynı zamanda aynıdır. Huawei EMUI veya Oppo ColorOS gibi büyük bir özelleştirme kullanıyorsanız biraz farklı menüleriniz olabilir . Aşağıdaki resimde EMUI için adımları görebilirsiniz.

Eski bir modelde, örneğin, Android 6.0 ( Marshmallow ) çalıştıran bir  LG G4 telefon , Android ayarlarını açmanız ve ardından Tonlar ve bildirim ve ardından  Zil Sesi seçeneklerini seçmeniz gerekir.

WhatsApp bildirim tonlarını değiştir 

Facebook veya Gmail gibi uygulamalar genellikle kendi bildirim seslerine sahiptir, ancak isterseniz bunları kolayca değiştirebilirsiniz. Prosedür her uygulamaya göre farklılık gösterebilir. WhatsApp ile bir örnek göstereceğiz:

WhatsApp Messenger   Google Play'de yükle

 • 1. WhatsApp’ı açın.
 • 2. Ekranın sağ üstündeki menüyü açmak için üç noktayı tıklayın. 
 • 3. üzerine dokunun Ayarları  ardından Bildirimler.

Şimdi farklı zil sesleri olan bir liste görünecektir. Favori sesinizi seçin ve ardından Tamam’a dokunarak seçiminizi onaylayın .Mevcut seçenekleri beğenmezseniz, kendi ses dosyalarınızı da oluşturabilirsiniz:

Facebook Messenger’daki bildirim seslerini değiştirme

Yaygın olarak Facebook Messenger gibi, aynı zamanda karışıklığı garanti eden standart bir sese de sahiptir. Kurulumdan sonra en sağdaki sekmede menüye gitmek ve değiştirmek en iyisidir.

 • En sağdaki 👤 menüyü açın veya profil resminize dokunun .
 • Bildirim tonunu seçin.
 • Bir seçim öncesi zil sesi alın.

Facebook Messenger çok çeşitli tonlarla gelir ancak kendi özel seslerinizi kullanamazsınız. Facebook Messenger Lite ile Facebook Messenger’ın kaynak koruyan eşdeğeri, tonu değiştirmenin bir yolu yok. Burada, telefonunuzu yalnızca ses olmadan titremeye veya yalnızca bildirim LED’ini kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ancak, Facebook Messenger’daki bireysel sohbetler ve gruplar için özelleştirilmiş bildirimler yoktur.

Messenger – Ücretsiz Metin ve Görüntülü Sohbet Google Play'de yükle

Kendi Android bildirim tonlarınızı yapın

Tabii ki, kendinizi stok Android zil sesleri ile sınırlamak zorunda değilsiniz, ayrıca kendi başınızı yaratabilir ve kullanabilirsiniz! Android akıllı telefonunuzu bir PC’ye bağlayın, dahili belleğin ana klasörünü açın ve Bildirimler  klasörüne gidin.

Bu klasör yoksa, basitçe oluşturabilirsiniz. Bildirim ses dosyalarınızı bu klasöre kopyalayın ve daha sonra telefonunuzda erişilebilir olacaklardır. Ücretsiz olarak çok sayıda bildirim tonu sunan Zedge gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz.

En Popüler Zil Sesleri ÜcretsizGoogle Play'de yükle

ZEDGE ™ Zil Sesleri ve Duvar KağıtlarıGoogle Play'de yükle

Varsayılan bildirim tonlarınızdan memnun musunuz?Yorumlarda bize bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Android bildirim sesini nasıl değiştirilir? için yorumda bulun

  Android bildirim sesini nasıl değiştirilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android bildirim sesini nasıl değiştirilir? için ilk yorumu yapabilirsin.