Yeni Apple Genel Merkezi açılmaya hazır

APPLE ‘nin yeni merkezi, Nisan ayında 12.000 personele kapılarını açacak ve firmanın kurucu ortağının adını taşıyacak bir tiyatroya ’da kavuşacak.

 Apple’ın çarpıcı yeni merkezi California’da iş için hazır.

Apple Park olarak adlandırılan bu inanılmaz halka biçimli bina, Nisan ayında 12.000 personele kapılarını açacak. Yeni Apple Genel Merkezi açılmaya hazır

Yeni ofis, Steve Jobs tarafından yaratıcılık ve işbirliği merkezi olarak öngörülmüş ve Santa Clara Vadisinin kalbinde inşa edilmesi yıllar almıştır.

2,8 milyon metrekarelik ana bina, personelin kesintisiz olarak 175 dönüm orman manzarasına ve 9.000 yerli ve kuraklığa dayanıklı ağaç içeren bir ormana dünyanın en büyük kıvrımlı cam panellerinde bulunuyor. Yeni Apple Genel Merkezi açılmaya hazır

En son teknoloji ofis, Steve Jobs Tiyatrosu olarak adlandırılan 1,000 koltuklu bir salon da içerir.

Steve Jobs yaşasaydı 24 Şubat Cuma günü 62 yaşına girmiş olacaktı ve tiyatronun belleğini ve Apple üzerindeki kalıcı etkisini onurlandırmak onun adına tiyatroya verilmişler.

Apple Park ayrıca, Apple Store ve cafe’yle halka açık bir ziyaretçi merkezi, Apple çalışanları için güvenli bir araştırma ve geliştirme tesisleri için 100.000 fit2’lik bir fitness merkezi içerecek.

Park alanları, çalışanlar için iki mil yürüyüş ve koşu yolu, artı bir meydan bahçesi, yeşil alan ve yüzme havuzunun içindeki araziyi sunuyor.  Yeni Apple Genel Merkezi açılmaya hazır

Foster + Partners ile işbirliği içinde tasarlanan Apple Park, asfaltı ve betonun yeşil alanları ve 9.000’den fazla yerli ve kuraklığa dayanıklı ağaçlarla yer değiştirmesine ve yüzde yüz yenilenebilir enerji ile güçlendirilmesine destek vermektedir.

17 megawatt çatı güneşi ile Apple Park dünyadaki en büyük güneş enerjisi tesisatlarından birini çalıştıracak.

Aynı zamanda, dünyanın en büyük doğal havalandırmalı binasının, yılın dokuz ayı boyunca herhangi bir ısıtma ya da klimaya ihtiyaç duymayacağı tahmin ediliyor. Yeni Apple Genel Merkezi açılmaya hazır

Yeni Apple Park Ofisi hakkında konuşan Laurene Powell Jobs, şunları söyledi: Steve, coşkulu ve California manzarası ile ışığının ve genişlemesinin esin kaynağı oldu.

“En sevdiği düşünce tarzı buydu, Bu aydınlık şekilde tasarlanmış bu kampüste Apple büyük bir hayaliydi. Yeni Apple Genel Merkezi açılmaya hazır

Şef tasarım sorumlusu Jony Ive, “Steve, enerjisinin çoğunu, yaratıcı ortamlar yaratarak ve bunlara destek vererek harcadı dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yeni Apple Genel Merkezi açılmaya hazır için yorumda bulun

    Yeni Apple Genel Merkezi açılmaya hazır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Apple Genel Merkezi açılmaya hazır için ilk yorumu yapabilirsin.