Yaygın iOS 12 Sorunları – Kapsamlı Bir Sorun Giderme Kılavuzu

Yaygın iOS 12 Sorunları – Kapsamlı Bir Sorun Giderme Kılavuzu Apple, performans ve güvenilirlik için yeni iOS 12’yi tasarladı. Uygulamaları daha hızlı ve daha hızlı hale getirildiği idda ediliyor. İPhone ve iPad’iniz için yeni işletim sistemi, Yeni işletim sistemi Kısayollar ve acil durum konumunun otomatik paylaşımı gibi birçok yeni özellik içeriyor.

 • Bu makalede, bazı yaygın iOS 12 Sorunlarına bakıyoruz ve bunları düzeltmek için öneriler ve öneriler sunuyoruz.

İOS 12’yi yüklemediyseniz ve bu makaleyi okuyorsanız, bu sorunların yaygın olmadığını ve bazı iOS cihazlarında bazı iOS cihazlarında gerçekleştiğini ve çeşitli sıfırlamalarla veya taşıyıcı yardımı ile kolayca sabitlendiğini unutmayın.

İOS 12 için iPhone veya iPad’inizi Hazırlama

Yeni yazılımı yüklemeden veya cihazla sorun giderme etkinlikleri gerçekleştirmeden önce mutlaka iPhone veya iPad’inizi yedeklediğinizden emin olun.

İOS Yükleme sırasında iOS 12 Yükleme Hatası Oluştu

Bu yüzden cihazınızı yedeklersiniz, iOS güncellemesi için yeterli alana sahip olduğundan emin olun ve ardından iOS 12 kurulumuna başlamak için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme üzerine dokunun.

Cihazınız tam olarak şarj varsa ve  güçlü bir Wi-Fi şebekesine bağlıysa ve cihazınızda yeterli boş alan varsa, kurulum hatalarının çoğu cihazınızı etkilemeyecektir.

Çoğunlukla, bu sorun, cihazla ilgili olmayan çok çeşitli nedenlerden kaynaklanmaktadır. Cihazla ilgili olabileceğinin ana sebebi iPhone veya iPad’inizin yeterli boş depolama alanına sahip olmamasıdır.

İPhone veya iPad’inizi Güncellemeyi Çalıştırın

Cihazınızda ücretsiz depolama alanı bulmaya çalışıyorsanız, cihazınızı OTA’nın aksine iOS 12’ye güncellemek için iTunes’u kullanmak daha iyi bir seçenektir.

Cihazınızı güncellemek için iTunes’un kullanılmasının, özellikle bir yükleme hatasıyla karşılaşıp tekrar yüklemeye çalıştığınız zaman, OTA güncellemesinden genellikle daha az hataya eğilimli olduğunu tespit ettik.

İOS’unuzu Tekrar Güncellemeye Çalışıyor musunuz? Kısmi Kurulum Dosyalarını Önce Silme

Birçok kullanıcı, yeniden yüklemeyi denemeden önce, kısmi iOS indirme işlemini cihaz depolama alanından temizlemediğinde iOS yükleme sorunlarıyla karşılaşır. İndirmeyi depolama alanınızdan sildiğinizden ve yeniden yüklemeyi denediğinizden emin olun.

Apple Sistem Durumunu Kontrol Et 

İOS yüklemeyle ilgili sorunlar olduğunda, yazılım kullanıma sunulduğunda Apple Sunucularına çok fazla trafik olduğunu hatırlamanız önemlidir.

Başlamadan önce, Apple’ın Sistem Durumu’nu ziyaret ederek sorunlardan veya beklenenden daha fazla trafik nedeniyle mevcut sorun veya kesintilerin olmadığından emin olun.

Veya bir iki gün bekletip güncellemeyi yeniden yüklemeyi deneyin.

İOS 12 Kuruduktan Sonra Bir Şifre Sormak İsteyen Aygıt?

Yüklü iOS 12 Başarıyla geçti ancak şifre ekranının ötesine geçemiyor musunuz?

Güncellemeniz veya cihazınız 6 haneli bir şifre gerektiriyor mu?

Ama altı haneli güvenlikli bir iPhone şifresine bile sahip değildiniz ve şimdi bu ekranı geçemezsiniz.

Şifre olarak 1234 veya 123456’yı girmeyi deneyin ve bunun sizin için çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Cihazınıza erişebildiğinizde bunu sıfırlamanız gerekebilir.

Zorla Yeniden Başlatmayı deneyin

İOS 12 güncellemeniz herhangi bir hıçkırık olmaksızın sorunsuz bir şekilde ilerlediyse ve diğer hatalara cevap aramaya çalışıyorsanız, iOS 12 sorunlarınıza çözüm arayabilmeniz için önce iki basit sıfırlamayı denemenizi öneririz.

Yazılımla ilgili sorunların çoğu, iPhone veya iPad’inizde basit bir zorunlu yeniden başlatma ile sık sık giderilebilir.

Başka bir seçenek de Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm Ayarları Sıfırla’ya gidip  Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini deneyin.

Bunların hiçbirinde büyük riskler yoktur. Zorla yeniden başlattığınızda cihazınızdan hiçbir veri kaybetmezsiniz. Reset (Sıfırla) seçeneğini yaparsanız ayarlarınızı bir wee bit (WiFi Adı ve şifre vb.) Olarak değiştirmeniz gerekebilir.

İOS 12’deki değişiklikler, İşte Bilmeniz Gerekenler

Apple’ın iOS 11’deki Airdrop konumunu nasıl değiştirdiğini hatırlıyor musunuz? Eh, iOS 12’de normal şeyler söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken birkaç değişiklik var.

Bunlar iOS 12 Sorunları değil, gezinme ve yerleştirme işlemlerinde yerini bulmak için zaman alabilecek değişiklikler.

İOS 12 ile Safari Sorunları? Sayfa Yükleme ve diğer sorunlar 

İOS 12 ile pek çok Safari ile ilgili sorun görmedik. Safari en yaygın web tarayıcısı olduğundan, iOS 12’de Safari ile ilgili sorunlar konusunda size yardımcı olacak birkaç işaretçi sunmak istedik.

 • Safari Ayarlarını kontrol edin ve deneysel özellikleri devre dışı bırakın. Ayarlar> Safari> Gelişmiş> Deneysel Özellikler üzerine dokunun ve açıksa takas navigasyonunu devre dışı bırakın
 • Safari’de tamamlanmamış sayfa yükleme sorunuyla karşı karşıya kaldığında, iPhone veya iPad’in yönünü değiştirmek hızlı bir çözümdür.
  • Cihazınızı birkaç saniye süreyle manzara moduna geçirin ve sayfa hemen yüklenecektir. Çoğu zaman işe yarayan bir çözüm. Bu sorunun neden kaynaklandığından emin değiliz
 • Safari’yi açarken hata 403. Bu hatayı erkenden karşılaştık ve bunun bir taşıyıcıyla ilgili sorun olduğunu gördük.
  • Wi-Fi’ye geçiş yapmak ve Cellular’ı kapatmak, Safari’nin sorunsuz bir şekilde çalıştığını gösterdi.
 • Safari ile ilgili sorunlar için temel kural: Cihazınızda Safari sorunları yaşanırken, önce geçmişinizi temizleyin ( Ayarlar> Safari> Geçmişi Temizle ve Web Sitesi Verileri> Geçmişi ve Verileri Temizle )
  • Ayarlar> Safari> Gelişmiş> Javascript’te Javascript’in AÇIK olduğundan emin olun ve ardından iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatın.
 • Son olarak, Safari için iCloud’u değiştirmek, Özel göz atma özelliği bulunmadığında, yer imlerinin kaybolması vb. Gibi sorunlarla karşılaşıldığında da yardımcı olabilir.
  • Ayarlar> Sayfanızdaki kimliğiniz> iCloud> Safari’ye dokunun.
  • Safari’yi burada devre dışı bırakın, bir dakika bekleyin ve tekrar etkinleştirin

Yıllar geçtikçe, güncellemeden sonra iPhone veya iPad’inizde Safari sorunlarına takılıp kalmamanız durumunda size yardımcı olacak.

iOS 12 Bluetooth ve GPS ile İlgili Konular, İşte bazı ipuçları

İOS 12’nin erken testinde, GPS izleme ile ilgili bazı önemli sorunların olduğunu tespit ettik, ancak bunlar sonraki iOS 12 sürümlerinde düzeltildi.

Üçüncü Taraf Uygulamaları için GPS İpucu

 • Üçüncü taraf uygulamalarıyla GPS sorunlarıyla karşılaştığınızda çoğu zaman işe yarayan kolay bir çözüm, iPhone’unuzu GPS kullanan tüm uygulamaları kapatmaktır.
 • Ardından, Apple Haritalar’ı açın ve bir adres girin, 10 saniye bekleyin ve ardından üçüncü taraf GPS uygulamanızı başlatın ve GPS konumunu doğru şekilde izleyip izlemediğini görün

Neden olduğundan emin değiliz, ancak bir okuyucu tamamen Rahatsız Etmeyin işlevini tamamen iPhone’unda kapattığında başarı bildirdi . GPS mükemmel çalışmaya başladı.

Sürekli GPS ile ilgili sorunlar yaşarken

 • Ağ Ayarlarınızı Sıfırladığınızdan emin olun ve ( Ayarlar> Genel> Ağ Ayarlarını Sıfırla ) seçeneğini işaretleyin.
 • Bazen iOS’u iTunes kullanarak temiz bir şekilde geri yüklemek, GPS ile ilgili sorunlarla uğraşırken çok yardımcı olabilir.

Bluetooth Araç Sistemi ile Çalışmıyor, Senkronizasyon Rehberlerini Devre Dışı Bırak

Aracın Bluetooth entegrasyonunun ‘Contacts Sync’ bölümünü devre dışı bıraktığınızda, Bluetooth’un iyi çalıştığını gördük.

Başlamak için iPhone’unuzu aracınızın belleğinden silin. Yeniden bağlayın ve adım sizi ‘Kişileri Senkronize Et’ için yönlendirdiğinde, atlayın. İdeal çözüm değil, geçici çözüm iOS 12’nin erken sürümlerinde yardımcı oldu.

Araç Bluetooth’unuz için yeni bir ürün yazılımı güncellemesi olabilir. Bazen aracın yazılımını en güncel sürüme güncellemek yardımcı olur.

İOS 12 Güncellemesinden Sonra AirDrop Sorunları – Varsayılandan Değiştirin

İOS 12 güncellemesini takiben, birçok kullanıcı Airdrop’unun düzgün çalışmadığını görmüştür. Dosyaları gönderebilirsiniz, ancak Airdrop ile arama yaparken kimse sizi bulamıyor.

Bu hata muhtemelen güncellemeden sonra Airdrop’un varsayılan davranışıyla ilgilidir.

Airdrop Ayarlarını kontrol merkezi veya Ayarlar uygulamasını kullanarak ‘Herkes’ olarak değiştirmeniz gerekecektir (Ayarlar> Genel> Hava Durumu ).

AirDrop Çalışmıyor, Nasıl Düzeltilir

İOS 12 güncellemesini izleyen diğer Airdrop sorunları için, Tüm Ayarları Sıfırlamanızı ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol etmenizi öneririz.

AirDrop Sorun Giderme İpucu:

 • İOS güncellemesinden bağımsız olarak, Airdrop cihazınız Apple cihazlarınızla çalışmazsa, tüm cihazlarınızdan Kişiler uygulamasından silmeyi deneyin ve tekrar oluşturun. ( Ayarlar> Kişiler> Bilgilerim )
 • Adınızı ve 3D’nizi bulunuz. Açmak için ona dokunun. Aşağı kaydırın ve ardından kişiyi sil
 • Daha sonra kişinizi tekrar oluşturabilir ve atayabilirsiniz.)

iOS 12 Güncelleme Pil Sorunlarına Neden Oluyor?

Her büyük iOS güncellemesinden sonra, okuyucuların batarya sorunlarından şikayet ettiğini gördük.

İOS 12 ile pil tüketen herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Aslında, pil performansı önceki iOS sürümlerinden çok daha iyi.

İdeal pil performansını görmeden önce iOS güncellemesinden birkaç gün geçmesinin zaman alabileceğini unutmayın. İOS güncellemesi uygulandıktan sonra, çalıştırılan çok sayıda arka planda yeniden dizin oluşturma ile ilgili görev vardır ve bazı pil sorunlarına neden olabilir.

Pil Şarjı iOS 12 ile sabittir (Daha hızlı şarj etme için şarj ederken cihazınızı Uçak moduna getirin).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Yaygın iOS 12 Sorunları – Kapsamlı Bir Sorun Giderme Kılavuzu için yorumda bulun

  Yaygın iOS 12 Sorunları – Kapsamlı Bir Sorun Giderme Kılavuzu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yaygın iOS 12 Sorunları – Kapsamlı Bir Sorun Giderme Kılavuzu için ilk yorumu yapabilirsin.