Word Belgesine Bağlantıyı ( Köprü) Nasıl Eklenir

Word Belgesine Bağlantıyı ( Köprü) Nasıl Eklenir bir belgeyi okurken farklı bölümlerine gitmek veya harici bağlantıları, belgeleri veya e-posta adreslerini ziyaret etmek yaygın bir uygulamadır. Bu gezinme prosedürünü kolaylaştırmak için yaygın bir uygulama, okuyucuya metinle ilişkili gerekli içeriği okumak üzere hızlı erişim sağlamak için Word belgenize köprüler eklemektir.

Köprüler, mevcut bir Word belgesine, aynı belgenin farklı bir bölümüne gitmek, yeni bir Word belgesi oluşturmak veya bir e-posta adresine gitmek için kullanılır. Bu yazıda, Word belgesine nasıl köprü ekleyebileceğimizi anlatacağım.

Word Belgesine Köprüler Ekleme

Köprü oluşturmak istediğiniz metni seçin ve metne sağ tıklayın. Seçenekler menüsünden ‘Bağlantı’ seçeneğine tıklayın.

‘Bağlantı’ seçeneğini tıkladıktan sonra bir pop-up pencere olacak açıldı köprü konumunu seçmek için kullanıcı istemi için. Aşağıdaki görüntüde, köprü ‘Mevcut Dosya veya Web Sayfası’ seçeneği seçilerek kullanıcıyı mevcut kelime belgesine yönlendirmek için seçilmiştir.

Köprü türünü seçtikten sonra, seçilen metin maviye dönecek ve altı çizili hale gelecektir.

Köprünün aynı belgedeki gezinme için kullanılmasını istiyorsanız, metni seçip sağ tıklattıktan ve sonra “Bağlantı” yı seçtikten sonra Köprü Ekle açılır penceresinden ‘Bu Belgeye Yerleştir’ seçeneğini seçin. seçenekler menüsü. Bu tür köprü, uzun belgelerde gezinmek için kullanılır.

Köprünün yeni bir belge oluşturmasını istiyorsanız, metni seçip sağ tıklatıp seçenekler menüsünden ‘Bağlantı’ seçeneğini belirledikten sonra Köprü Ekle açılır penceresinden ‘Yeni Belge Oluştur’u seçin. Bu tür bir köprü, okuyucu tıkladığında yeni belgeler oluşturur.

Köprünün okuyucuyu bir e-posta adresine yönlendirmesini istiyorsanız, metni seçip sağ tıklayıp seçenekler menüsünden ‘Bağlantı’ seçeneğini belirledikten sonra Köprü Ekle açılır penceresinden ‘E-posta Adresi’ seçeneğini seçin. . Bu tür bir köprü uygundur ve posta amacıyla kullanılır.

Word belgesinden herhangi bir köprüyü kaldırmak istiyorsanız, köprüyü sağ tıklayın ve seçenekler menüsünden ‘Köprüyü Kaldır’ı seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Word internet link ekleme Word Belgesine Bağlantıyı ( Köprü) Nasıl Eklenir için yorumda bulun

    Word Belgesine Bağlantıyı ( Köprü) Nasıl Eklenir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Word Belgesine Bağlantıyı ( Köprü) Nasıl Eklenir için ilk yorumu yapabilirsin.