Windows Ağ Ayarlarını Sıfırla

Windows Ağ Ayarlarını Sıfırla  Ağınızı sıfırlamak gerçekten sorun giderme işleminizde son çare olarak kullanılmalıdır. Denemeden önce, bazı temel düzeltmeleri önce denemelisiniz. Yerleşik ağ sorun gidericisini çalıştırmak , sıklıkla sorunlarınızı çözebilir veya en azından yardımcı olabilecek adımları işaret eder.

Windows 10’da Ağ Ayarlarını Sıfırla

  1. Ayarlar uygulamasını açın ( Windows tuşu + Bir kısayol) ve Ağ ve internet> Durum’a gidin.
  2. Sayfanın alt kısmına doğru ilerleyin ve Ağ sıfırlaması başlıklı bir bağlantı görürsünüz. Buna tıkla.
  3. Daha sonra, bu sıfırlama işleminin tüm ağ bağdaştırıcılarınızı kaldırıp yeniden yükleyeceğini ve diğer her şeyi fabrika varsayılanlarına geri döndürdüğünü gösteren bir uyarı görürsünüz. Ayrıca, bunu yaptıktan sonra VPN yazılımını tekrar yüklemeniz gerekebileceği konusunda uyarıda bulunur.
  4. Yeniden başlatmayı başlatmak için Şimdi sıfırla düğmesini tıklayın.
  5. Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra temiz bir ağ geçidi oluşturursunuz.

Elbette, her şeyi deneyene kadar bu çözümü kullanmamalısınız. Ağ ayarlarınızda sorun varsa ve sorun tamir edilemiyorsa bu seçenek harika gibi gözükmektedir.

Bu sıfırlamayı gerçekleştirdiğinizde, tam bir Windows sıfırlama kadar veri kayıp etmezsiniz, bu nedenle çok kaybetmezsiniz. Ancak sorununuzu çözemezseniz ve sorun gidermek için vakit geçirmek istemiyorsanız, bu sıfırlama, hızlı bir şekilde çözüme kesintiye uğrar.

Son olarak, birden fazla cihazda bir ağ problemi yaşıyorsanız sorununuz yönlendirici veya diğer ağ cihazlarınızdan kaynaklanıyor olabilir. Böylece, bu sıfırlamayı gerçekleştirmek muhtemelen hiçbir şeyi düzeltmez.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows Ağ Ayarlarını Sıfırla için yorumda bulun

    Windows Ağ Ayarlarını Sıfırla için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows Ağ Ayarlarını Sıfırla için ilk yorumu yapabilirsin.