Wi-Fi Parolasını Bulma

2 dk okuma süresi

Wi-Fi Parolasını Bulma Bilgisayarınız bir Wi-Fi şebekesine bağlı ancak daha önce bu belirli WiFi şebekesine bağlanmak için kullandığınız şifreyi hatırlamıyorsunuz. Şimdi, cep telefonunuz gibi ikinci bir aygıtı aynı Kablosuz ağa bağlamak istiyorsunuz, ancak parolayı nasıl bulacaksınız? WiFi yöneticisine bir şifre isteği gönderebilir veya komut istemini bilgisayarınızda açabilir ve kaydedilen parolayı kolay bir adımla alabilirsiniz. Teknik, Mac ve Windows PC’lerde çalışmaktadır.

Windows’ta WiFi Parolasını Bulma

Komut istemini yönetici modunda açın. Çalıştır kutusuna “cmd” yazın, komut istemi simgesini sağ tıklatın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin. Şimdi aşağıdaki komutu girin ve WiFi şifresini görmek için enter tuşuna basın.

netsh wlan profil bilgilerini göster = labnol key = clear

Kablosuz SSID’nin adını değiştirmeyi unutmayın (bu, bilgisayarınızı bağladığınız Kablosuz ağın adıdır). Şifre, Güvenlik Ayarı bölümünde gösterilir Yalnızca şifreyi görmek ve diğer bilgileri değil de görmek isterseniz, findstr komutunu kullanın:

netsh wlan profil bilgilerini göster = labnol key = clear | findstr Key

Mac OS X’te WiFi Parolasını Bulma

Mac OS X, WiFi ağının konfigürasyon detaylarını saklamak için Keychain’i kullanır ve Wi-Fi şifresi de dahil olmak üzere Keychain’in içinde saklanan herhangi bir şeyi sorgulamak için “security” BSD komutunu kullanabiliriz.

Açık Spotlight (Cmd + Boşluk) ve tip terminali Terminal penceresini açın. Komut satırında aşağıdaki komutu girin (Wi-Fi adınızı değiştirin), daha sonra Mac kullanıcı adınızı ve parolanızı OS X anahtar zincirine girmek için girin ve Wi-FI ağ şifresi ekranda düz metin olarak görüntülenecektir.

Güvenlik find-generic-password -wa labnol

Linux’ta WiFi Parolasını bulma

Wi-Fi şifrelerini almak için kullanılan bu numara Linux için de işe yarar. Ağınızın kablosuz ismi (SSID) ile değiştirin. Psk alanının değeri WiFi şifrenizdir.

sudo kedi / etc / NetworkManager / sistem bağlantısı / labnol | grep psk =

Ağ adını bilmiyorsanız, aşağıdaki komutu kullanın.

sudo grep psk = / etc / Ağ Yöneticisi / sistem bağlantısı / *

WLAN Otomatik Yapılandırmasını Başlat (Wlansvc Hizmeti)

Windows bilgisayarında WiFi parolasını almak için bu tekniği kullanıyorsanız ancak “Kablosuz Otomatik Yapılandırma Hizmeti (wlansvc) çalışmıyor” yazan bir hata görüntüleniyorsa

Windows Başlat düğmesine tıklayın ve Windows Hizmetlerine erişmek için Çalıştır kutusuna “services.msc” yazın. Burada WLAN Autoconfig hizmetine gidin ve durumun çalışıyor olduğundan emin olun. Ayrıca, WLAN AutoConfig hizmetini sağ tıklatın, Özellikleri seçin ve Bağımlılıklara gidin. Bunların hepsinin çalıştığından emin olmak için tüm bağımlılıkları kontrol edin.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x