WhatsApp üzerinde birisini nasıl engelleyebilirim veya engeli nasıl kaldırırım

WhatsApp üzerinde birisini nasıl engelleyebilirim veya daha önce engellediğim kişinin engelini nasıl kaldırırım? WhatsApp şüphesiz Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma konuşma programıdır, ancak şu bir gerçek ki telefon numaranıza sahip olan herkes size her an mesaj atabilir.  Bazen bu istemediğimiz kişilerin mesaj atıp rahatsız etmesi canımızı ziyadesiyle sıka bilir işte bu makalemizde sizlere whatsapp’tan istemediğimiz kişilerden gelen mesajları nasıl engelleyeceğinizi anlatmaya çalışacağım. Haydi başlıyalım

WhatsApp’taki birisini engellediğinizde karşı taraf bunu nasıl görecek

 • Size gönderdikleri mesajlar teslim edilmeyecek.
 • İletilerin teslim edilmediğini görecekler, ancak nedenini bilmeyeceklerdir.
 • Artık Son Görülen ve Çevrimiçi bilgilerinizi göremeyecekler.
 • Size gönderdikleri mesajlar silinmeyecek.
 • Onları gönderdiğiniz mesaj silinmeyecek.
 • Telefonlarında rehberinden kaldırılmayacaksın.
 • Telefonunuzda rehberinizden kaldırılmayacak.

İstediğiniz tamda buysa, okumaya devam edin.

WhatsApp üzerinde birisini nasıl engelleyebilirim?

iOS’taki WhatsApp programında birisini engellemek için, sohbet penceresine gidin ve üst kısımlarındaki adlarına hafifçe dokunun.

Aşağı kaydırın ve Bu Kişiyi Engelle ‘ye dokunun. Onları engellemek istediğinizi doğrulamak için tekrar Engelle ‘ye dokunun.

Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Engellenmişe de gidebilirsiniz.

Burada engellenen tüm kişilerin bir listesini göreceksiniz. Yeni Eke’ye dokunun ve engellemek istediğiniz kişiyi bulup ekleyin. Bu işlemi yaptığınızda kişi engellenen listenize eklenecektir.

WhatsApp Android’de telefonlarda birisini engellemek için sohbet penceresini açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Engelle ‘ye dokunun ve onaylayın. Artık seçtiğiniz kişi size mesaj atamayacaktır.

Alternatif olarak, Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Engellenmiş Kişilere gidip, ekle düğmesine dokunup engellemek istediğimiz kişiyi buran da engelleye bilirsiniz.

WhatsApp engellediğimiz kişinin engelini kaldırma

WhatsApp’da birinin engellemesinin kaldırılmasının birkaç yolu var. Engellenmiş bir kişiye bir ileti göndermeye çalışırsanız, engellemeyi kaldırmanız istenir. Bunu yapmak için Engellemeye dokunun.

Yukarda anlattığımız gibi engellemek için kullandığınız işlemi tersine çevirebilirsiniz. Engellemek istediğiniz kişiyle sohbetinize gidin. iOS’ta engelli kaldırdığınız kişinin bulup ismine hafifçe dokunun, aşağı doğru kaydırın ve Bu Kişinin Engelini Kaldıra dokunun. Android işletim sistemli telefonlarda üç noktaya ve ardından Engellemeyi Kaldıra dokunun.

Son olarak, Engellenmiş Kişiler ekranına gidebilirsiniz. iOS’ta, Düzenle ‘ye, ardından kırmızı daireye, ardından Engellemeyi Kaldıra dokunun.

Android’de, engellemeyi kaldırmak istediğiniz kişinin adına üzerine dokunun veya dokunup basılı tutun ve açılan menüden Engellemeye dokunun. Hepsi bu kadar

 • Ana Sayfa
 • Android
 • WhatsApp üzerinde birisini nasıl engelleyebilirim veya engeli nasıl kaldırırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. WhatsApp üzerinde birisini nasıl engelleyebilirim veya engeli nasıl kaldırırım için yorumda bulun

  WhatsApp üzerinde birisini nasıl engelleyebilirim veya engeli nasıl kaldırırım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp üzerinde birisini nasıl engelleyebilirim veya engeli nasıl kaldırırım için ilk yorumu yapabilirsin.