whatsapp silinen mesajları kurtarma

Bu makalemizde size Whatsapp silinen mesajları kurtarma konu başlığı altında WhatsApp sohbet geçmişinizi yanlışlıkla silerseniz veya bir şekilde kaybettiyseniz, geri yükleyebilirsiniz. WhatsApp sohbetlerinizi son yedi gün içinde otomatik olarak depolar ve her akşam saat 2’de bir yedek oluşturur ve bunu telefonunuzun kendisine kaydeder. Telefonunuzu, sohbetinizi buluta geri döndürecek şekilde ayarlamak da mümkündür. Silinen sohbetleri en son yedeklemenizden geri yüklemeniz yeterliyse ve bilgilerinizi buluta yedeklediyseniz, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemenin en kolay yolu budur. Bununla birlikte, cihazınız yedi günlüğüne her gece yedeklemeleri saklar bu yana, bu yedek dosyaları kullanarak geçen haftanın belirli bir gününe geri dönmek mümkündür.

Son Yedeklemenizi Geri Yükleme

 1. Kayıp verilerinizin yedeklendiğinden emin olun. Şimdi yeni bir yedekleme oluşturmak, ya da yedek dosyanın en son sürümünü geçersiz kılar ve sen de yedekleme silinen mesajları kaybedersiniz.
  • WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar’a
  • Sohbetlerve Sohbet yedekleme’ye
  • Son yedekleme Tarih ve saate bak. Verilen yedekleme, kurtarmak istediğiniz iletileri içeriyorsa, bu yöntemi kullanmaya devam edin. Değilse, diğer yöntemleri deneyin.
 2. WhatsApp’ı telefonunuzdan kaldırın. Silinen iletileri geri yükleyebilmeniz için önce tüm uygulamayı kaldırmanız gerekir.
 3. Telefonunuzun uygulama pazarına gidin ve WhatsApp’ı tekrar indirin.
 4. Uygulamayı giriş ekranından başlatın.
 5. Şart ve koşulları kabul edin. Sonra cep telefon numaranızı girin.
 1. Mesajlarınızı geri yükleyin. Sonraki ekran, telefonunuz için bir mesaj yedekleme bulunduğunu bildirir. “Geri yükle” yi tıklayın ve kurtarma işleminin bitmesini bekleyin.
  • Varsayılan olarak, WhatsApp her mesaj dizisini otomatik olarak sabahın 2’sinde bir yedek oluşturur. En son kaydedilen yedekleme burada yüklenen bir yedek olacaktır.

Android’de Daha Yeni Bir Yedekleme Geri Yükleniyor

 1. Uygulama Çekmeceyi açın. Varsayılan olarak, telefonunuzda son yedi günün yerel yedekleme dosyaları bulunurken Google Drive yalnızca en yeni yedekleme dosyasına sahiptir.
 2. Dosya Yöneticisi ‘ne
 3. SD karta
 4. WhatsApp’a
 5. Veritabanları’naVeriler SD kartınızda depolanmazsa, bunun yerine telefonunuzda / dâhili depolama alanınızda olabilir.
 6. Geri yüklemek istediğiniz yedek dosyayı yeniden adlandırın. Adı, msgstore-YYYY-AA-GG.1.db.crypt12’den msgstore. db.crypt12’ye değiştirin.
  • Daha önceki yedeklemeler crypt9 veya crypt10 gibi daha önceki bir protokol üzerinde de olabilir.
 7. WhatsApp’ı kaldırın.
 8. WhatsApp’ı yeniden yükleyin.
 9. GeriYükle’ye dokunun.

iOS’ta Daha Yeni Bir Yedekleme Geri Yükleniyor

 1. İndir Dosya Yöneticisi App Store’dan.
 2. Telefonunuza yükleyin.
 3. Dosya Yöneticisi’ni açın.
 4. SD karta
 5. WhatsApp’a
 6. Veritabanları’naVeriler SD kartınızda depolanmazsa, bunun yerine telefonunuzda / dâhili depolama alanınızda olabilir.
 7. Geri yüklemek istediğiniz yedek dosyayı yeniden adlandırın. Adı, msgstore-YYYY-AA-GG.1.db.crypt12’den msgstore. db.crypt12’ye değiştirin.
  • Daha önceki yedeklemeler crypt9 veya crypt10 gibi daha önceki bir protokol üzerinde de olabilir.
 8. WhatsApp’ı kaldırın.
 9. WhatsApp’ı yeniden yükleyin.
 10. GeriYükle’ye dokunun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. whatsapp silinen mesajları kurtarma için yorumda bulun

  whatsapp silinen mesajları kurtarma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak whatsapp silinen mesajları kurtarma için ilk yorumu yapabilirsin.