WhatsApp başı belada olabilir, işte nedeni

WHATSAPP, Facebook Messenger son duyurusunu takiben, dünyanın en popüler anlık mesajcısı olarak tacını kaybetme noktasında olabilir.

WhatsApp rakip mesajlaşma uygulamalarından önderlik etmek üzere olabilir.

Dünyada en popüler olan anlık ileti gönderi, hızla Facebook Messenger tarafından yakalanıyor.

Messenger bu hafta 1.2 milyarı aşkın aktif kullanıcıyı elinde bulunduğunu doğruladı ve onu tüm zamanların en hızlı iletişim araçlarından biri haline getirdi.

Temmuz 2016‘da aktif kullanıcılardan 1 milyar kilometre taşının geri geldiği bir kullanım dönüm noktası ilan etmiş olduğundan, bu önemli bir büyüme miktarı.

Sosyal ağ, Facebook Messenger’ın şu anda ikinci en popüler iOS uygulaması olduğunu ve Facebook’un hemen arkasında olduğunu doğruladı.

Aynı zamanda Facebook’a ait olan WhatsApp, aylık olarak 1.2 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip.

Bununla birlikte, mesajlaşma şirketi bir süredir kullanım istatistiklerini yayınlamamıştır.

Messenger Başkan Yardımcısı David Marcus, Messenger’da Facebook hakkında en yeni rakamları yayınladı.

Her ay Messenger’ı 1.2 milyondan fazla insanımıza aktif olarak kullanıldığını ve ürünümüzün günlük yaşamlarınızda nasıl önemli bir rol oynadığına dair güçlü hikayeler duymaya devam ediyorum.

“Peki, Messenger’da hepimizden, size iyi ve daha anlamlı bir şey inşa etme şansını verdiğiniz için hepinize teşekkürler.”

herkes Messenger’a kaydolabilir. Artık Facebook hesabınız olmasa bile bir telefon numarası olan herkese açık.

Facebook’un sosyal ağ için WhatsApp kullanıcılarından veri şifrelemesine olanak tanıyan bir anlaşmanın kabul edilmesine yakın olduğunu ortaya çıkardığı için geldi.

İki uygulamanın verileri paylaşacağı duyurusunu takiben Facebook, aylarca süren kavgayla yüzleşti.

WhatsApp’ı 2014’te satın alan Facebook, geçen yaz Facebook kullanıcılarının Haberler Feed’inde görüntülenen reklamları etkilemek için uygulamadan bilgi kullanma planlarını duyurduğunda tartışmalara neden olmuştu.

Buna bir WhatsApp hesabı ile ilişkili telefon numarasını görme de dâhildi, Kaliforniya merkezli sosyal ağın kullanıcıların profillerini iki servis arasında bağlamasına ve izlemesine imkân veriyor – şirketin reklamları için daha fazla veri toplamasına yardımcı oluyordu.

Bu, özellikle dört yıl içinde WhatsApp’ın hükümleri ve gizlilik politikasındaki ilk değişikliği temsil ettiği için, tartışmalara neden oldu.

Facebook, daha önce, WhatsApp kullanıcı verilerinin kişisel olarak kalmasını ve sosyal ağdan ayrı kalmasını sağlayacağını söylemişti.

Gizlilik ilkesi, “Gizliliğinize olan saygı DNA’ya kodlanıyor ve mümkün olduğunca az şey bilme amacı etrafında WhatsApp inşa ettik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp başı belada olabilir, işte nedeni için yorumda bulun

    WhatsApp başı belada olabilir, işte nedeni için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp başı belada olabilir, işte nedeni için ilk yorumu yapabilirsin.