Telefona Dokunmadan Nasıl Selfie Çekilir

2 dk okuma süresi

Telefona Dokunmadan Nasıl Selfie Çekilir selfie çektiğinizde, mükemmel şekilde ortaya çıkmasını istersiniz. Selfielerinizde görmek isteyeceğiniz son şey bulanık çıkmasıdır. Belki birisi dengeni kaybetmene neden oldu ya da ellerin titriyordu; her iki durumda da yeniden çekim gereklidir. Ancak, telefonunuza dokunmak zorunda kalmadan çekerek bulanık bir Selfieden kaçınabilirsiniz.

Günümüzde telefonunuzu elinize almak zorunda kalmadan herhangi bir fotoğraf çekmek mümkün. Bazıları selfie çubukları kullanır veya bu kılavuzda göreceğiniz yöntemleri kullanırlar. Bulanık çıkması nedeniyle telefonunuza dokunmadan bir selfie silme zorunluluğunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Selfie Çekmek için Zamanlayıcıyı Kullanın

Bu, günümüz telefonlarının hemen hemen hepsinde bulabileceğiniz bir özelliktir. Tek yapmanız gereken, telefonunuzu doğru yöne yönlendirmenize yardımcı olabilecek bir standa yerleştirmek ve geri sayımın bitmesini beklemektir. Zamanlayıcıya erişmek için kamera uygulamasını açın ve zamanlayıcı simgesi en üstte olmalıdır. Zamanlayıcı simgesine dokunun ve istediğiniz zamanı seçin.

Kameranızın ayarlarına girerseniz, bir gülümseme algıladığında resim çekmek için bu özelliği de kullanabilirsiniz. Belki zamanlayıcı ihtiyacınız olan zaman seçeneklerine sahip değildir. Kameranın gülümsediğinizde fotoğrafı çekmesini sağlayarak, ihtiyacınız olduğu kadar zaman ayırabilirsiniz. Kamera pp ayarına erişmek için sağ üstteki dişli çarka dokunun. Ayarlar’a girdikten sonra, Otomatik gülümseme yakalama seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın.

Etkinleştirdikten sonra, telefonunuzu selfie için yerleştirin ve fotoğrafı çekmek için yapmanız gereken tek şey gülümsemektir. Telefon markanıza bağlı olarak, kamera ayarlarındaki seçenekler farklılık gösterecektir. Örneğin, bir Samsung telefonunuz varsa, sadece avucunuzu göstererek bir selfie çekme seçeneği bulacaksınız. Huawei telefonlarda, hareket kontrolleri vb. Bulabilirsiniz.

Google Asistan’dan Selfie Çekmesini İsteyin

Google Asistan’ı kurduysanız Google’dan selfie çekmesini isteyebilirsiniz. Bu şekilde, eğer biri sırayla gülümserse, yine de sileceğiniz bir sürü Selfieiniz olmayacak. “Tamam, Gooogle, bir selfie çek” deyin. Sihirli kelimeleri söyler söylemez kamera uygulamanız açılacak ve Google’a en iyi gülümsemenizi göstermek için birkaç saniyeniz olacak. Bu kadar kolay.

Zamanlayıcı, Efektler, Filtre ve Sesli Selfie Kamerası

Üçüncü taraf uygulamalar genellikle entegre kamera uygulamanızın sunmadığı özellikler sunar. Örneğin, Zamanlayıcı, Efektler, Filtre ve Ses özellikli Selfie Kamera adlı bir uygulama bazı kullanışlı özellikler sunar. Örneğin, kaç tane sürekli Selfie istediğinizi ve Selfieler arasında ne kadar zaman istediğinizi seçebilirsiniz. Bu şekilde, açınızı değiştirmek için yeterli zamanınız olur. Kaydırıcıları kullanmanız ve beğeninize göre ayarlamanız yeterlidir.

Bu ayarlara erişmek için sağ alttaki zamanlayıcı simgesine dokunun ve gitmekte fayda var.

Gördüğünüz gibi, telefonu elinize almak zorunda kalmadan fotoğraf çekmenin çeşitli yolları var. Sağ düğmeye dokunmazsanız resmin çekileceğini bilerek rahatlayabilirsiniz. Seçtiğiniz yöntem, Selfieinizin sahip olmasını istediğiniz şeye, örneğin filtrelere bağlı olacaktır. Selfielerinizi nasıl alıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x