tehlikeli olduğu için chrome tarafından engellendi

tehlikeli olduğu için chrome tarafından engellendi Eğer Chromebook kullanıyorsanız, tamamen Google ortamına kilitlendiniz. Bu, Google’ın web sayfalarını engellemek ve Google’ın tehlikeli olarak tanımladığı sitelerden indirmeleri gibi, sizin için genellikle güvenlik kararları alabileceği ve vereceği anlamına gelir. Böyle bir sayfayı açmaya veya bir dosyayı indirmeye çalıştığınızda, Chrome (Chromebook’ta veya başka bir işletim sisteminde olsanız da) bu indirmeyi otomatik olarak engeller.

Bu kesinlikle güvenlik açısından çok takdir edilen bir özellik olsa da, güvenli olduğunu bildiğiniz bir dosyayı indirmeye çalışırken biraz sinir bozucu olabilir ve Chrome bunu yapmanıza izin vermez. Bu, Chromebook kullanıcıları için özellikle sinir bozucu olabilir, çünkü yalnızca başka bir tarayıcı kullanma seçeneğine sahip değiller (veya Chromebook’unuzda Ubuntu alma konusunda zorlu bir süreçten geçebilirler ).

Bu makalemizde, Google’ın tehlikeli olduğunu düşündüğü Chrome’da dosya indirmeyi ve web sayfalarını nasıl ziyaret edeceğimizi göreceğiz. Bunun için Google’ın önceden yüklenmiş güvenlik özelliklerini devre dışı bırakmak zorunda kalacağız, bu yüzden bunu yaparken dikkatli olmak isteyebilirsiniz.

Güvenlik Özelliklerini Devre Dışı Bırak

Chrome: // settings’e gidin veya kontrol panelindeki ayarlar simgesine tıklayın. 

Ayarlar sayfasının en altına gidin ve ‘Gelişmiş ayarları göster‘i tıklayın

Gelişmiş ayarlar altında, ‘Gizlilik ve Güvenlik‘ adlı bir alt bölüm bulacaksınız. Bu bölüm altında Güvenli Tarama Kendinizi ve cihazınızı tehlikeli sitelerden korur ‘ Bunu kapattıktan sonra, istediğiniz dosyayı veya ziyaret etmek istediğiniz siteyi indirebilirsiniz.

Bu siteleri ziyaret ederken dikkatli olun, çünkü Google onları bir nedenle güvenlik tehdidi olarak işaretler. Yalnızca güvendiğiniz kaynaklardan dosya indirin veya internette mevcut olan her türlü virüs ve kötü amaçlı yazılımı avlayabilirsiniz.

Ayrıca, belirli ‘tehlikeli’ dosyalara erişme gereksiniminiz sona erdiğinde, bu özelliği açmanızı da tavsiye ederim. Bu, istediğinizde Google’ın güvenlik kararlarını geçersiz kılma seçeneği sunarken genel olarak korunmanızı ve güvenliğinizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. tehlikeli olduğu için chrome tarafından engellendi için yorumda bulun

    tehlikeli olduğu için chrome tarafından engellendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak tehlikeli olduğu için chrome tarafından engellendi için ilk yorumu yapabilirsin.