Sunucuya Discord Bot Nasıl Kurulur

Sunucunuzda Discord Bot Nasıl Kurulur Artık uyumsuzluk kültüründe en az bir botun kullanılması yaygındır. Discord, kullanıcılarının sunucu deneyimlerini geliştirmek ve kanallarını yönetmek için botları kullanmasına izin verir. Büyük bir uyumsuzluk sunucusu oluşturmak istiyorsanız, en az birkaç bot eklemek isteyeceksiniz. Harika özellikler eklerler ve belirli bir mod ekibinin sağlayamayacağı ekstra bir otomatik yönetime izin verirler.

Şimdi, muhtemelen ilk başta nasıl bir bot ekleyeceğinizi merak ediyorsunuz. Bir sunucuya bot eklemek aslında oldukça basit. Ana sorun, saygın kaynaklar bulmaya ve düzgün çalışan botları bulmaya çalıştığınızda ortaya çıkar. İyi çalışan bir bot bulmak zor, çünkü orada insanların çok fazla hata ayıklama yapılmadan yeni oluşturduğu ve kod koyduğu birçok bot var. Sık kullanılan botlar bile bazen hatalı olabilir.

Bu makalede, işe yaradığını gördüğüm en çok tavsiye edilen botlarımı ele alacağız. Ayrıca, sunucunuza girdikten sonra bir botun tam olarak nasıl kurulacağını da ele alacağız. Umarım bu, bu konuyu çok kısaca ele alan önceki makalemin iyi bir uzantısı olarak çalışır.

Önerilen Botlar

MEE6

MEE6, sahip olunması gereken harika bir genel bottur. Ücretli sürüme dokunmanıza gerek kalmadan temelde ücretsiz sürümü çalıştırabilirsiniz (ancak ücretli sürüm birçok harika özellik ekler). Ücretsiz sürümle yeni üyeleri karşılayabilir, sesli sohbette müzik dinleyebilir, tepki rollerine sahip olabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. MEE6, bir botla hiç deneyiminiz yoksa sunucunuza eklemek için harika bir başlangıç ​​botudur.

Bu botun kontrol panelinin anlaşılması ve düzenlenmesi inanılmaz derecede kolaydır. Farklı komut özelliklerinde gezinmek inanılmaz derecede basittir ve komutları kolayca düzenlemenizi sağlar. Bu aynı zamanda sunucunuzda bir botun nasıl kurulacağını göstermek için kullandığımız bot olacaktır. Çoğu büyük sunucunun sunucularında en azından bu bot bir dereceye kadar orta düzeydedir. Sonraki birkaç tanesi ekstra denetim için MEE6’nın üstüne kendi sunucunuza eklemenizi tavsiye ederim.

Dyno

Dyno, MEE6 botuna çok benzeyen bir bottur. Bununla birlikte, Dyno birçok özelleştirme seçeneğine izin verir ve anlaşılması daha az kolaydır. Discord’da bot kullanmaya daha alışkın olan kişilere bu botu tavsiye ederim. Dyno çok daha karmaşıktır ve MEE6’nın sağladığı birçok özellik dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz çok daha fazla seçeneğe sahiptir. Ben şahsen MEE6’yı moderatör bot olarak tercih ediyorum, çünkü çok daha basit. Bu botların her ikisini de kullanmak, sunucunuzu çok daha fazla artıracaktır.

Server Captcha Bot

Bu bot, koruyucu bir duvar kurmanın iyi bir yoludur. Bu botla, kendilerini doğrulamalarını isteyerek insanların sunucunun geri kalanına girmesini engelleyebilirsiniz. Bu bot , tanımlanmış sohbete ! Doğrulama gönderen yeni üyelere bir DM gönderecek . Burada sunucunun daha fazlasına erişebilmeleri için bir Captcha’yı tamamlamaları gerekecek. Bu bot, kullanıcıları doğrulamaktan başka bir şey yapmaz, ancak sunucunuzun bir bot tarafından saldırıya uğramadığından emin olmanıza yardımcı olur.

Botu Kurmak

Bot Ekleme

Başlamak için, bota gitmeniz gerekecek. Bot sitesine girdikten sonra, üzerinde botu davet et  veya  sunucuya bot ekle gibi bir şey  yazmalıdır. Sadece devam edip onu tıklaman gerekecek.

Botu eklemek için düğmeyi tıkladığınızda, belirli izinlere erişim yetkisi vermenizi isteyen bir pencereden geçmeniz gerekir. Yetkilendir’e  tıklayın  ve bot sunucunuza eklenmelidir.

Botu Kurmak

Şimdi, sunucu üyelerinin listelendiği en sağda, yeni botun görünmesi gerektiğini fark edeceksiniz. Bu örnekle MEE6 kullanacağım.

Diğer botlar, DM’lerde ona komutlar göndermeniz gerekebilir veya kontrol panelleri için çok farklı bir düzene sahip olabilirler. Ancak temel bilgiler baştan sona aynı olacak. İlk olarak yapmak isteyeceğimiz şey, botla ilgili tüm komutları tutan ve yalnızca botların bu bot kanalı üzerinden mesaj gönderip almasına izin veren bir sohbet kurmak.

Botların izinlerini değiştirmek için, bir bot rolü yapmanızı ve ardından bot sohbetine sağ tıkladığınızda sohbeti düzenle  seçeneğine gitmenizi öneririm. Burada İzinler sekmesini bulabilmelisiniz. Botun rolünü izinler listesine veya izinlerini değiştirmek istediğiniz belirli bota eklemek isteyeceksiniz. Burada botun bu kanalla ilgili izinlerini değiştirebileceksiniz. Diğer sohbetlerin bot komutları tarafından dağılmasını istemediğinizden, bu bot için diğer tüm sohbetlerde mesaj gönderme veya alma izinlerini kaldırmanızı da öneririm.

İzinler sekmesine geldiğinizde, botun rolünün seçili olduğundan emin olun. Burada “Mesaj Gönder” yazan izni bulmak isteyeceksiniz. Belirli bot sohbeti için bu işaretlenmelidir. Diğer tüm sohbetler için, botların diğer sohbette mesaj göndermesini engellemek için kırmızı X işaretini seçmelisiniz. İzinleri kategoriye göre değiştirmenizi tavsiye ederim, böylece her bir sohbete ayrı ayrı girip her bir özel izni değiştirmeniz gerekmez.

Burada, botların bu belirli kategori altındaki sohbetlerde mesaj gönderme yeteneğini reddetmek için BOTS izinlerini nasıl değiştirdiğimi göreceksiniz.

Bot Gösterge Tablosu

Şimdi MEE6 kontrol paneline geçebilir ve orada belirli seçenekleri değiştirmeye başlayabiliriz. MEE6 ile bir hoşgeldin sohbetine bir hoş geldiniz mesajı ekleyerek başlamanızı tavsiye ederim. İlk önce, MEE6 kontrol panelinize gidin ve Hoş Geldiniz yazan seçeneği bulun.

Bu seçeneği seçtiğinizde aşağıdaki ekran görünecektir. Bu hoş geldiniz mesajlarının gideceği belirlenmiş kanalı seçmek isteyeceksiniz. Başlangıçta, karşılama mesajı seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olmak istersiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra, sunucunuza yeni bir üye katıldığında, bir karşılama kartı ve onları sunucuda karşılayan bir mesajla karşılanmalıdır. MEE6’nın ücretsiz sürümünü kullanarak karşılama kartını değiştiremezsiniz, ancak Premium alırsanız hoş geldiniz kartının nasıl göründüğünü değiştirmenize izin verilir.

MEE6 kontrol panelinde düzenleyebileceğiniz daha birçok seçenek var, ancak şimdilik sadece hoş geldiniz mesajına bağlı kalacağız. Her şeyi kendiniz test etmenizi ve kontrol panelinin size sunduğu farklı seçeneklerle oynamanızı öneririm ve ayrıca bu makalenin önceki bölümlerinde önerdiğim diğer botlarla da uğraşmanızı öneririm.

Sonuç

Botlar ve sunucu izinlerini değiştirmek, asmak için zor olabilir, ancak botları nasıl kullanacağınıza dair bir fikir edindikten sonra çok eğlenceli olabilirler. Ayrıca sunucunuza yepyeni bir boyut katarlar ve sunucu üyelerinize başka bir etkileşim biçimi sağlarlar. Dışarıda, araştırmanızı şiddetle tavsiye ettiğim birçok bot var. Yukarıda listelediğim botlar muhtemelen kullanabileceğiniz en temel botlardan bazıları. Bununla birlikte, birkaç tane daha var ve botları test etmeye başlamak için bu makaleden öğrendiklerinizi kullanmanızı tavsiye ederim.

Discord sunucuları ile yapabileceğiniz sınırsız sayıda şey var. Yönetmek ve uğraşmak inanılmaz derecede eğlencelidir. Botlar, uyumsuz sunucuları yönetmeye başka bir eğlence katmanı ekler ve ayrıca sunucunuzda olup bitenleri denetlemeyi kolaylaştırır. Umarım bu makale, uyumsuz botları kullanmaya başlamanıza yardımcı olmuştur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sunucunuzda Discord Bot Nasıl Kurulur Sunucuya Discord Bot Nasıl Kurulur için yorumda bulun

    Sunucuya Discord Bot Nasıl Kurulur için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sunucuya Discord Bot Nasıl Kurulur için ilk yorumu yapabilirsin.