Spotify Hesabı Nasıl Silinir

2 dk okuma süresi

Spotify Hesabı Nasıl Silinir başka müzik aboneliği hizmetlerini denemek isteyen veya hesabınızı kapatmak  silmek isteyen bir Spotify abonenizseniz, Premium aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz; mevcut abonelik süresi bittiğinde hesabınızı ücretsiz aboneliğe döner.

Ancak, kalıcı olarak Spotify hesabınızı silmek istemeniz durumunda, Spotify aboneliğini kalıcı olarak silmenize olanak tanıyor.

Bu makalemizde sizlere, Spotify’daki hesabınızı kalıcı olarak silinmesine ilişkin adımları anlatacağız.

Spotify’in mobil uygulamaları, hesapları silmek için seçenek sunmamaktadır ve web sayfasında daha önce bulunan hesap silme bağlantıları artık yoktur. Bunun yerine, artık Spotify Desteği ile iletişime geçip e-posta yoluyla bir hesap silme isteği göndermelisin.

Spotify hesabı nasıl silinir?

Adım 1:  Bir tarayıcıda Spotify’in iletişim formunu ziyaret edin ve kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın.

  1. Adım:Herhangi bir kategori seçin.
  2. Adım:Yeni bir web sayfası çeşitli konularla yüklenecektir. Devam etmek için herhangi bir konuyu seçin.
  3. Adım:En altındaki Yeşil’e ihtiyacım var Yardımdüğmesini seçin.
  4. Adım:“Bize daha fazla bilgi verin” alanına herhangi bir şey yazın. Örneğin, sadece “Spotify hesabımı kapatmak istiyorum” yazdım.
  5. AdımSorgunuzu, dosyanızdaki e-posta adresinizi kullanarak bir e-posta mesajı şeklinde Spotify’e göndermek için Soru Gönderdüğmesini  tıklayın.
  6. Adım:Spotify Topluluğuna geri dönmenizi sağlayacak bir otomatik yanıt alacaksınız. Endişelenmeyin: Hesabınızı silmek için bir istekle doğrudan bu e-postayı yanıtlayın; mesajınız, Spotify’in bunu yapacak insan ajanlarından birine ulaşacaktır.
  7. Adım:Bu e-postayı, doğum tarihiniz gibi kimliğinizi doğrulamak için gerekli tüm bilgileri izlemeniz gerekebilir. Destek ekibinden gelen e-postaların spam olarak sınıflandırılmaması için spotify.com’u beyaz listeye koymak iyi bir fikir olabilir.
  8. Adım:Spotify, hesabınızın başarıyla silindiğini onaylamak için birkaç gün içinde bir e-posta gönderir. Artık Spotify’ı dizüstü bilgisayarınızdan, masaüstünüzden, tabletlerinizden ve mobil cihazlarınızdan kaldırabilirsiniz.

Not: Hesabınızı kapatmak, özel oynatma listeleriniz ve çevrimdışı şarkılarınız da dâhil olmak üzere depolanan herhangi bir bilgiye erişmenizi engeller. Aynı kullanıcı adıyla Spotify için tekrar üye olamazsınız.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x