Kategoriler Genel

Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir

Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir Snapchat, arkadaşlarınıza ve ailenize ayrı, zamanlı videolar ve fotoğraflar göndermek için harika bir platformdur. Siz izin vermedikçe paylaştığınız içeriğin kaydedilemeyeceğini bilerek samimi sahneleri ve önemli mesajları paylaşabilirsiniz. 

Ne yazık ki, bu her zaman iyi bir şey değildir, özellikle de bir Snapchat videosunu kendiniz kaydetmek istiyorsanız. Snapchat videolarını nasıl kaydedeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bazı sınırlamaların farkında olmanız gerekir. Bu kılavuz, Snapchat videolarını kaydetme hakkında bilmeniz gereken her şeyi içerir.

Snapchat Videolarını Kaydedebilir misiniz?

Kaynağa bağlı olarak Snapchat videolarını kaydetmek mümkündür. Videoları kendiniz oluşturduysanız, onları film rulonuza aktarabilirsiniz, böylece onları süresiz olarak saklayabilir ve platformun dışında kullanabilirsiniz. Bu hem Android hem de iPhone cihazlarında çalışır.

Ayrıca diğer kullanıcılardan aldığınız videoları da dışa aktarabilirsiniz, ancak bu videoları yalnızca Snapchat metin sohbetinde ek olarak göndermişlerse. Kısa, zamanlı ve tam ekran Snapchat videolarını uygulamanın kendisinde kaydedemezsiniz. Bir kullanıcının Snapchat hikayesinin parçası olarak görünen videoları da kaydedemezsiniz. 

Bu videoları yalnızca bir mobil ekran kayıt uygulaması kullanarak bir ekran görüntüsü veya ekran kaydı alarak kaydedebilirsiniz . Ancak, bunun gibi ekran görüntüsü veya kayıt almaya çalışmak diğer kullanıcıyı uyaracaktır.

Snapchat, tek kullanımlık videolar için bir platformdur, bu nedenle, yapmamanız gerektiğinde Snapchat videolarını kaydetmeye çalışırsanız dikkatli olmanız gerekir. Bu sadece video gönderenler ile ilişkilerinizi yabancılaştırmakla kalmaz, aynı zamanda taciz olarak görülebilir ve Snapchat’ın hizmet şartlarını ihlal etmenizi sağlayabilir.

Kendi Snapchat Videolarınızı Kaydetme

Snapchat uygulamasında bir video kaydettiyseniz (veya bir fotoğraf çektiyseniz), hem Android hem de iPhone cihazlarına gönderilmeden önce kolayca kaydedebilirsiniz.

 1. Bunu yapmak için Snapchat uygulamasını açın ve uygulamanın kamera görünümünün ortasındaki Kayıt düğmesini basılı tutarak bir video kaydedin.
 1. Kaydettiğiniz bir Snapchat videosunu kaydetmek için sol alt köşedeki İndir düğmesine dokunun.

Kaydedilen video artık başka bir yerde kullanabilmeniz için cihazınızın film rulosunda mevcut olacaktır.

Kendi Snapchat Hikaye Videolarınızı Nasıl Kaydedersiniz?

Snapchat Hikayeleri, o kullanıcı için son 24 saate genel bir bakış sunarak, etkinlikler, mesajlar ve daha fazlasının seçilmiş bir listesini gösterir. Bu videoları dışa aktarabilirsiniz, ancak videolar Snapchat Anıları bölümünüze otomatik olarak kaydedilecek şekilde ayarlanmadıkça, bunu yalnızca videoların süresi dolmadan yapabilirsiniz.

 1. Bir Snapchat Story videosunu kaydetmek için Snapchat uygulamasını açın ve sol üst köşedeki Bitmoji veya Story simgesine dokunun.
 1. Gelen Hikayeler sizin Snapchat kullanıcı profilinin bölümünde, aynı anda Snapchat Story videoları tek Snapchat Story video veya bütün bir gün yetmeyecek kaydetmeyi seçebilirsiniz. Tüm bir günün Hikayesi videolarını kaydetmek için Hikayem bölümünün yanındaki üç yatay nokta menü simgesine dokunun.
 1. Videoları film rulonuza kaydetmek için alt menüde Hikayeyi Kaydet’e dokunun.
 1. Bunun yerine tek bir Snapchat Hikayesi videosu kaydetmek istiyorsanız, görüntülemek için kullanıcı profil alanınızdaki Hikayem bölümünde listelenen tek bir videoya dokunun.
 1. videonun ayarlarına erişmek için sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun.
 1. Hikaye videosunu kaydetmek için alttaki Kaydet düğmesine dokunun.

Özel olarak çektiğiniz videolarda olduğu gibi, Snapchat Hikayenizden kaydettiğiniz tüm videolar cihazınızın film rulosuna aktarılacaktır.

Ekli Snapchat Videolarını Diğer Kullanıcılardan Kaydedin

Snapchat metin sohbetinde ek olarak bir video alırsanız, kaydedebilir ve dışa aktarabilirsiniz (izniniz olduğunu varsayarak). Bunu yapmak göndereni uyaracaktır, bu yüzden bunu sadece izin aldıysanız yapmalısınız.

Ekli bir Snapchat videosunu kaydetmek için Snapchat sohbetini açın, ardından ekli videoya dokunup basılı tutun. Açılır menüde, videoyu dışa aktarmak için Film Rulosuna Kaydet seçeneğine dokunun.

Bu, başka bir yerde kullanmanız için videoyu film rulonuza kaydedecektir.

Tam Ekran Snapchat Videolarını ve Hikayelerini Kaydedin

Ekli Snapchat videolarının aksine, diğer kullanıcılardan gönderilen tam ekran Snapchat videolarını kaydedemezsiniz. Bunlar, amaçlandığı gibi geçici olan “tipik” Snapchat mesajlarıdır. Aynı şekilde, diğer kullanıcıların Snapchat Hikayeleri, Snapchat uygulamasının kendi içindeki diğer kullanıcılar tarafından kaydedilemez.

Bu sorunu aşmanın tek yolu bir mobil video kaydedici kullanmaktır (veya bunun yerine bir resim kaydetmek istiyorsanız ekran görüntüsü almaktır). Bunu yaparsanız, diğer kullanıcı hemen uyarılır ve Snapchat’ın hizmet şartlarını ihlal etmeden bunun herhangi bir yolu yoktur.

iPhone’lar yerleşik ekran kayıt teknolojisine sahipken, Android 9 veya daha eski sürümlere sahip Android cihaz sahiplerinin üçüncü taraf bir uygulamayı yüklemeniz gerekmektedir. Android 10 cihaz sahipleri bunun yerine yerleşik ekran kaydetme özelliğini kullanabilir.

 1. Android 10 kullanıcıları, bildirim menülerini aşağı kaydırıp Ekran Kaydedici simgesine dokunarak bir ekran kaydına başlayabilir. Bu mod etkinken, kaydı durdurmak için Ekran Kaydedici simgesine tekrar dokunmadan önce kaydetmek istediğiniz içeriği kaydetmek için alınan bir Snapchat videosunu veya Snapchat Hikayesini oynatabilirsiniz.
 1. iPhone kullanıcılarının ekran kaydına başlamak için telefonlarındaki Ayarlar uygulamasını açmaları gerekecektir. Oradan, Kontrol Merkezi> Kontrolleri Özelleştir’e dokunun ve Kontrol Merkezi menüsüne eklemek için Ekran Kaydı seçeneğinin yanındaki + (artı) simgesine dokunun.
 1. Ekran kaydı etkinken, sağ üst köşeden (veya iPhone modelinize bağlı olarak alttan) yukarı kaydırarak Kontrol Merkezini açın. Kontrol Merkezinde, beyaz yuvarlak simgeye dokunun, ardından kayıt işlemine başlamak için Kaydı Başlat’a dokunun.
 1. Alınan Snapchat videosunu veya Snapchat Hikayesini kaydedin, ardından Kontrol Merkezini yeniden açın. Kaydı durdurmak için oradan kırmızı dairesel simgeye tekrar dokunun.
 1. Belirtildiği gibi, Android 9 (ve daha eski) kullanıcılarının, diğer kullanıcıların Snapchat videolarını ve Hikayelerini kaydetmek için AZ Screen Recorder gibi bir uygulama yüklemeleri gerekecektir. AZ Recorder uygulama penceresinde, kayda başlamak için sol alttaki Kayıt simgesine dokunun.
 1. Uygulama kaydıyla, oynatmak ve kaydetmek için Snapchat Hikayesini veya videoyu açın. Uygulamaya dönün, ardından kaydı sonlandırmak ve film rulonuza kaydetmek için tekrar Kayıt simgesine dokunun.

Snapchat’ten En İyi Şekilde Yararlanma

Artık Snapchat videolarını nasıl kaydedeceğinizi bildiğinize göre, en önemli anılarınızı kaydetmeye başlayabilirsiniz. Daha önce kaydedilmiş Snap’lerin bir listesini görüntülemek için Snapchat’ın kendi Anılar bölümünü kullanarak bunu bir adım daha ileri götürebilirsiniz. Bunu, Snapchat’ın kamera görüntüleme modunda alttan yukarı kaydırarak yapın.

Platform herkes için değildir, bu nedenle güvenliğiniz konusunda endişeleriniz varsa, bilgilerinizi bilinmeyen kullanıcılardan gizlemek de dahil olmak üzere en iyi Snapchat gizlilik ipuçlarını uyguladığınızdan emin olun. Ayrıca Snapchat kullanıcı adınızı değiştirebilir veya isterseniz Snapchat hesabınızı silebilir ve verilerinizi tamamen silebilirsiniz.

BESIR KURT

Yorum Yap
Tarafından yayınlandı
BESIR KURT

yakın zamanda Gönderilenler

Windows 10’da bir VHD dosyası nasıl açılır, çıkarılır veya kalıcı olarak eklenir

Windows 10'da bir VHD dosyası nasıl açılır, çıkarılır veya kalıcı olarak eklenir Windows 10, disklerinizi…

1 saat önce

Outlook veri dosyası bozulması hatası ve çözümü

Outlook veri dosyası bozulması hatası ve çözümü Bu makalede, Outlook 2019, 2016, 2013, 2010 veya…

1 saat önce

Windows 10’da Uzak Masaüstü (RDP) Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Uzak Masaüstü (RDP) Nasıl Devre Dışı Bırakılır Bilgisayarınızın güvenliği için, aktif olarak kullanmıyorken…

2 saat önce

MacOS Big Sur Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

MacOS Big Sur Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir Yakın zamanda macOS Big Sur'a güncelledikten sonra Mac'inizde…

2 saat önce

Bilgisayardan iPhone Müzik Aktarma

Bilgisayardan iPhone Müzik Aktarma Windows PC'nizde iPhone'da dinlemek istediğiniz müzik var mı? Herkes bir Apple Music…

1 gün önce

Windows 10’u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Windows 10'u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmasından sonra sıfırlamak istiyorsanız veya satmak için temizlemek…

3 gün önce