Snapchat Etiketleri Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

5 dk okuma süresi

Snapchat Etiketleri Nedir ve Nasıl Oluşturulur? Snapchat hikayelerine bakmak için çok zaman harcıyorsanız, insanların fotoğraflarında kullandıkları küçük resimleri fark etmiş olabilirsiniz. Hareketsiz görüntüler veya hareketli GIF’ler olabilirler. Bunlar Snapchat’in çıkartma olarak adlandırdığı şeydir ve fotoğraflarınıza biraz fazladan bir şeyler eklemenin harika bir yoludur. 

Birkaç çeşit çıkartma ve bunları kullanmanın farklı yolları vardır. Dilediğiniz herhangi bir resmi kullanarak Snapchat’ta kendi çıkartmalarınızı bile yapabilirsiniz, bu da çıkartma olasılıklarının sonsuz olduğu anlamına gelir. 

Snapchat Çıkartma Türleri 

Snapchat’ta, fotoğraflarınızda kullanabileceğiniz birkaç çıkartma türü vardır. Bir köşesi katlanmış bir kareye benzeyen bir fotoğraf çektikten sonra Snapchat üzerindeki çıkartma simgesine dokunduğunuzda, farklı çıkartma kategorilerinden bazılarını göreceksiniz. 

Otomatik olarak açılacak ilk sayfa bir yıldız ile etiketlenecektir. Bunun en üstünde, kullanabileceğiniz etkileşimli çıkartmalar için bazı seçenekler göreceksiniz. İlki , Snapchat’ta sahip olduğunuz bir arkadaşınızı etiketlemenize izin verecek MentionKonu, etiketini ekleyerek bir hashtag konusuna ekleyebilmenizi sağlar. Konum, konumunuzu bir çıkartmada göstermenize olanak sağlar. 

Hikaye çıkartması seçeneğiyle, başkalarını oluşturduğunuz ayrı hikayelere yönlendirebilirsiniz. Ve son olarak, Grup seçeneği, başkalarının katılabileceği bir Snapchat grubunu gösterir. Bir GIF çıkartması aramak için GIF’i de seçebilirsiniz.

Bunların altında, saat, derece, Snapcode veya rakım gibi etiketler için bazı hızlı seçenekler göreceksiniz. Yıldız simgesinden önce, en son kullandığınız çıkartmaları görmek için dokunabileceğiniz bir saat göreceksiniz. 

Bunun yanında, göz kırpan yüz simgesine dokunursanız, Bitmoji’nizi içeren bir dizi çıkartma arasından seçim yapabilirsiniz.

Bundan sonra, Cameos adı verilen bir özellik olan artı işaretli bir yüz simgesi vardır. Bunlar, farklı şeyler yapan çeşitli figürlere yapıştırmak için yüzünüzün bir fotoğrafını kullanan çıkartmalar. Tek yapmanız gereken Create My Cameo’yu seçmek ve bir selfie çekmek ve kendi Cameo çıkartmalarınızı yapmak için talimatları takip etmektir.

Makas simgesini seçerseniz, oluşturduğunuz tüm çıkartmaları görürsünüz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için aşağıyı okuyun. Bir çıkartma oluşturduktan sonra, herhangi bir çırpıda kullanabilmeniz için burada saklanacaktır. 

Bir gülen yüzün son simgesi sizi Emoji çıkartmalarına götürür. Çıtçıtlarınıza burada bulunan herhangi bir Emojinin çıkartmasını ekleyebilirsiniz.

İstediğiniz belirli bir çıkartmayı bulamazsanız, ekranın üst kısmındaki arama işlevini her zaman kullanabilirsiniz. Ne tür bir çıkartma istediğinize dair bazı anahtar kelimeler yazın ve bununla ilgili sonuçları göreceksiniz. 

Çıtçıtınıza Çıkartma Nasıl Eklenir

Eklemek istediğiniz mükemmel çıkartmayı bulduğunuzda, şimdi onu çıtçıtınıza eklemeye devam etmeniz gerekecek. Bunu yapmak çok kolaydır, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

  1. Çıtçıtınıza eklemek istediğiniz çıkartmaya dokunun.
  1. Çektiğiniz fotoğrafın veya videonun ortasında göründüğünü göreceksiniz. Buradan, çıkartmanın boyutunu sırasıyla büyütmek veya küçültmek için dışa veya içe doğru sürüklemek için iki parmağınızı kullanabilirsiniz. Çıtçıtınızda hareket ettirmek için çıkartmaya dokunup basılı da tutabilirsiniz. 
  1. Çıkartmayı silmek isterseniz, üzerine dokunup basılı tuttuğunuzda ekranın alt ortasında bir çöp kutusu simgesi görmelisiniz. Kaldırılmasını istediğiniz çıkartmayı üzerine sürükleyin ve silinecektir. 

İsterseniz, çıkartma simgesine tekrar dokunarak ve yukarıdaki adımları izleyerek eklemek için başka bir çıkartma seçerek aynı anda birden fazla çıkartma ekleyebilirsiniz. 

Kendi Snapchat Çıkartmalarınızı Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Snapchat’in sahip olduğu, benzersiz fotoğraflar oluşturmayı kolaylaştıran harika bir özellik, kendi Snapchat çıkartmalarınızı yapma yeteneğidir. Bu, bir görüntünün bölümlerini kesip diğer herhangi bir çıkartma gibi kullanmak üzere kaydetmenize olanak tanır Bunu nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra, istediğiniz kadar çok sayıda çıkartma oluşturmak kolay olacaktır. İşte yapmanız gerekenler. 

  1. Snapchat’ta bir fotoğraf çekin veya kamera rulonuza Snapchat’tan erişin ve sağ üst köşedeki üç noktaya ve ardından Düzenle ‘ye dokunun. Bir çırpıda düzenleme modundayken, ekranın sağ tarafındaki makas simgesine dokunun. 
  2. Şimdi, çıkartmaya dönüştürmek istediğiniz nesnenin üzerine çizmek için parmağınızı veya bir kalemi kullanın. Tüm nesneyi kaplayana kadar ekrana sürekli bastığınızdan emin olun. Daha hassas bir çıkartma elde etmek için, çıkartmasını yaptığınız nesnenin içinde kalmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Nesneniz daha zıt bir arka plana karşı ise Snapchat’in çıkartmanızı oluşturması daha kolay olacaktır. 
  1. Tüm nesnenin üzerini çizdikten sonra parmağınızı / kalemi bırakın ve çıkartmanız nesnenin daha küçük bir versiyonu olarak görünmelidir. Ayrıca, oluşturduğunuz çıkartmalara da kaydedilecektir. 
  1. Çıkartmayı aynı görselde kullanmak isterseniz buraya yerleştirip çıtçıtınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Farklı bir görüntüde kullanmak istiyorsanız, önce çıkartmanızı oluşturmak için kullandığınız orijinal görüntüden çıkın. 
  2. Yeni bir resim alın ve ardından sağ taraftaki çıkartma simgesine dokunun. 
  1. Makas simgesine dokunun ve yeni oluşturduğunuz çıkartmayı seçin. Diğer etiketlerle aynı şekilde hareket eder, böylece istediğiniz şekilde yeniden boyutlandırabilir veya taşıyabilirsiniz. 

Oluşturulan bir çıkartmayı silmek istiyorsanız, çıkartma simgesine dokunabilir ve ardından oluşturduğunuz çıkartmalara gidebilirsiniz. Silmek istediğiniz çıkartmaya dokunup basılı tutun ve ardından ekranın sağ üst köşesindeki çöp kutusuna sürükleyin. 

Snapchat Çıkartmalarını Kullanma

Çıkartmalar, fotoğraflarınıza biraz kişilik katmanın ve benzersiz fotoğraflar oluşturmanın harika bir yoludur. Özellikle kendi çıkartmalarınızı yaratma becerisiyle, Snapchat arkadaşlarınızı şaşırtacak birçok fotoğraf düzenleme fırsatı var. 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x