Siri kullanarak WhatsApp Grubu Mesajları Nasıl Gönderilir

Siri kullanarak WhatsApp Grubu Mesajları Nasıl Gönderilir Siri’yi WhatsApp grup mesajlarını göndermek için kullanabilmek için uzun bir süre bekledim. Ve sonunda engelden kurtulduğunu görmekten çok memnunum 🙂

Kullanıcıların kişisel asistanı kullanarak mesaj göndermesine izin vermek için 2016 yılında WhatsApp ile Siri Entegrasyonu tanıtıldı. Ancak, sadece bireysel konuşma için destek vardı. En son güncelleme (sürüm 2.18.80) sayesinde, Siri kullanarak WhatsApp grup mesajlarını göndermek artık mümkün.

Hareket halindeyken veya rahatladığımda, e-posta göndermek, FaceTime çağrıları yapmak ve daha fazlasını yapmak gibi bazı işlemleri yapmak için Siri’yi kullanmayı tercih ediyorum. Bu nedenle, bu güncellemeyi uzun zamandır bekliyordum. Şimdi, yayıldığından, bunu denemeye hazırım. Ya sen?

iPhone’da WhatsApp Grup Mesajlarını Göndermek İçin Siri Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ın Siri’yi kullanmasına izin verdiğinden emin olun. Bunu yapmak için iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın → Siri & Search → WhatsApp ve ardından Siri ile kullan’ın yanındaki anahtarı açın.

Not: Siri ile kullandığınız uygulamalar, isteklerinizi işlemek için Apple’a birtakım bilgiler gönderebilir.)

iPhone telefonda iOS 10,3 veya sonraki sürümünü çalıştırdığından emin olun.

Ayrıca, daha önce yapmadıysanız, WhatsApp’ı en son sürüme güncellediğinizden emin olun. App Store → Güncellemeleri ve ardından WhatsApp’ın yanındaki Güncelleme düğmesine basın.

Aşama 1. Başlamak için iPhone’unuzda Siri’yi çağırın.

Adım 2. Şimdi, “WhatsApp grubuna [isim] mesaj gönder” gibi bir komut  verin.

Örneğin: Whatsapp iGeeksblog Group’a “Günaydın” mesajı gönderildi.

Not: Benzer isimlerde birden fazla grubunuz varsa, Siri bunları bir listede gösterir. Ardından, mesajı göndermek istediğinizi seçmeniz gerekir.

Aşama 3. Şimdi, mesajı dikte et ve onayla. Sonra gönder. Hepsi bukadar!

Siz ne düşünüyorsunuz

Bu yeni güncelleme, WhatsApp’ın zaten zengin özelliklere sahip özellikleri için çok değerli bir eklentidir. Sanırım daha erken gelmiş olmalı. Neyse, asla geç olmamasından iyidir!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Siri kullanarak WhatsApp Grubu Mesajları Nasıl Gönderilir için yorumda bulun

    Siri kullanarak WhatsApp Grubu Mesajları Nasıl Gönderilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Siri kullanarak WhatsApp Grubu Mesajları Nasıl Gönderilir için ilk yorumu yapabilirsin.