SD ve XD bellek kartları arasındaki fark nedir?

SD bellek kartları ve XD bellek kartları arasındaki ana fark kapasite ve hız ile ilgilidir. SD bellek kartları genel olarak XD bellek kartlarından daha büyük kapasiteye ve daha hızlı bir hıza sahip.

SD kartların maksimum kapasitesi yaklaşık 32GB iken, XD kartların kapasitesi 2GB daha düşüktür. XD ve SD bellek kartları, dijital kameralarda yaygın olarak kullanılan ortam depolama aygıtlarıdır. Bir SD kartı kullanan kameralar, XD bellek kartından daha hızlı olması nedeniyle yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilirler.

SD ve XD bellek kartları arasındaki fark nedir?

SD kartın mikro ve mini sürümleri hariç, XD bellek kartı boyutları çok daha küktür. Bir hafıza kartı satın alırken SD kartlar daha ucuz bir üründür. SD kartların ayrıca aşınmayı dengeleme özelliği de vardır.

 XD kartları bu özellikten yoksun olma eğilimindedir ve aynı kullanım seviyesinden sonra uzun süre dayanmaz. SD kartların mikro ve mini sürümleri, boyut ve kartın sunduğu depolama alanı nedeniyle cep telefonları için idealdir. XD bellek kartları sadece bazı üreticiler tarafından kullanılır.

XD bellek kartları her tür fotoğraf makinesi ve diğer aygıtlarla uyumlu değildir. SD kartları, çoğu elektronikte yaygın olarak kullanılmaktadır çünkü kartın depolama alanı ve boyutu değişmektedir.SD ve XD bellek kartları arasındaki fark nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SD ve XD bellek kartları arasındaki fark nedir? için yorumda bulun

    SD ve XD bellek kartları arasındaki fark nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SD ve XD bellek kartları arasındaki fark nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.