Samsung, Exynos 9 işlemcilerin seri üretime başladı

Süper Premium uygulama işlemcisi (AP) 10 nanometre FinFET tüm testlerini bitirdi ve süreci muhtemelen yaklaşmakta olan Galaxy S8’i güçlendirecek.

Samsung Electronics, 10 nanometre FinFET işlemini kullanan yüksek performanslı bir LTE modelini akıllı telefonlar için uygulama işlemcisi olan Exynos 9’un (8895) seri üretime başlayacak.

Samsung, performansı yüzde 27 artırdı ve güç tüketimi, 14 nanomter sürecini kullanan öncekilere kıyasla yüzde 40 daha düşük olduğunu belirtti. Samsung, Exynos 9 işlemcilerin seri üretime başladı

Exynos 9, beş LTE bandını gruplayabilen – Gbps indirme oranlarına izin verecek bir modem olan 5CA (taşıyıcı toplama) teknolojisine sahiptir.

1Gbps’ye kadar (Cat.16) veri indirme hızı ve 150Mbps’ye kadar (Cat.13) yükleme hızı sağlayacak.

İşlemci, UHD ve VR videoların işlenmesine izin verecek olan kendi geliştirdiği 64 bit CPU ve ARM’in Mali-G71 GPU’suna sahip.

Teknoloji devi, CPU ve GPU’nun aynı mimariyi birbirine bağlayarak maksimize etmesini sağlayan HSA (Heterojen Sistem Mimarisi) teknolojisini uyguladı. Bu derin öğrenme için kullanılacaklarını söyledi.

120fps’de filme ve oynatmaya izin veren çok formatlı kod (MFC) sahip olacak.

Exynos 9’un ayrıca iris taraması ve parmak izi taraması için güvenlik sağlayan ayrı bir işleme birimi ve gelişmiş görme için Samsung, Exynos 9 işlemcilerin seri üretime başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Samsung, Exynos 9 işlemcilerin seri üretime başladı için yorumda bulun

    Samsung, Exynos 9 işlemcilerin seri üretime başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung, Exynos 9 işlemcilerin seri üretime başladı için ilk yorumu yapabilirsin.