POWERSHELL CMDLET ÇIKIŞINI PANOYA KAYDETME

POWERSHELL CMDLET ÇIKIŞINI PANOYA KAYDETME Eğer bir ise  PowerShell kullanıcı, muhtemelen büyük bir hayranıyım olan ihracata csv bir CSV dosyası oluşturmak gerektiğinde. Herhangi bir PowerShell cmdlet çıkışının çıktı içeriğini panoya otomatik olarak kopyalamak için aynı ilkeleri kullanabiliriz. PowerShell cmdlet’inin çıktısını doğrudan | ekleyerek panoya da taşıyabilirsiniz. 

Basit bir şekilde başlayabiliriz ve Windows klasöründeki tüm .exe dosyalarının bir listesini alabiliriz ve adlarını ve oluşturma tarihlerini aşağıdaki gibi listeleyeceğiz:

Panoya PowerShell cmdlet'i

Şimdi, eğer sonunda klip , biz aşağıdaki resimde gösterildiği gibi not defteri ve sadece yapıştırın (Ctrl + V) . Klibi kullanırken, PowerShell oturumunda çıktı olmadığına dikkat edin.

Panoya PowerShell cmdlet'i


Oldukça temiz, değil mi? Bu size, bu ipucunu günlük görevinizde nasıl kullanacağınız konusunda bazı fikirler verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. POWERSHELL CMDLET ÇIKIŞINI PANOYA KAYDETME için yorumda bulun

    POWERSHELL CMDLET ÇIKIŞINI PANOYA KAYDETME için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak POWERSHELL CMDLET ÇIKIŞINI PANOYA KAYDETME için ilk yorumu yapabilirsin.