Kategoriler Genel

paylaşımlı hosting nedir ve faydaları nedir

paylaşımlı hosting nedir ve faydaları nedir Bir web sitesi kurmaya veya yenilemeye çalışan küçük bir işletmeyseniz, paylaşılan barındırmayı seçmeyi düşünmelisiniz . Aslında, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve bireysel mülk sahipleri için en iyi hareket tarzıdır. Sağlam bir dijital varlığı en kolay ve en uygun şekilde başlatmak ve sürdürmek için size araçlar sağlayacaktır ve çok az sunucu yapılandırması da gerektirir.

Paylaşımlı Hosting nedir?

Her şeyden önce, paylaşılan barındırmanın gerçekte ne olduğunu bilmelisiniz. Paylaşılan barındırma, birden çok küçük web sitesinin tek bir sunucudan yararlanmasına izin veren bir teknolojidir. Her web sitesinin kullanabilecekleri maksimum sunucu kaynakları sınırı olacaktır – bu, paylaşılan barındırma sağlayıcınız tarafından tanımlanacaktır. Gerçekten çok yaratıcı ve akıllı bir uygulamadır ve aynı zamanda çok ekonomiktir.

İşte paylaşımlı barındırma hizmetlerine ihtiyaç duymanızın 5 neden.

1. Yazılım ve Yapılandırma Gerekli Değildir

Küçük bir web sitesiyseniz, herhangi bir özel yazılıma ve sunucu yapılandırmasına ihtiyacınız olmayacaktır. Sadece tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek temel bir sunucuya ihtiyacınız olacak. Yeni başlıyorsanız, yalnızca temel işlevlere ihtiyacınız var. Böyle bir durumda, paylaşılan barındırma hizmetlerinin sunduğu kolay kurulum ve kullanım aslında oldukça caziptir.

2. En Ucuz ve En Ekonomik Seçenek

Küçük bir işletme kuruyorsanız, o zaman açıkça maliyetleri etkili bir şekilde azaltabileceğiniz yollar arıyor olacaksınız. Paylaşılan bir barındırma sağlayıcısını kullanmak, çok fazla para tasarrufu yapmanızı da sağlar. Web siteniz ivme kazanana kadar, mevcut en ucuz seçeneği tercih etmek iyi bir fikirdir. Paylaşılan barındırma ucuz olabilir ancak oldukça işlevseldir.

3. Kök Erişimi Gerekli Değildir

WordPress gibi platformları kullanmak, mutlaka CSS ve HTML gibi temel kodlama araçlarını kullanmanızı gerektirecektir. Ancak, kök erişimine hiç ihtiyacınız olmayacak. E-posta, SSL sertifikaları vb. Gibi daha gelişmiş işlevlerin bazıları bile kök erişimi olmadan edinilebilir. Küçük bir işletme sahibi veya blog yazarıysanız, paylaşılan barındırma sizin için en iyisidir.

4. Düşük Sunucu Kaynaklarını Kullanın

İnternette sürekli bir varlık oluşturana kadar, çok fazla sunucu kaynağına ihtiyaç duymayacaksınız. Tamamen genişletmeye hazır olana kadar, paylaşılan bir barındırma kurulumu sizin için mükemmel şekilde çalışacaktır çünkü bu kadar çok sunucu kaynağına ihtiyacınız olmayacaktır. Web siteniz arama motorlarında sıralanmaya başlayana kadar trafiğiniz muhtemelen aşağıya inecektir. Bu gibi durumlarda, paylaşılan barındırma mükemmel çalışır.

5. Ölçeklenebilirlik ve Çok Yönlülük

Paylaşımlı barındırmaya ihtiyaç duymanızın en büyük ve en önemli nedeni, paylaşılan barındırma hizmetlerinin ölçeklenebilir ve çok yönlü doğasıdır. Bu hizmetler % 100 ölçeklenebilir ve müşterinin ihtiyaç ve tercihlerine göre uygun şekilde değiştirilebilir. Gelen trafiğinizde bir artış görmeye başlarsanız, planınızı güncelleyebilirsiniz. Önemli bir düşüş varsa, tersi de doğrudur.

Yeni bir web sitesi kuruyorsanız, paylaşılan bir barındırma hizmeti sağlayıcısını seçmeyi düşünmeniz için ana beş nedendir.

yakın zamanda Gönderilenler

Google Chrome’dan Bildirimler Nasıl Kapatılır

Google Chrome'dan Bildirimler Nasıl Kapatılır Bildirimler, bir kullanıcının çeşitli web sitelerinden, uygulamalardan veya uzantılardan aldığı… Daha fazla oku

1 gün önce

Windows 10’da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Güvenlik Soruları Nasıl Devre Dışı Bırakılır Windows 10 hesabınızın şifresini sıfırlamak söz konusu… Daha fazla oku

1 gün önce

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var

Bir WIA Sürücü Tarayıcısına ihtiyacınız var Bu hata, Windows Image Acquisition sürücüsü bilgisayarınızda eksik olduğunda… Daha fazla oku

1 gün önce