Outlook’ta Sunucuya Güvenli Bağlantı Kurulamıyor

Outlook’ta Sunucuya Güvenli Bağlantı Kurulamıyor IMAP yapılandırılmış hesabınızı test etmeye çalıştığınızda ‘ Gelen posta sunucusunda oturum açın (IMAP): Sunucuya güvenli bir bağlantı kurulamıyor ‘ hata mesajı görüntüleniyor. Bu hataya, üçüncü taraf virüsten koruma kısıtlamalarınız, Windows Kayıt Defteri’ndeki şifrelerin veya protokollerin değiştirilmesi vb. De dahil olmak üzere birçok şey neden olabilir. Hesabınızı bir Exchange Hesabı kullanmak yerine IMAP olarak yapılandırmaya çalıştığınızda, bazen size bu tür e-postaları almanızı önleyecek hatalar vs.

Giden ayarlar çalışıyor gibi görünüyor, ancak gelen yapılandırma söz konusu hata mesajını veriyor. Kullanıcıların çoğu, POP3 veya IMAP kullanmaktan hoşlanıyor, çünkü onlara daha fazla kontrol sunuyor ve sistemlerinde saklanıyormuş gibi e-posta iletilerini kolayca değiştirebiliyorlar. Bununla birlikte, aşağıda verilen çözümlerden geçerek sorununuzu tecrit edebilirsiniz.

Microsoft Outlook’ta ‘Sunucu ile Güvenli Bir Bağlantı Kurulamıyor’ Hata İletisine Neden Olan Neden?

Eh, hata mesajının önerdiği gibi, IMAP ayarlarıyla veya sisteminizdeki gönderilen istekleri durduran herhangi bir üçüncü taraf yazılımıyla ilgili bir sorun nedeniyle bu hata ortaya çıkıyor.

 • Üçüncü Taraf Antivirüs: Dışarıdaki antivirüslerin çoğu, genellikle bu tür istekleri engelleyen internet güvenliği sunan. Bu gibi durumlarda, kullandığınız sunucuyu beyaz listeye almanız gerekir.
 • Windows Kayıt Defterindeki Şifrelerin veya Protokollerin Değiştirilmesi: Sorun , Windows Kayıt Defterindeki şifrelerdeki ve protokol anahtarlarında yapılan değişiklikler nedeniyle de ortaya çıkabilir. Bu, üçüncü taraf bir yardımcı program kullanarak kolayca ele alınabilir.
 • Yanlış IMAP Yapılandırması: Bazı durumlarda, hata IMAP’ın yanlış yapılandırılmasından kaynaklanmaktadır. Bu genellikle yanlış bağlantı noktalarının veya şifreleme türlerinin kullanılmasını içerir.

Aşağıda verilen çözümleri uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Lütfen mümkün olduğunca çabuk bir çözüm elde etmek için bunları verilen sırayla uyguladığınızdan emin olun.

Üçüncü Taraf Antivirüs’teki Sunucuyu Hariç Tutun

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, üçüncü taraf antivirüslerin neredeyse tamamı, bugünlerde pek çok kullanıcı tarafından takdir edilen İnternet Güvenliği’ni sunmaktadır. Bununla birlikte, yan etkileri vardır, yani IMAP da dahil olmak üzere çeşitli hataların ortaya çıkması nedeniyle gelen talepleri engeller. Bu nedenle, böyle bir durumda, sunucuyu dışlama listesine eklemeniz gerekir ve gitmeniz iyi olur. Böyle bir üçüncü taraf virüsten koruma yazılımı kullanmazsanız, lütfen bir sonraki çözüme geçin.

Windows Kayıt Defterini Değiştirme

Bazı durumlarda, sorun, Windows Kayıt Defterindeki şifrelere ve protokol girişlerine yapılan değişiklikler nedeniyle olabilir. Bu girişler, Schannel güvenlik paketi olarak da bilinen Secure Channel’ın işlevi için önemlidir. Bu paket, SSL 2.0 ve 3.0, TLS 1.0 vb. Gibi çeşitli şifreleme türlerini desteklemektedir. Bu nedenle, bu tür girişlerde yapılan değişiklikler genellikle bu şifreleme türlerinin kullanımı konusunda çeşitli hatalara neden olabilir. Bunu üçüncü taraf yazılımı kullanarak düzeltebilirsiniz. 

 1. IIS Kripto aracını indirin.
 2. Bir kere indirildikten sonra kurun ve ardından başlatın.
 3. Schannel sekmesinde olduğunuzdan emin olun , En İyi Uygulamaları tıklayın ve Uygula’yı tıklayın. Schannel Ayarlarını Uygulama
 4. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 5. Sorununuzu düzeltmelisiniz.

IMAP Ayarlarını iki kez kontrol edin

Bu sorun, IMAP’ın geçersiz ayarları nedeniyle de ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda, sağladığınız bağlantı noktası yanlıştır veya seçtiğiniz şifreleme türü desteklenmez. Böyle bir durumda, girdiğiniz ayarların doğru olduğundan emin olmanız gerekir. Bağlantı noktasının, genellikle şifreleme SSL / TSL türünde 993 olan IMAP için doğru bağlantı noktasına uyduğundan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Outlook’ta Sunucuya Güvenli Bağlantı Kurulamıyor için yorumda bulun

  Outlook’ta Sunucuya Güvenli Bağlantı Kurulamıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Outlook’ta Sunucuya Güvenli Bağlantı Kurulamıyor için ilk yorumu yapabilirsin.