Nokia 8, Apple ve Samsung’a trakip olabilirmi

4 dk okuma süresi

Nokia 8, Apple ve Samsung’a trakip olabilirmi? Nokia, Samsung, Apple ve Çin’in Huawei tarafından hakim olduğu modern akıllı telefon çağında bir zamanlar dünya çapında yükselen markasını canlandırmaya yönelik girişimlerinde en önemli yeni ahizeyi başlattı .

Nokia 8, Finlandiyalı telekom markasını altı ay önce klasik Nokia 3310 özellikli telefonun nostaljiyi tetikleyen yeniden yapılanmasıyla başlatan ana telefon ahizesine geri getirme çabalarının doruk noktasını işaret ediyor.

Gibilerle ile rekabet için tasarlanmış Android amiral gemisi akıllı telefon, iPhone 7 ve Samsung’un Galaxy S8, cilalı alüminyum gövde, Carl Zeiss kamera özellikleri uzamsal ses Nokia’nın üst seviye 360 derece kamera ve yüksek çözünürlüklü 5.3 inç çekilmiş ekran.

Nokia cep telefonları, Fin şirketinin eski çalışanlarının liderliğindeki özel sermaye destekli bir şirket olan HMD Global tarafından yeniden canlandırılıyor.

Şirket hem arka ve ateşlemek Nokia’nın Çift Görme teknolojisini kullanarak Selfie’nin sonraki evrimi gibi “bothie” dediği bastırıyor. öne bakan, aynı zamanda kameralar bir konu ve akıllı telefon video veya fotoğrafları çekerken Operatörü aynı anda paylaşabilir ve doğrudan Facebook veya YouTube ile canlı olarak paylaşılabilir.

7.9 mm kalınlığındaki akıllı telefon, diğer üst düzey rakiplerle benzer özelliklere sahip ancak 2017’den itibaren ekranın üstünde ve altında büyük paneller bulunan ve rakipler tarafından elimine edilen en iyi cihazların süper ince çerçeve tasarımlarına sahip değil.

Nokia’nın Zeiss ile olan ortaklığı, telefonun arkasında çift 13 megapiksel kameralar üretti. Yeni hesaplama fotoğraf tekniği, Apple, Google, Huawei ve LG tarafından son akıllı telefonlarında kullanılana benzer.

Yeni telefon, daha önce Nokia’nın üst düzey OZO 360 kamerasında kullanılan, kayıt sırasında yakalanmayı taklit eden çok yönlü sesi çalabilen mekânsal ses teknolojisine sahip.

CCS Insight’ın araştırma başkanı Ben Wood, “Nokia 8’in kamera üzerinde çift görüntü fonksiyonu ve 360 ​​derecelik ses kaydı da dâhil olmak üzere bazı yenilikçi özellikleri var ancak bunun oyun oynayacak özelliklere sahip olup olmadığı henüz belli değil. Tüketicileri Apple ve Samsung gibi yerleşik rakiplerinden uzak tutun. ”

Arkası kapalı geliyor Nokia 3, 5 ve 6 akıllı lansmanları düşük seviye akıllı telefon pazarını hedefleyen, HMD Nokia 8 yerleştirerek, € 599 (£ 546) mal olacak ve erken Eylül ayında satışa sunulacak söyledi Hem Samsung hem de Apple’dan yeni akıllı telefonlar için başlatma sezonunun ortası.

Wood, Nokia 8’in kurulu pazar liderleriyle başarıyla rekabet edebilmesi için agresif fiyatlamanın ve pazarlamanın gerekli olacağını söyledi. “Nokia 8, HMD Global için son derece önemli bir üründür: Apple ve Samsung’un hâkim olduğu pazarın ünlü zorlu bir parçası olan daha kazançlı, daha yüksek seviyeli akıllı telefon segmentine geçmek için ilk girişimidir.

“Şirket, yaygın olarak tanınan Nokia markasının, Apple ve Samsung ile rekabet etmeye çalışan HTC, Huawei, LG ve Sony gibi rakip firmaların önüne geçmesine yardımcı olacağını umuyor” dedi.

Nokia 8’in piyasaya çıkması, Samsung’un pil ömrü nedeniyle yanıp tutuşması ve sonlandırılması gereken 2016’daki felaketsiz Not 7 çöküşünden sonra Samsung’un bir sonraki üst düzey Not akıllı telefonunu açması beklenenden bir hafta önce geliyor

Nokia, 1990’ların sonundan itibaren on yıldan fazla bir süredir cep telefonu pazarında hâkim durumdaydı ancak 2007’de iPhone’un piyasaya sürülmesinden sonra akıllı telefon çağında Apple ve Samsung’un arkasında kalmaya devam etti. Finlandiya şirketi kaybettiren mobil cihazlar bölümünü Microsoft, 2013 yılında telekomünikasyon ağ ekipmanı işine odaklanıyor.

Şimdi, özel sermayeyi destekleyen bir grup eski Nokia yöneticisi, HMD Global adlı yeni bir şirket kurdu ve eski işvereninin Microsoft’tan aldığı özellikli telefon işini geri aldı ; Nokia ahize markasını eski ihtişamına geri getirmeyi amaçlıyor. Akıllı telefonlar.

Nokia, 1865 yılında Tampere kasabası yakınlarında bir hamur fabrikası olarak kuruldu ve espoo merkezli şirketin 1980’lerde iletişim teknolojisine geçmeden önce tuvalet kâğıdından araç lastiklerine kadar her şeyi yaptı. 1985 yılında Nokia ilk cep telefonunu Mobira Talkman’ı piyasaya çıkardı; ancak 1987’de Cityman olarak Mikhail Gorbachev’in kullandığı resimde şöhret kazandı.

1998 yılına gelindiğinde, Nokia, cep telefonu öncüsü Motorola’yı, en çok satan küresel cep telefonu markası olmak için geçti ve 100 milyonuncu telefonunu o yıl aralık ayında üretti ve 2000 yılına kadar 200 milyar dolardan (daha sonra 13 milyar pound) ve 55 bin kişiye ulaşan gelir elde etti. Nokia, Nokia 8, Nokia 8 özellikleri, Qualcomm, Snapdragon 835, Quick Charge 3.0

Nokia 3310, 2000 yılında piyasaya sürüldü ve dünyanın en çok satan telefonu olan Nokia 1100, 2003 yılında piyasaya çıktı. Nokia, 2005 yılında Alman optik üreticisi Carl Zeiss ile ortak olarak 2003 yılında ABD’de ilk kameralı telefonu piyasaya sundu.

Nokia, 1996’da dünyanın ilk akıllı telefonunu – Nokia 9000 Communicator – ve Symbian işletim sistemini kullanan bir dizi popüler akıllı telefonu 2000’li yılların başında uygulamaya koydu. Ancak Nokia’nın uzun süren ilgisi, üstün dokunmatik ekran teknolojisini kullanan ve Fin şirketinin tuş takımı tabanlı ahizelerini kesinlikle bağbozumu görünümünde bırakan Apple’ın iPhone’unun piyasaya sürülmesiyle başladı.

Nokia, rekabetçi Symbian tabanlı akıllı telefonlar üretmek için mücadele etti ve 2011’de Lumia 800 gibi Windows Phone işletim sistemini kullanan mobil cihazlar geliştirmek için Microsoft ile ortak çalıştı. Fakat pazar payını ve montaj kayıplarını azaltarak Nokia iki yıl cep telefonu operasyonundan çıktı sonra. Microsoft, Kasım 2014’te cep telefonları için Nokia markasını durdurdu.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x