Microsoft Word’de Sayfa Nasıl Silinir

Microsoft Word’de Sayfa Nasıl Silinir Yeni bir Microsoft Word belgesi oluşturmak basit bir işlemdir. Kendi stilinizi oluşturmak için belgenizin kullandığı varsayılan yazı tipini değiştirmek dahil, yazdığınız veya eklediğiniz içeriği oldukça kolay bir şekilde yazabilir, silebilir, yeniden düzenleyebilir ve yeniden biçimlendirebilirsiniz.

Büyük değişiklikler yapıyorsanız Word’deki sayfaları yeniden düzenlemeniz gerekebilir, ancak çok fazla içeriğiniz varsa, tüm sayfaları silmeyi düşünmeniz gerekebilir. Microsoft Word’de bir sayfayı silmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

Boş Kelime Sayfalarını Kaldırma

Bazen, bir Microsoft Word belgesinin altında boş bir ek sayfa görünecektir. Bu, özellikle baskı aşamasına gelince sinir bozucu olabilir.

Bunun nedeni genellikle Word’ün mevcut içeriğin altına ek bir boş paragraf eklemesidir. Önceki sayfa doluysa, bu boş paragraf yeni bir sayfaya itilecektir.

Silmek için, belge sayfalarınızda paragraf işaretlerini görüntüleyebilmeniz gerekir. Şerit çubuğundaki Giriş sekmesinin Paragraf bölümünün altında listelenen Paragraf İşaretleri düğmesine basarak bunları gösterebilirsiniz.

Alternatif olarak, klavyenizde Ctrl + Shift + 8 tuşlarına basmak bunların görünmesine neden olur.

Kelime Paragraf İşaretleri sembolü

Basıldığında, paragraf işaretleri belgenizdeki her paragrafın sonunda görünür hale gelecektir.

Ek boş sayfada, görünür bir paragraf işareti görmelisiniz. Sayfayı kaldırmak için, yanıp sönen imlecinizi aynı konuma getirin, ardından klavyenizdeki sil veya geri silme tuşuna basın.

Bu paragrafı kaldırmazsa, önce onu seçmek için paragraf işaretine çift tıklayın, ardından sil’e basın. Bu, boş sayfanın kaldırılmasını ve bunun yerine yanıp sönen imlecin içeriğinizin sonuna hareket etmesini sağlamalıdır.

İçeriğe Sahip Sayfaları Kaldırmak için Bul ve Değiştir’i Kullanma

Zaten içeriği olan tüm sayfaları da silebilirsiniz. Bu, sayfadaki tüm içeriği silecektir. Bunu Bul ve Değiştir aracını kullanarak yapabilirsiniz.

Yanıp sönen imlecinizin şu anda silmek istediğiniz belgenin üzerinde bulunduğundan emin olun. İmleç yerine geldiğinde, şerit çubuğundaki Giriş sekmesindeki Düzenleme kategorisi altında listelenen Bul düğmesinin yanındaki oka basın.

Açılır menüden Git’i seçin. Alternatif olarak, aynı menüyü getirmek için klavyenizdeki Ctrl + G tuşlarına basın.

Bul ve Değiştir penceresinin Git sekmesinde, Sayfa numarasını girin kutusuna / sayfa yazın ve ardından Git düğmesine basın.

Bunu yapmak, o anda aktif olan sayfadaki her şeyi seçecektir. İçeriğiniz seçiliyken, sayfayı silmek için klavyenizdeki silme veya  geri silme tuşuna basın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Word sayfa Silme Microsoft Word’de Sayfa Nasıl Silinir için yorumda bulun

    Microsoft Word’de Sayfa Nasıl Silinir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft Word’de Sayfa Nasıl Silinir için ilk yorumu yapabilirsin.