Microsoft Office Masaüstü, Web ve Mobil Uygulamaları Arasındaki Fark Nedir?

Microsoft Office Masaüstü, Web ve Mobil Uygulamaları Arasındaki Fark Nedir? Microsoft, çeşitli Office programlarını (masaüstü uygulamaları, Android veya iPhone / iPad için mobil uygulamalar ve çevrimiçi bir web tarayıcısı) çalıştırmanın çeşitli yollarını sunar. Tahmin edebileceğiniz gibi, çevrimiçi ve mobil uygulama sürümleri masaüstü sürüm kadar iyi değil ancak hiç olmamasından iyidir


Microsoft Office’in Farklı Sürümleri

Microsoft’un teklifleri bazen biraz olabilir, şaşkın derler deriz. Ofis de istisna değildir. Tam masaüstü sürümünü satın alabilir veya abone olabilirsiniz. Abonelik seçeneği ayrıca iPhone, iPad, Android ve (sırayla) Chromebook’lar için mobil uygulamalarına erişim de sunmaktadır. Tarayıcınızda çevrimiçi bir sürümü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Office 365 (veya Office 2016) Masaüstü

Office’in masaüstü sürümü, yıllardan beri en çok tanıdıklarınızın tam özellikli bir sürümüdür. Bunlar Windows PC veya Mac’inize yüklediğiniz tam masaüstü uygulamalarıdır.

 Office 2016:  Bu, geleneksel tek başına kullanılan bir uygulamadır. Başlangıç ​​maliyetini ödersiniz, bir lisans elde edip bilgisayarınıza kuruyorsunuz.

  • Office 365:Bu yeni abonelik modeli. Aylık (veya yıllık) bir abonelik ücreti ödersiniz. Aboneliğinizi sürdüreceğiniz sürece, önemli yeni güncellemeler de dâhil olmak üzere en son Office sürümüne sahip olursunuz. Abonelik aynı zamanda büyük miktarda OneDrive depolama alanı, aylık bir Skype dakika tahsisatı ve Office uygulamalarının mobil uygulama sürümlerine erişim gibi ek avantajlarla birlikte geliyor.

Daha önce Office 365 ve Office 2016 arasındaki farkı ayrıntılı olarak inceledik, bu nedenle hangi sürümün sizin için daha iyi olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bu kılavuzu okumak öneriyoruz.

Office 365 Mobil Uygulamalar (iPhone, Android ve Chromebook’lar için)

Office 365 Mobile Apps, iOS ve Android platformları için Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook sürümlerini içerir. Ayrıca, Android uygulamalarını destekleyen bir Chromebook’unuz olduğunu varsayarsak  (ancak birkaç kişi PowerPoint’i desteklemez) Android için Office Mobile Apps’ın çoğunu bir Chromebook’ta da kullanabilirsiniz.

ilginizi çekebilir  GTA Hileleri ve Kodları

Mobil uygulamalarını kullanmak için, ücretli bir Office 365 aboneliğinizin olması gerekir. Bu abonelik, hem masaüstü hem de mobil uygulamalara erişmenizi sağlar – ayrı bir aboneliğe ihtiyacınız yoktur.

Mobil uygulamalar, tam masaüstü eşdeğerlerinden daha sınırlı bir özellik seti sunuyor (bir an daha fazlası), ancak görünüm ve his büyük ölçüde aynı. Mobil uygulamalar ayrıca çevrimdışı erişimi de sunar; bu, İnternet’e bağlı olmadığınızda bile belgeleri görüntüleyebilmenizi ve düzenlemenizi sağlar.

Office 365 Çevrimiçi

Office 365 Online, Office belgelerini web tarayıcınızda ( Google Dokümanlar gibi, ancak Microsoft’tan ücretsiz olarak görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz ). Aynı uygulamaları (Word, Excel, PowerPoint ve OneNote) kullanabilirsiniz. Ücretsiz çevrimiçi bir Microsoft hesabı ile oturum açmanız gerekse de çevrimiçi uygulamaları kullanmanız için bir abone olmak zorunda değilsiniz.

Office 365 Online uygulamaları, mobil uygulamalarda bulacağınız özelliklerin hemen hemen aynısını sunar. Büyük fark (özgür olmaktan ayrı olarak), Office 365 Online çevrimdışı erişimi sunmuyor; belgeleri görüntülemek ve düzenlemek için İnternet’e bağlı olmanız gerekir.

Her üç versiyon da (masaüstü, mobil uygulamalar ve çevrimiçi) OneDrive ile kesintisiz entegrasyon sunar, bu nedenle platformlar arasında hareket ettiğinizde belgeleri takip etmek kolaydır.

Masaüstü Olmayan Sürümler Yeterince İyi mi?

Öncelikle açıklığa kavuşalım: Office’in masaüstü olmayan sürümleri tam masaüstü sürümünün yerini alamaz. Office 365 Online ve Office 365 Mobil Uygulamalarının her ikisi de, Google Docs muadillerindeki özelliklerine benzer bir özellik seti sunar. Temel özelliklere ihtiyacınız varsa veya belgeleri biraz incelemek ya da görüntülemek istiyorsanız (Google Dokümanları, LibreOffice’i veya başka bir program paketini kullanırken karşılaştığınız uyumluluk sorunları olmadan) harika kişilerdir.

Örneğin, çevrimiçi ve mobil uygulamalarda eksik bulacağınız bazı temel özellikler şunlardır:

  • Kelime:Altyazılar, atıflar, bibliyografya, içerik tabloları oluşturamazsınız. Stil oluşturamaz veya uygulayamazsınız. Ve daha gelişmiş gözden geçirme, prova veya sayfa düzeni araçlarından bazılarına erişemezsiniz.
  • Excel: Pivot tablolar oluşturamaz, koşullu biçimlendirme uygulayamaz, harici veri bağlantıları veya referanslar oluşturamaz veya gelişmiş formüllerin çoğuna erişemezsiniz.
  • OneNote:Sen olamaz gömülü dosyaları düzenlemek, kullanmak optik karakter tanıma, metne el yazısı tercüme Outlook görev entegrasyonunu kullanabilir veya şablon desteği yararlanmak için (OCR).
  • PowerPoint:Özel animasyonlar oluşturamaz, üstbilgi ve altbilgi kullanamaz veya Excel grafikleriyle bütünleştiremezsiniz. Ayrıca gelişmiş tasarım veya inceleme araçlarından yararlanamazsınız.
ilginizi çekebilir  LG OLED TV fiyatı ne kadar

Ayrıca, Office’in çevrimiçi veya mobil uygulama sürümlerinden de yararlanamayacağınız çok daha az, biraz küçük özellikler var.

NOT: Bu özelliklerden bazıları görüntülenebilir Office çevrimiçi ve mobil uygulama sürümlerinde; sadece orada yaratamazsın. Örneğin, çevrimiçi veya mobil uygulama sürümlerinde bir içindekiler tablosu formatı oluşturamazsınız, ancak oluşturulmuş olanı masaüstü sürümünde görüntüleyebileceksiniz.

Hangi Office Sürümünü Kullanmalısınız?

Sizin için en iyi Office sürümü ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Tam masaüstü sürümüne ihtiyacınız varsa, bağımsız Office 2016’ya veya aboneliğe dayalı Office 365’e gitmek isteyip istemediğinize karar verin. Mobil uygulamalarını da kullanmak istiyorsanız, o Office 365 aboneliğine yine de ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Office 365 Online veya Office 365 Mobile Apps’ı kullanmaya gelince, temel özelliklere erişmeniz yeterliyse veya çoğunlukla ile oluşturulmuş belgeleri görmeniz (ve belki küçük düzenlemeler yapmanız) gerekiyorsa bunların gerçekten iyi olduğunu görürüz. Tam masaüstü sürümü

Zaten bir Office 365 aboneliğiniz varsa, öncelikle çevrimdışı çalışabilme olanağı sundukları için mobil uygulamaları kullanmanızı öneririz. Bunları Android, iPhone veya iPad’de veya Chromebook’ta bile kullanabilirsiniz.

Zaten bir Office 365 aboneliğiniz yoksa ve çevrimdışı erişim umurunda değilse, ücretsiz çevrimiçi uygulamayla bağlantı kurmanızı öneririz – en azından temellerini ücretsiz olarak web tarayıcısı dışında yapmanıza izin verir .

Sizin için en iyi Office sürümü ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Tam masaüstü sürümüne ihtiyacınız varsa, bağımsız Office 2016’ya veya aboneliğe dayalı Office 365’e gitmek isteyip istemediğinize karar verin. Mobil uygulamalarını da kullanmak istiyorsanız, o Office 365 aboneliğine yine de ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Office 365 Online veya Office 365 Mobile Apps’ı kullanmaya gelince, temel özelliklere erişmeniz yeterliyse veya çoğunlukla ile oluşturulmuş belgeleri görmeniz (ve belki küçük düzenlemeler yapmanız) gerekiyorsa bunların gerçekten iyi olduğunu görürüz. tam masaüstü sürümü.

Zaten bir Office 365 aboneliğiniz varsa, öncelikle çevrimdışı çalışabilme olanağı sundukları için mobil uygulamaları kullanmanızı öneririz. Bunları Android, iPhone veya iPad’de veya Chromebook’ta bile kullanabilirsiniz.

ilginizi çekebilir  GoPro Fusion inceleme

Zaten bir Office 365 aboneliğiniz yoksa ve çevrimdışı erişim umurunda değilse, ücretsiz çevrimiçi uygulamayla bağlantı kurmanızı öneririz – en azından temellerini ücretsiz olarak web tarayıcısı dışında yapmanıza izin verir .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Microsoft Office Masaüstü, Web ve Mobil Uygulamaları Arasındaki Fark Nedir? için yorumda bulun

    Microsoft Office Masaüstü, Web ve Mobil Uygulamaları Arasındaki Fark Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft Office Masaüstü, Web ve Mobil Uygulamaları Arasındaki Fark Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.