Kayıp veya Çalınmış Cep Telefonu nasıl bulabilirim?

Kayıp veya Çalınmış Cep Telefonu nasıl bulabilirim?  Akıllı telefonunu kaybetmek modern çağın en korkunç olaylarından biridir. İletişim bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, kişisel fotoğraflarınız ve hatta muhtemelen mali verileriniz hırsızların eline geçmesi sizi çok zor durumda bırakabilir. Neyse ki, telefonunuzu kurtarmak için yapabileceğiniz bazı önleyici önlemler var.  İşte telefondaki bilgilerinizi uzaktan silebilmenizi ve telefonunuzu bulmak için yapabilecekleriniz.

Not Bu programlar kaybolmadan veya çalınmadan önce cihaza indirilmelidir.

iPad ve iPhone

IPhone’ımı Bul aracıyla, başka bir iOS cihazını kullanarak kayıp bir iPhone’u, iPod’u, iPad’i veya Macbook’u bulma imkânı veriyor.
Kaybedilen bir iOS cihazını bulmak için diğer seçenekler arasında TopSecret ve Undercover.

Android Telefonlar

Kaybedilen veya çalınan bir Android telefon bulmak için Wave Secure veya Prey’i deneyin. Sony Xperia akıllı telefonlar, için  My Experia kullana bilirsiniz

Symbian Telefonları

Bir Symbian cihazını kaybettiyseniz , Telefon Bulucu çok yardımcı olabilir.

Blackberry Telefonları

BlackBerry Protect, verilerinizi güvence altına almak için uzaktan eylemler gerçekleştirirken (örn. Telefonu kilitle, tüm verileri sil vb.) Kaybettiğinizde BlackBerry telefonunuzu bulmanızı sağlayan bir araçtır. BlackBerry Protect özelliği varsayılan olarak BlackBerry 10 akıllı telefonların işletim sistemine entegre edilmiştir; Daha önceki modellerde, uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz .

Windows Phone

Bu ücretsiz servise, http://www.windowsphone.com/en-gb adresinden Telefonum bölümünden erişilebilirsiniz. Bu programa internete bağlı bir bilgisayardan erişebilir ve buradan, telefonunuzu harita üzerinde bulma, cihazı kilitleme ve telefonda saklanan verileri temizleme dâhil olmak üzere birkaç uzaktan işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Antivirüs Programları

Bazı virüs programları yalnızca sizi virüslerden korumaktan çok daha fazlasını yaptığını biliyor muydunuz? Doğru programla, telefonunuzu bulabilir, cihazda depolanan bilgileri uzaktan silebilir ve yeni bir SIM kart kullanmasını önlemek için telefonu kilitleyebilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Apple, Alphabet, Facebook, Microsoft, göç yasağına karşı

Böyle bir programa bir örnek, F Güvenli tarafından Anti-Theft’tir . Bu ücretsiz yazılım, telefonunuzu uzaktan kilitlemenize, verileri silmenize ve telefondaki herhangi bir yeni SIM kartın telefon numarasını geri almanıza olanak tanır. Android, Symbian, Windows işletim sistemlerini desteklemektedir..

Bu özelliklere sahip başka bir antivirüs yazılımında Trend Micro Titanium Maximum Security’tir . Trend Micro’ya abone olduğunuzda, telefonunuz çalınırsa verileri uzaktan silebilirsiniz.

Son olarak, Kaspersky Anti-Virus telefonunuzu uzaktan engelleyecek ve telefonunuza önceden belirlenmiş SMS mesajları gönderecektir. Ayrıca, verilerinizi uzaktan silmek için seçeneği de var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kayıp veya Çalınmış Cep Telefonu nasıl bulabilirim? için yorumda bulun

    Kayıp veya Çalınmış Cep Telefonu nasıl bulabilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kayıp veya Çalınmış Cep Telefonu nasıl bulabilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.