Kaspersky Bilgisayardan Tamamen Nasıl Kaldırılır?

2 dk okuma süresi

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda antivirüs çözümü vardır. Mevcut antivirüsünüzün performansından memnun değilseniz, onu kaldırabilir ve farklı bir güvenlik çözümüne geçebilirsiniz. Ancak bazı inatçı antivirüs araçları zaman zaman mücadele edebilir. Başka bir deyişle, Kaldır düğmesine basmak programı kaldırmak için yeterli değildir ve işi tamamlamak için bir dizi ek adım gerçekleştirmeniz gerekebilir.

Kaspersky’yi Windows 10’dan Kalıcı Olarak Nasıl Kaldırırım?

Antivirüs’ü Denetim Masası’ndan kaldırın

Denetim Masası’na gidin, Programlar’a tıklayın ve Programlar ve Özellikler’i seçin. Kaspersky Antivirus’ü seçin ve Kaldır düğmesine basın. İşlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

uninstall-kaspersky-antivirus

Kayıt Defteri Düzenleyicisini Kullanın

  1. Windows Arama çubuğuna Regedit yazın ve Enter tuşuna basın.
  2. Ardından HKEY_CURRENT_USER\Software\KasperskyLab. adresine gidin
  3. Kaspersky Software klasörünü silin ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kapatın.
uninstall-kaspersky-registry-editor

AppData Klasörünü Silin

Aracı indirdiğinizde Kaspersky’nin bilgisayarınızda oluşturduğu kurulum klasörünü kaldırın. Virüsten koruma yazılımını yüklediğiniz konuma gidin ve yükleme klasörünü silin.

kaldır-kaspersky-antivirüs

Bu üç adımı uyguladıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatabilir ve antivirüs yazılımını başarıyla kaldırıp kaldırmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Kalan yazılım artıkları varsa, bir sonraki adıma geçin.

Kavremover kullanın

Kavremover, inatçı Kaspersky Lab programlarını otomatik olarak kaldıran kullanışlı bir araçtır. Sisteminizdeki tüm Kaspersky antivirüs dosyalarını temizleyecektir. Buna lisans bilgileri ve uygulama ayarları dahildir. Tekrar ihtiyacınız olması durumunda lisans anahtarınızı not edin ve uygulama ayarlarınızı dışa aktarın.

Şirket, destek mühendisleri tarafından söylenmedikçe Kavremover çalıştırılmasını önermiyor. Ama zaten her şeyi denediyseniz ve hiçbir şey işe yaramadıysa, Kavremover’ı bir deneyebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, Kaspersky Antivirus kaldırılmazsa, programı Kontrol Panelinden kaldırın ve KasperskyLab klasörünü Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nden silin. Sorun devam ederse Kavremover’ı ( Kaspersky’nin kendi yazılım kaldırıcısı ) yükleyin. Aşağıdaki yorumlara basın ve Kaspersky Antivirus’ü bilgisayarınızdan silmeyi başardıysanız bize bildirin.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x