iTunes’da Çift Şarkıları Bulma ve Silme

iTunes’da Çift Şarkıları Bulma ve Silme İTunes’da yinelenen şarkılarla bitmek çeşitli şekillerde olabilir. Belki bir çalma listesine eklediğinizde iTunes, kitaplığınıza şarkı ekleyecek şekilde ayarlanmış olabilir. Belki aynı şarkının farklı versiyonlarını indirdiniz. Veya belki de, zaten kopyaları içeren bir klasör eklediniz.

Durum ne olursa olsun, iTunes’daki yinelenen şarkılar yer kaplamanın yanı sıra can sıkıcı olabilir. Öyleyse, biraz temizlik yapma zamanı geldi ise, işte iTunes’da yinelenen şarkıları bulma ve kaldırma.

iTunes’da, Yinelenen Şarkıları Bulma

Başlamak için Mac’inizle oturun ve iTunes’u açın. Ardından, yinelenen şarkıları bulmak için bu adımları izleyin.

  1. Üstteki Kütüphane sekmesine tıklayın.
  2. Soldaki Şarkıları seçin .
  3. File > Kütüphane > Yinelenen Öğeler göster menü çubuğundan.

Bir çalma listesinde veya indirilen öğelerinizde yinelenen şarkılarınız olabileceğine inanıyorsanız, bunları Şarkılar yerine soldaki birini tıklatarak ve ardından yukarıdaki 3. Adım’ı kullanarak kontrol edebilirsiniz .

iTunes’daki Çift Şarkıları Silme

Şu anda, iTunes’daki yinelenen öğelerinizin tümünü kaldırmanın süper hızlı ve kolay bir yolu yoktur. Gözbebeklerinizi kullanmanız ve şarkıları tek tek silmeniz veya bir kerede birden çok kişi seçmeniz gerekir.

Bir şarkıyı kaldırmak için aşağıdakilerden birini yapın:

  • Şarkıyı seçin, sağ tıklayın ve Kitaplıktan Sil’i seçin.
  • Şarkıyı seçin, menü çubuğundan Şarkı > Kitaplıktan Sil’i tıklayın.
  • Kontrol tuşunu basılı tutun ve şarkıyı tıklayın, ardından Kitaplıktan Sil’i seçin.
  • Daha (üç nokta simgesi) düğmesini şarkının yanındaki ve seçim Kütüphanesinden Sil şeçin.

Bir grup şarkıyı kaldırmak için, seçerek başlayın. Kontrol tuşunu basılı tutun ve her şarkıya tıklayın. Seçilenlerin hepsinin vurgulanacağını göreceksiniz.

Ardından, seçilen tüm şarkıları silmek için yukarıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Bu işlemle ilgili bir uyarı, Kontrol tuşunu yanlışlıkla serbest bırakıp ardından bir şarkıya tıklarsanız, önceden seçtiğinizlerin tümü seçilmeyecek olmasıdır.

Kaç tane kopya var?

Neyse ki, yukarıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi silmek için yalnızca birkaç kopyam var. Ama diğerleri daha çok, çok olabilir. İTunes’daki yinelenen şarkılarınızı çıkaracak mısınız? Sence kaç tane var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iTunes’da Çift Şarkıları Bulma ve Silme için yorumda bulun

    iTunes’da Çift Şarkıları Bulma ve Silme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iTunes’da Çift Şarkıları Bulma ve Silme için ilk yorumu yapabilirsin.