İPhone’da Yeni Kişiler Nasıl Eklenir

2 dk okuma süresi

İPhone’da Yeni Kişiler Nasıl Eklenir İPhone’a nasıl yeni kişi ekleyeceğinizi merak mı ediyorsunuz? Belki ileride sohbet edeceğiniz biriyle yeni tanıştınız veya belki de ileride kolay erişim ve iletişim için kişi listenize bir işletme eklemek istiyorsunuz, yeni bir kişi eklemek istemenizin birçok nedeni vardır.

Bir iPhone’a yeni kişiler eklemenin birden fazla yolu varken, en doğrudan yol, yeni bir kişi kartı oluşturmak için Kişiler uygulamasının kendisini kullanmaktır. Orada kişi adını, numarasını, e-postasını ve daha fazlasını belirtebileceksiniz. Ayrıca, iPhone’unuza doğrudan Telefon uygulamasından yeni bir kişi eklemenin basit bir yolunu da göstereceğiz.

İPhone’da Yeni Kişi Nasıl Oluşturulur

İPhone’a yeni bir kişi eklemek kolaydır, şu şekilde çalışır

  1. İPhone’da “Kişiler” uygulamasını açın
  2. Köşedeki artı + düğmesine dokunun
  3. Kişilerin adını, soyadını, şirketini, telefon numaralarını, e-posta adreslerini girin, istenirse bir zil sesi atayın ve diğer iletişim bilgilerini ekleyin
  4. Söz konusu kişinin oluşturulmasını tamamlamak için bittiğinde “Bitti” ye dokunun
  5. Tamamlanan yeni kişi kartı gösterilecektir

İsterseniz yeni bir kişi oluşturmak veya eklemek için işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Kişileri eşzamanlamak için iCloud kullanıyorsanız ve sahip olduğunuz birden fazla aygıtta aynı Apple Kimliğini kullanıyorsanız, örneğin bir iPad ve bir Mac ve iPhone gibi, yeni oluşturulan kişi otomatik olarak eşzamanlanacak ve diğer aygıtlarda görünecektir. aynı Apple kimliğini kullanarak.

Ayrıca, başkalarıyla kolayca paylaşabilmek için kendi kişisel iletişim bilgilerinizi de ayarlayabilirsiniz. Ya da bugünlerde birçok insanın yaptığı şeyi yapabilirsiniz, yani birini aramak veya kısa mesaj göndermek ve ardından kişi bilgilerinizi doğrudan iPhone veya Android cihazlarına ekleyip karşılık vermelerini sağlamaktır.

Doğrudan Telefon Görüşmeleri Listesinden iPhone’a Yeni Bir Kişi Nasıl Oluşturulur

Biri sizi mi aradı, yoksa bir numarayı mı aradınız ve şimdi bu kişiyi veya işletmeyi iPhone’unuza yeni bir kişi olarak eklemek mi istiyorsunuz? Bu kolay, şu şekilde çalışıyor:

  1. Telefon uygulamasını açın ve yeni bir kişi eklemek istediğiniz telefon numarasını bulun, ardından numaranın yanındaki “(i)” düğmesine dokunun
  2. “Yeni Kişi Oluştur” a dokunun
  3. Kişi bilgilerini gerektiği gibi doldurun ve kişiyi iPhone’a eklemek için “Bitti” ye dokunun

Gelen kısa mesajlardan ve görüntülerden yeni kişiler eklemek için de aynı şeyi yapabilirsiniz.

İPhone’a yeni kişiler paylaşmanın ve eklemenin başka yolları da vardır.  Örneğin, iPhone’unuza eklemek istediğiniz kişi bilgilerine zaten sahip olan birini tanıyorsanız , kişi bilgilerini doğrudan paylaşarak kişileri iPhone’a ve iPhone’dan kolayca gönderebilirsiniz. Kişi bir Android’e sahip olsa bile, kişi bilgilerini VCF vcard kişi biçiminde gönderilip alındığı sürece iPhone’unuzla paylaşmaya devam edebilir.

Açıkça burada iPhone’a kişi eklemeye odaklanıyoruz, ancak aynı yöntem kişileri doğrudan bir iPad ve iPod touch’a eklemek için de geçerlidir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x