İphone X Ses Sorunu ve çözümü

İphone X Ses Sorunu ve çözümü iphone X Mükemmel bir telefon olmasına rağmen, bazı kullanıcılar telefonlarında ses sorunları olduğu yönünde birçok şikayet gelmeye başladı. Kullanıcıların karşılaştıkları ses sorunlarını nasıl düzeltebileceğiniz hakkında bir kaç fikir vermek istiyorum.

Sorun: Bazı kullanıcılar, görüşme yaparken karşı taraftaki kişinin sesini duyamadıklarını söylüyorlar. Ancak telefonlarını hoparlörünü açtıklarında net bir şekilde karşının sesini duyduklarını belirtiler.

Bazı kullanıcılar ise mikrofon ve sesli notlar gerektiren üçüncü parti uygulamaları kullandıklarında mikrofonlarında sorunlar oluştunu bildirdiler. İşte iphone X ses sorunlarını çözmeye yardımcı olabilecek bazı düzeltmeler.

iphone X’inizin Kapağını Çıkartın

Aksesuarlar, genellikle akıllı telefonumuzun düzgün çalışmasına sebep olabilir. Ses sorununun olup olmadığını kontrol etmek için akıllı telefonunuzun kapağını çıkartın. Bunun nedeni ise, aramanın kalitesini ve ses seviyesini engelleyen arka mikrofonu tıkama eğiliminde olmasıdır.

Kir Kontrolü

İphone X ses sorunlarınız, mobil cihazın mikrofonlarında veya hoparlörlerinde kalıntı veya kir bulaşması nedeniyle de oluşabilir. Yeni telefonunuza iyi baktığınızdan hiç şüphe yok ama telefonu temizlemek için yumuşak pamuklu bir bez kullanın ve sonra sesini tekrar kontrol edin.

HD Ses Kapalı mı?

Apple, müşterileri için HD Ses sunar ancak bu yalnızca, 4G Ağ veya HD ses özellikli cihazlarınız olduğunda uygun şekilde çalışır. Birçok kullanıcı, bu seçeneği devre dışı bıraktıklarında ses problemlerinin kaybolduğunu fark etti. Yapmanız gerekenler.

  • Ayarlar> Hücresel> Hücresel Veri Seçenekleri> LTE’yi Etkinleştir> Ses ve Veriler yerine yalnızca Verileri Kontrol Et’e gidin.

Üçüncü Taraf Uygulamalarını Kontrol Edin

Arama filtreleme veya engelleme özelliği olan bir üçüncü taraf uygulaması kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Sorunun devam edip etmediğini kontrol etmek için uygulamayı kaldırabilirsiniz. Üçüncü parti uygulamalar aynı zamanda  akıllı telefonun düzgün şekilde çalışmasına müdahale edebilir ve iphone X ses sorunlarına neden olabilir.

OperatörKontrol Edin

Bazen şebeke ile ilgili bir problem olabilir. Sorun sadece geçici olabilir. Operatörünüze başvurabilir ve sorunun çözülmesi için ne kadar zaman alacağını sorabilirsiniz.

Beklemedeki Taşıyıcı Ve Yazılım Güncellemelerini Kontrol Edin

Çoğumuz güncellemelerin önemini anlıyoruz. Genellikle, Apple forumlarında bazı sorunlar bildirildiğinde, şirket güncellemeler yoluyla çözer. Ayrıca, halihazırda piyasaya sürülmüş bir güncelleme varsa ve telefonunuzu güncellemediyseniz, bu gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Güncellemeleri nasıl kontrol edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır

  • Yazılım güncellemeleri:

Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin.

En son güncelleme varsa, burada görüntülenecektir. Karşıdan Yükle’yi tıklatabilirsiniz.

  • Operatör Güncellemeleri:

Ayarlar> Genel> Hakkında bölümüne gidin

Bir güncelleme varsa operatörünüzün yanında görüntülenir – indirip yükleyin.

Fabrika Ayarları

İphone X ses sorunlarını gidermek için son çare olarak, Fabrika Ayarlarını iphone X’inize sıfırlayabilirsiniz. Fabrika Ayarları, tüm bilgilerinizi silecektir. Sıfırlama yapmadan önce verilerinizin yedeğini almalısınız.

Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları Sil> İstenirse şifreyi gir> gidin> İşlemi onaylayın

İşlem birkaç dakika sürer. İphone X’inizi bir kez daha kurun ve ses sorunlarının çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

İphone X’inizdeki ses sorunlarını düzeltmek için yukarıdaki makaledeki adımları izleyin. Hiçbir şey işe yaramıyorsa, Apple ile iletişime geçmeniz veya yakınlardaki Apple’ın mağazalardan birine gitmeniz gerekir.

Yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Yazım da eksik veya sizin de katkıda bulunmak için bazı fikirleriniz varsa yorumlarınızla lütfen bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İphone X Ses Sorunu ve çözümü için yorumda bulun

    İphone X Ses Sorunu ve çözümü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İphone X Ses Sorunu ve çözümü için ilk yorumu yapabilirsin.