iphone veya ipad ekran görüntüsü nasıl alabilirim?

iphone veya ipad ekran görüntüsü nasıl alabilirim?  İphone veya ipad’inizde ekran görüntüsü almak, ardından arkadaşlarınızı düzenlemek ve paylaşmak son derece kolaydır. 

Ekran görüntüsü sözcüğü ekranın ve anlık görüntüsünün daraltır. Ekran kapması veya ekran yakalama olarak da bilinen bir ekran görüntüsü, herhangi bir anda ekranda olanın statik bir görüntüsüdür. Oyun becerinizi göstermek için ekran görüntüleri kullanabilir veya teknik açıdan iyi bir arkadaşınıza garip bir hata iletisi gösterebilir, böylece öneriler sunabilirler.

Sebebiniz ne olursa olsun, bir iphone veya ipad’de ekran görüntüsünü alıp başkalarıyla paylaşıp düzenleyin.

İphone veya iPad’de nasıl ekran görüntüsü alabilirim?

  1. Güç / yan düğmesine (cihazınızın üstünde veya sağında) basın.
  2. Aynı anda Ana Ekran düğmesine basın.

İOS 11’i çalıştırdığınız varsayılarak, ekranın sol alt köşesinde ekran görüntüsünün küçük bir küçük resmi görürsünüz. Düzenleme ve paylaşma seçeneklerini görmek için hafifçe dokunun, kayıp olması için sola hızlıca kaydırın veya kendi başına kaybolmasını bekleyebilirsiniz.

Küçük resim kaybolursa veya ios’un eski bir sürümünü kullanıyorsanız hiç küçük resim görünmez; endişelenmeyin – ekran görüntüleri Fotoğraflar ‘da güven içinde saklanır. Fotoğrafı görmek için en kolay yol Albümler> Ekran görüntüleri ‘ne dokunmanızdır. iphone veya ipad ekran görüntüsü nasıl alabilirim?

İphone X’de bir ekran görüntüsü almak

Apple’ın iphone X’inde bir Ev düğmesi yok. Bunun yerine, aynı anda güç / yan düğmesine ve ses artırma düğmesine basarsınız. Bunun dışında süreç aynıdır – düzenleme, paylaşma, ekran görüntüsünün konumu vb.

Ekran görüntüsünü düzenleme ve paylaşma

İOS 11’i yüklediyseniz, basit düzenlemeler uygulayıp ekran görüntüsünü paylaşmanızı sağlayan bir işaretleme ekranı girmek için ekran resminin minik resmine dokunabilirsiniz.

Kalem, kalem, vurgulayıcı ve daha birçok araçlara erişebilirsiniz. Çoğu zaman, vurgulamak istediğiniz belirli bir ekran görüntüsünde özel bir şey olduğu için bu, kullanışlı bir yöntemdir ve bu, üçüncü taraf bir uygulamayı kullanmadan bunu yapmanız için kolay bir yolunu sunar.

Ekran görüntüsünün ayrıntılarını kırpmak için, daha kalın mavi kenarları istenen boyutlara sürükleyin. Ve artı işaretine dokunarak, bir imzaya veya belirli bir bölümü vurgulayan kullanışlı bir büyüteç koyabilir veya metin ekleyebilirsiniz.

Sola bakan kavisli oku kullanarak düzenlemelerinizi geri alabilirsiniz. İşaretleme penceresindeki ekran görüntüsünü paylaşmak için paylaş simgesine hafifçe dokunun. Bir kare kutuyu işaretleyin. Normal paylaşım seçeneklerini görürsünüz: Mesajlar, e-mail, Twitter, V.b.

Son olarak Bitti ‘ye dokunun. Artık,  ihtiyacınız olmayan ekran görüntüleriyle fotoğrafların tıkanmasını önlemek için, bu noktada ‘Fotoğraflara Kaydet’ seçeneğini veya silmeyi seçebilirsiniz. iphone veya ipad ekran görüntüsü nasıl alabilirim?

Fotoğraflardaki ekran görüntülerini düzenleme / paylaşma

Küçük resmi kaçırdıysanız veya ios 10 veya daha önceliğini çalıştırıyorsanız, ekran görüntüsünü Fotoğraflar ‘da bulabilir ve orada düzenleyip paylaştığınızı unutmayın.

Ekran görüntüsünü bulun ve açın, ardından Düzenle ‘ye dokunun. İptal et ‘in yanındaki’ örtüşen iki köşeye ‘simgesine dokunarak ve köşeleri sürükleyerek ekran görüntüsünü bu ekrandan kırpabilirsiniz. Olağan paylaşım seçeneklerine erişebileceğiniz normal görüntüye dönmek için Bitti ‘ye basın.

Ancak kullanışlı düzenleme seçeneklerinin geri kalanı için biçimlendirme modunu girmeniz gerekir. Cihazınız bunu destekliyorsa, düzenleme modunda üç nokta bulunan bir daire görürsünüz; daha fazla seçenek görmek için, daha sonra İşaretleme ‘ye dokunun. Artık vurgulayabilir, metin ekleyebilir ve karalama yapabilir, imzaları atabilirsiniz.

Tek fark, arka planın daha koyudur ve paylaşım seçenekleri yoktur – paylaşım modunda çıkmak için İşaretleme modundan çıkmak için Bitti ‘ye, ardından Tamamlandı (veya İptal et) düğmesine dokunmanız gerekir.

Bir ekran görüntüsünü nasıl sessizce alırım?

Sessiz bir ekran görüntüsü almak için ses denetimi düğmelerinin üzerindeki düğmeyi kaydırarak önce iphone’unuzu veya ipad’inizi sessiz hale getirdiğinizden emin olun.

İphone ve ipad ekran görüntülerini. png’den. jpg’ye dönüştürme

ios, ekran görüntülerini. png biçiminde kaydeder; Kamera uygulaması tarafından çekilen görüntüleri. jpg olarak kaydedebildiğinden, bu biraz karmaşık olabilir

Bununla birlikte, ekran görüntüsünü.jpg olarak birine göndermek veya. png dosyalarını kabul etmeyen bir servise yüklemek isterseniz ne olur? Dönüştürmeniz gerekecek.

En basit çözümün Mac’e görüntü kaydetmek (iOS cihazını Mac’e takıp Görüntü Yakalamayı açıp, soldaki menüde ipad’i veya iphone’u seçip, resim listesinin altına doğru kaydırıp ve ekran görüntüsünü Mac’nizin masaüstüne bırakın – veya sadece Mac’nize AirDrop uygulayarak ) ardından Önizleme’de veya başka bir resim düzenleme programında açın.

Ekran görüntüsünü Önişlemde bir Jpeg’ye dönüştürmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

  1. Ön izlemede ekran görüntüsünü açın
  2. Dosya> Dışa Aktar’ı tıklayın
  3. Biçimlendir ‘in yazdığı yerde, açılır menüye tıklayın ve JPEG’i seçin ve Kaydetti seçin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iphone veya ipad ekran görüntüsü nasıl alabilirim? için yorumda bulun

    iphone veya ipad ekran görüntüsü nasıl alabilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iphone veya ipad ekran görüntüsü nasıl alabilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.