İPhone veya iPad de Rahatsız Etme Modu Nasıl Kullanılır

İPhone veya iPad de Rahatsız Etme Modu Nasıl Kullanılır İPhoneveya iPad’inizin bir süre sessiz kalmasını ve bip sesi çıkarmamasını, vızıldamasını, zili çalmasını ve bildirimler ve uyarılarla sizi rahatsız etmesini istiyorsanız, Rahatsız Etme modu tam size göre. Rahatsız Etme, gelen tüm aramaların, mesajların, uyarıların, bildirimlerin ve diğer etkinliklerin geçici olarak susturulduğu ve ekrana ulaşmasının engellendiği iPhone veya iPad’i temelde sessiz bir moda yerleştiren mükemmel bir özelliktir. Kritik olarak, iPhone veya iPad yine de mesajlar, telefon görüşmeleri, e-posta ve bildirimler almaya devam edecek, Rahatsız Etme modu etkinken aygıtta hiçbir şey görünmeyecekler.

iPhone veya iPad’i Rahatsız Etmeyin moduna istediğiniz zaman manuel ve hızlı bir şekilde yerleştirebilir ve aynı zamanda özelliği istediğiniz zaman kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. İOS’un mükemmel Rahatsız Etme özelliğini bilmiyorsanız, nasıl kullanılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

İPhone veya iPad’de Rahatsız Etme Modunu Etkinleştirme

  1. Ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak iPhone veya iPad’deki Kontrol Merkezine erişin (* önceki iOS sürümlerinde, Kontrol Merkezine erişmek için ekranın altından yukarı kaydırın)
  2. İPhone veya iPad Rahatsız Etme Modunu etkinleştirmek için hilal simgesine dokunun, etkinleştirildiğini göstermek için vurgulandığı gibi görünecektir
  3. Kontrol Merkezinden ayrılın ve huzurun tadını çıkarın

Rahatsız Etme modunun etkin olduğunu gösteren bir gösterge, ekranın üstündeki cihazların durum çubuğundaki hilal simgesidir. Ay’ı görürseniz, Rahatsız Etmeyin şu anda açıktır.

Unutma, Rahatsız Etme modu bir iPhone veya iPad’de etkinleştirildiğinde, çağrılar yok, mesaj yok, e-posta yok, uyarı yok, bildirim yok, cihaza hiçbir şey gelmeyecek, çünkü Rahatsız Etme modu sırasında her şey temelde susturuldu açık.

Rahatsız Etme modu açıkken, hala dışarıda aramalar yapabilir, mesaj ve metinler, e-postalar gönderip alabilir, uyarıları ve bildirimleri okuyabilir ve diğer iletişimleri gerçekleştirebilir ve hatta bildirimleri ve bildirimleri doğrudan Bildirim Merkezinden kontrol edebilirsiniz; Bu özellik etkinken alarm susturulur. Örneğin, Rahatsız Etmeyin etkinken birisiyle bir iMessage görüşmesi yapıyorsanız, mesajları cihazınızda hiç ses çıkarmaz veya titremez (bir Acil Durum Bypass bağlantısı olarak ayarlamadıysanız, bir dakika içinde daha fazlası için) ama yine de özgürce ileri geri konuşabilirsiniz.

Rahatsız Etme modunu kullanırken, belirli kişiler için Acil Durum Bypass’ı seçerek ayarlamak, böylece iPhone veya iPad’inizde etkinleştirildiğinde Rahatsız Etmeyin modunu atlayabilmeleri , ancak kimi seçtiğiniz konusunda seçici olmaları iyi bir fikirdir; belki ne olursa olsun veya patronunuz (sadece şaka, sizi rahatsız etmelerine izin vermeyin!) veya önemli bir çağrı cihazınız olmasına rağmen size her zaman ulaşabilmek istediğiniz en önemli aile üyelerinizden veya arkadaşlarınızdan bazıları. veya birçok doktor ve BT çalışanının yaptığı gibi, her zaman üstesinden gelmesi gereken işler için teması temasa geçin.

Rahatsız Etmeyin, Control Center üzerinden kolayca erişilebilirliğinden, yanlışlıkla açılmaları da oldukça kolaydır; bu, insanların neden iPhone telefonun çalmadığını, mesaj almadığını veya görünüşte mavi göründüğünü düşünmediğini düşünmeye neden olabilir. cihazlarında bir sorun var, ancak çoğu zaman sadece yanlışlıkla etkin hale getirme özelliğinden kaynaklanıyor. Bu, iOS cihazını kullanan bir çocuğu olan herkes için geçerlidir, ancak aynı zamanda bir iOS cihazını cebinde veya bazı istenmeyen hareketler, dokunuşlar ve dokunuşlarla karıştırmaktan da kaynaklanabilir.

İPhone veya iPad’de Rahatsız Etme Modu Nasıl Devre Dışı Bırakılır

  1. Ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak iPhone veya iPad’deki Access Control Center’a erişin
  2. İPhone veya iPad’de Rahatsız Etme Modunu devre dışı bırakmak için hilal simgesine dokunun
  3. Kontrol Merkezini her zamanki gibi bırakın, tüm mesajlar, uyarılar, bildirimler beklendiği gibi gelecektir

Rahatsız Etmeyin kapalı durumdayken, iPhone veya iPad uyarıları, sesleri, titreşimleri, bildirimleri ve gelen tüm iletişim ve bilgi göstergelerini alır. Bir iPhone veya iPad’in varsayılan modudur.

Kendinizi Rahatsız Etmeyin modunu sıkça kullanıyorsanız, örneğin bir akşam saatlerinde veya çalışma saatlerinde veya sizden biraz huzur ve sessizlik istediğinizde benzer bir şey ayarlayarak, Rahatsız Etmeyin işlevini ayarlayarak daha ileri gitmek isteyebilirsiniz. Cihazınız Araç sürerken çok fazla zaman harcıyorsanız, potansiyel olarak yararlı olan bir başka özellik ise, araç kullanırken ve araç kullanırken sürücü dikkatini daraltmak için uyarıları ve sesleri susturacak olan iPhone üzerinde sürerken Rahatsız Etmeyin özelliğini kullanmaktır.

Bir iPhone veya iPad’de Rahatsız Etme modunu kullanmak için başka yararlı ipuçlarını veya püf noktalarını biliyorsanız, bunları yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İPhone veya iPad de Rahatsız Etme Modu Nasıl Kullanılır için yorumda bulun

    İPhone veya iPad de Rahatsız Etme Modu Nasıl Kullanılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İPhone veya iPad de Rahatsız Etme Modu Nasıl Kullanılır için ilk yorumu yapabilirsin.