İPhone veya iPad de Parola Nasıl Devre Dışı Bırakılır

İPhone veya iPad de Parola Nasıl Devre Dışı Bırakılır Bazen, bazı kullanıcılar iPhone veya iPad’deki şifreyi kaldırmak isteyebilir. İPhone veya iPad’de geçiş kodunu devre dışı bırakmak kolaydır, ancak gizlilik ve güvenlik nedeniyle mutlaka kullanılması tavsiye edilmez, bu nedenle yalnızca belirli nedenlerden dolayı iPad veya iPhone’daki şifreyi kapatmak akıllıca olacaktır. İPhone, iPad veya iPod touch şifresini devre dışı bırakarak, esas olarak cihazların güvenlik mekanizmasını kapatıyorsunuzdur ve cihazdaki herhangi bir veri, herhangi bir kimlik doğrulama yapılmadan hemen herkes tarafından erişilebilir olacaktır.

Bu makalede, kilitli ekranlarda karşılaşılan şifre ve diğer Ayarlar bölümlerinde kimlik doğrulaması için iPhone veya iPad’deki şifrenin nasıl tamamen devre dışı bırakılacağı ve kapatılacağı gösterilecektir.

Yine, iPhone veya iPad şifre kilidinin kapatılması genellikle iyi bir fikir değildir, çünkü cihazdaki herhangi bir bilgiyi iPhone veya iPad’e fiziksel erişimi olan herkese gösterir, bu da güvenlik ve gizlilik riskleri doğurabilir. Bir iPhone veya iPad’deki şifreyi, yalnızca, önemli ölçüde azalmış güvenlik durumundan tamamen memnun olduğunuzdan veya cihazın halka açık bir şekilde kullanılması amaçlanıyorsa veya iPad veya iPhone’un sahip olmaması gereken başka bir özel durumdan kesinlikle eminseniz devre dışı bırakın. Bir şifre. Kapatmayı hedefliyorsanız, başka bir şeye geçebilmeniz için, ilk önce devre dışı bırakmak zorunda kalmadan doğrudan iPhone veya iPad’deki parolayı değiştirebileceğinizi unutmayın.

İPhone veya iPad’de Parola Nasıl Kapatılır

İPhone veya iPad’deki şifre kilidini kapatarak şifreyi ve cihazdaki korumasını etkin bir şekilde kaldırıyorsunuzdur. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  1. Ayarlar uygulamasını iPhone veya iPad’de açın
  2. “Yüz Kimliği ve Parola” ya da “Dokunmatik Kimlik ve Parola” ya gidin
  3. İPhone veya iPad’in şifresini girerek kimlik doğrulaması yapın
  4. “Şifreyi Kapat” seçeneğini seçin
  5. Şifreyi kapatmak ve devre dışı bırakmak istediğinizi ve “Kapat” seçeneğine dokunarak yapmanın etkilerini ve güvenlik etkilerini anlamak istediğinizi onaylayın.
  6. Bittiğinde Ayarlar’dan çık

Şifreyi kapattıktan sonra, herhangi bir şekilde iPhone, iPad veya iPod touch ekranını açarak açıp erişebilen herkes, herhangi bir şekilde iOS veya iPadOS’ta kimliğini doğrulamaya gerek yoktur. Cihaz ekranını kapatabilir ve tekrar uyandırabilir ve şifre olmadan hemen kilidi açabilirsiniz.

Uyarı iletişim kutusunun size bildirdiği gibi, bu, cihazdaki herhangi bir verinin, kaydedilmiş şifreler, kredi kartı numaraları, e-postalar, mesajlar, adres defteri, kişiler, uygulamalar, uygulama verileri de dahil olmak üzere iPhone veya iPad’e erişebilecek herkes tarafından kolayca kullanılabileceği anlamına gelir. , kelimenin tam anlamıyla iPhone veya iPad’deki her şeye, herhangi bir şifre doğrulama olmadan erişilebilir. Bu nedenle, kişisel bilgileri olan herhangi bir cihaz için bu kesinlikle önerilmez. Ancak, genel kullanıma açık ve kişisel veri içermeyen bir cihazın şifresini kapatmak, ayrı ayrı cihaz senaryosuna bağlı olarak makul olabilir.

Cihaz şifresi kilidini kapatmak esasen bir iPhone, iPad veya iPod touch aldığınızda bu ekranı artık göremeyeceğiniz ve cihaza erişmek için artık bir şifre veya şifre girmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir:

İPhone veya iPad'de şifre kilit ekranı

iPhone veya iPad’de şifreyi etkinleştirmek aynı ayarları bölümüne dönen ve şifre açmak için seçme ve yenisini ayarlayarak istediğiniz zaman yeniden.  Kullanıcıların kişisel güvenlik ve gizlilik için cihazlarında etkin bir şifre kullanılmalıdır.

Ek olarak, cihazda kullanılan geçerli şifreyi bildiğiniz sürece , iPhone veya iPad’in şifresini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Bu muhtemelen açıktır, ancak iPhone veya iPad’deki şifreyi Face ID veya Touch ID ile kapattıysanız ve ayrıca Face ID veya başka bir biyometrik kimlik doğrulaması kullanmazsanız, cihazda etkin bir kimlik doğrulama yöntemi olmaz. . Yine, bu, cihazdaki tüm verilere, herhangi birisinin ve iPhone veya iPad’e erişimi olan herkesin erişebileceği anlamına gelir.

Şifreyi unuttuğunuz için kapatmayı hedefliyorsanız, aradığınız çözüm bu olmayabilir. Bunun yerine, kendinizi iPhone şifresini unuttuğunuz bir durumda bulursanız, bir bilgisayarı ve iTunes’u kullanarak iPhone şifresini sıfırlayabilirsiniz, bunun için cihazı tamamen silmenizi ve üzerindeki tüm verileri kaybetmenizi gerektirir.

Bir iPad’deki şifrenin devre dışı bırakılması veya bir iPhone’daki ekran şifresinin kapatılması ile ilgili düşünceleriniz, püf noktalarınız, bilgileriniz veya diğer yararlı ipuçlarınız varsa, aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iphone parola kaldırma İPhone veya iPad de Parola Nasıl Devre Dışı Bırakılır için yorumda bulun

    İPhone veya iPad de Parola Nasıl Devre Dışı Bırakılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İPhone veya iPad de Parola Nasıl Devre Dışı Bırakılır için ilk yorumu yapabilirsin.