iPhone Ekran Şifremi Unuttum

İPhone / iPad / iPod Ekran Kilidi Parola Şifresini Unuttursanız yapmanız gerekleri bu makalede bulabilirsiniz  iPhone, piyasada bulunan diğer herhangi bir telefondan daha güvenli olduğu kadar çok özelliğe sahiptir. Bunlardan biri, kullanıcıların parçası kimlik doğrulaması gerektiren ekran kilidi özelliğidir. Bu nedenle, sizden başka hiç kimse, telefonunuzu kullanamaz, ancak, ne ekran kilidi şifre unutursanız? Bu makalede İPhone / iPad / iPod Ekran Kilidi Parola için takip edebileceğimiz ipuçlarını bulacaksınız.

1.iTunes ile senkronize edildiğinde Şifre kodunu sıfırlayın

2.iCloud Kullanarak Ekran Parolasını Sıfırlama

3.FindMyphone ve iCloud yoksa Kurtarma Modunu Kullanma

iTunes ile senkronize edildiğinde Şifre kodunu sıfırlayın

1) Başlamak için iPhone’u senkronizasyon için MAC veya apple PC’ye bağlayın. Bağlandıktan sonra iTunes’u açın. Bu durumda, cihaz geçiş kodunu sorar, önceden senkronize edilmiş başka bir bilgisayara geçiş yapar.  Şifre olmadan ara yüze giriş yapmaktır.

2) İkinci adımda, cihaz telefonla çalışmıyorsa, iTunes ile cihaz üzerindeki senkronizasyon düğmesine tıklayın. Bu görevi doğru şekilde gerçekleştirmenin kesin yoludur.

3) Yedekleme ve senkronizasyon işleminin tamamlanmasından sonra, geriye kalan tek şey iPhone’u Geri Yükle bağlantısına tıklamaktır.

4) Bir kez tıklandığında, iOS kurulum asistanı açılır ve kullanıcıya “iTunes yedeklemesinden geri yükle” yi çağırmasını ister.

5) Son adımda, iTunes’da bulunan cihazı seçmeniz ve son kaydedilen yedeklemeyi seçmeniz gerekir. Kısacası, yukarıda belirtilen ipuçlarını takip ederek, şifre kodunu geçerek telefona kolayca erişebilirsiniz.

NOT : iTunes ile senkronize olmadığında şifreyi sıfırlayabilirsiniz. İPhone’u bilgisayara bağlamayı deneyebilirsiniz, ancak mesaj iTunes’un bir şifre gerektirdiğini ya da şifre kodu gerektirmediğini söylüyorsa, cihaz bilgisayara güvenmezdi, yedekleme için başka bir yöntem kullanmanın zamanı geldi. Bu yöntem, cihazınızdaki her şeyi ve ayarları siler ve dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

iCloud Kullanarak Ekran Parolasını Sıfırlama

FindMyphone seçeneğinin etkin olması durumunda, Wipe Sil özelliğini kullandığınızdan ve cihazın önceki ayarlarını elemeden kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde geçiş kodunu girmesini isteyebilirsiniz. Görevi tamamladıktan sonra, en son yedeklemeyi bulmak ve cihaza giriş yapmak için geri yüklemek için iCloud’u kullanın. Parolayı sıfırlamanın ve iPhone’unuza erişim sağlamanın en iyi yollarından biridir.

FindMyphone ve iCloud uygulamasını kullanabilmek için akıllı telefonun Wi-Fi bağlantısı veya mobil tabanlı internet bağlantısı olmalıdır. Bağlantı olmadan, verilerin geri yüklenmesi basitçe mümkün değildir.

FindMyphone ve iCloud yoksa Kurtarma Modunu Kullanma

1) İlk adımda, iPhone kurtarma modunda getirmelisiniz. İşlemi tamamlamak için, aygıtı bilgisayardan veya senkronizasyon için kullanılan Dizüstü bilgisayardan ayırın.

2) Daha sonra, ekranda bir sürgü görünene kadar güç düğmesini basılı tutarak telefonu kapatın. Cihazı kapatmak için aşağı kaydırılmalıdır. Kaydırıcı görünmüyorsa, kapatmak için güç ve ana düğmenin alt kenarını tutmaya devam edin.

3) Pil şarj edilmezse, iPhone’u güç adaptörüne takın. Şarj ettikten sonra, ana düğmeyi basılı tutup USB kablosunu bilgisayar veya dizüstü bilgisayardan takabilirsiniz.

4) Cihaz açılacaktır, ancak iTunes ve USB kablosu görüntüleri görünene kadar eve basmaya devam edin. İTunes’a erişin ve iPhone’un kurtarma modunda olduğunu gösteren mesajı göreceksiniz.

5) Bir sonraki adımda, iTunes’un iletişim kutusunda tamam üzerine tıklamanız gerekir. Kurtarma modu etkinleşir ve daha sonra iTunes’dan en son ayarları kurtarmak için geri yükleme düğmesine tıklamanız gerekir.

Akıllı telefon kurtarma modunda değilse, önceki yedekleri alamazsınız. Ayrıca, kullanıcılar fotoğrafların, görüntülerin ve diğer içeriklerin sistemden kaldırılmadığını da kontrol etmelidir. Tüm süreç oldukça kolaydır ve hatta katmanlar tarafından bile anlaşılır. Yani, bir dahaki sefere şifreyi unuttuğunuzda, yukarıda bahsi geçen yöntemleri kullanarak içeriğe erişebilirsiniz. Ayrıca iOS ekran kilidi şifresini sıfırlamanın başka yolları da vardır, eminim ki her zaman geçerli bir çözüm var. Eğer daha iyi bir yöntem biliyorsanız yorum yaparak bu makaleye katkıda bulana bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iPhone Ekran Şifremi Unuttum için yorumda bulun

    iPhone Ekran Şifremi Unuttum için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone Ekran Şifremi Unuttum için ilk yorumu yapabilirsin.