iPhone Ekran Şifremi Unuttum

iPhone Ekran Şifremi Unuttum Giriş kodunuzu unuttuysanız veya bir mesaj cihazınızın devre dışı olduğunu söylüyorsa Şifreyi çok fazla yanlış girerseniz, cihazınızın devre dışı olduğunu belirten bir mesaj görürsünüz.  Parolanızı hatırlayamıyorsanız, şifrenizi de içeren tüm verilerinizi ve ayarlarınızı silen cihazınızı silmeniz gerekir. Parolanızı unutmadan önce bir yedekleme yapmazsanız, verileri cihazınıza kaydetmenin bir yolu yoktur. Parolanızı kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Şifrenizi kaldırın

Cihazınızı yedeklediyseniz, cihazınızı geri yükledikten sonra verilerinizi ve ayarlarınızı geri yükleyebilirsiniz. Şifreni unuttumdan önce cihazını asla yedeklemediyseniz, verileri cihazınıza kaydedemezsiniz. 

 1. Bu adımları takip etmek için bir bilgisayara ihtiyacınız var.  Bilgisayarınız yoksa, bir arkadaşınızdan ödünç alın veya bir  Apple Perakende Mağazası’na veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcıya gidin.
 2. Cihazınızın bilgisayarınıza bağlı olmadığından emin olun, ardından aşağıdan cihazınızı seçin ve aşağıdaki adımları izleyin:
  • iPhone X veya üstü ve iPhone 8 ve iPhone 8 Plus: Kapatma kaydırıcısı görünene kadar Yan ve ses düğmelerinden birini basılı tutun. Cihazınızı kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin.  Side düğmesini basılı tutarken cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Kurtarma modu ekranını görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.
  • Yüz Kimliğine Sahip iPad: Kapatma kaydırıcısı görünene kadar Üst düğmesini ve ses düğmesini basılı tutun. Cihazınızı kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin. Üst düğmesini basılı tutarken cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Kurtarma modu ekranını görene kadar Üst düğmesini basılı tutun.
  • iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod touch (7. nesil): Kapatma sürgüsü görünene kadar Yan (veya Üst) düğmesini basılı tutun. Cihazınızı kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin. Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutarken cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.  Kurtarma modu ekranını görene kadar Sesi azalt düğmesini basılı tutun.
  • iPhone 6s veya önceki sürümleri, iPod touch (6. nesil veya önceki sürümler) veya Ana Ekran düğmeli iPad: Yandaki (veya Üst) düğmeyi kapatma kaydırıcısı görünene kadar basılı tutun.  Cihazınızı kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin. Giriş düğmesini basılı tutarken cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Kurtarma modu ekranını görene kadar Giriş düğmesini basılı tutun.
 3. Cihazınızı bilgisayarınızda bulun. Geri Yükle veya Güncelle seçeneğini gördüğünüzde, Geri yükle’yi seçin. Finder veya iTunes, cihazınız için yazılımı indirecektir. 15 dakikadan uzun sürerse, cihazınız kurtarma modundan çıkar ve 2-4. Adımları tekrarlamanız gerekir.
 4. İşlemin bitmesini bekleyin. Sonra yapabilirsiniz  kurmak  ve cihazınızı kullanın.

Daha fazla yardım al

Kurtarma modunu kullanarak cihazınızı güncelleyemiyor veya geri yükleyemiyorsanız veya bozuk veya takılmış düğmeler nedeniyle kurtarma modunu kullanamıyorsanız, Apple Destek ile iletişim kurun. Ardından iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza servis kurmak için adımları izleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iPhone Ekran Şifremi Unuttum için yorumda bulun

  iPhone Ekran Şifremi Unuttum için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone Ekran Şifremi Unuttum için ilk yorumu yapabilirsin.