iOS 11 QR kod okuyucusu nasıl kullanılır?

iOS 11 QR kod okuyucusu nasıl kullanılır? iOS 11 QR kod okuyucusunun nasıl kullanılacağına ilişkin gereksinimleri sizlerle bu makalemizde paylaşacağız. QR, Hızlı Yanıt’ın bir kısaltmasıdır. QR Code terimi, Japon otomobil bileşeni üreticisi Denso Corporation’ın yan kuruluşu olan Denso Wave’in kayıtlı ticari markasıdır. Kare, iki boyutlu etiketler standart UPC barkodlarından daha faydalıdır, çünkü daha fazla veri saklarlar. Veriler sayıları, harfleri ve diğer ortak karakterleri içerir. Elle veri girmek yerine, QR kodları URL’leri, vCard’ları, telefon numaralarını ve e-posta adreslerini basit bir tarama ile iletir. QCR kodları, Bitcoin alışverişi noktalarında da popülerdir çünkü uzun Bitcoin genel adreslerini manuel olarak girme zorunluluğunu ortadan kaldırırlar.

Bu makalemizde, ne yapılması gerektiği ve nereye dokunulduğu gösterilecektir. iOS 11’in yayınlanmasına kadar, iPhone ve iPad kullanıcılarının QR kodlarını okumak için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacı vardı. App Store, bu amaçla bugüne kadar ücretsiz ve ücretli uygulamalarla yüklenmiştir. Artık iPhone kamera ile QR kodlarını okuyabilirsiniz. Nasıl mı?

Adım 1. Kamera uygulamasını başlatın.

Kamera uygulamasını başlatmak için en sevdiğiniz yöntemi kullanın. Ana ekranınızdaki uygulama simgesine dokunun, kilit ekranınızda hızlıca hızlıca kaydırın veya Kontrol Merkezi için yukarı doğru hızlıca kaydırın.

  1. Adım. QR kodu bulun

Zaten dışarıda ve çevresinde değilseniz, test amaçlı bir QR kodu oluşturmanız gerekebilir. Bing’in arama sonuçlarında kullanışlı bir  QR kodu var.

Adım 3. Kamerayı QR koduna getirin

iPhone kameranızı QR koduna yönlendirin. Kamera, bir şey yapmanızı gerektirmeden kodu okur. Kamera görüntüsü üzerinde bir QR Kodu bildirimi görüntülenir.

Adım 4. Bildirimi sürükleyin veya hafifçe vurun

Bildirim görüntülendiğinde, herhangi bir işlem yapmadan önce okunan içeriği dikkatli bir şekilde gözden geçirin. Memnun kalırsa, belirtilen uygulamada QR kodu verilerini başlatmak için bildirime dokunun. Örneğin, bir URL’yi taradıysanız, bildirim adresinizi Safari’de açmanızı ister. Bir e-posta adresini taradıysanız, bildirim size bir e-posta yazmanızı ister. İçeriğinizin veya seçeneklerinizi ön izlemesini görmek için dokunun ve bildirimi aşağı sürükleyin. Dokunun ve kaldırmak için üzerine hafifçe dokunun ve sürükleyin. Hepsi bu kadar

Makaleye katkıda bulunmak için Yorumlarınızı Bekliyoruz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iOS 11 QR kod okuyucusu nasıl kullanılır? için yorumda bulun

    iOS 11 QR kod okuyucusu nasıl kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iOS 11 QR kod okuyucusu nasıl kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.