iMessage veya FaceTime etkinleştirme hatası için ne yapılması gerekir

iMessage veya FaceTime etkinleştirme hatası için ne yapılması gerekir , iPhone telefonunuzda iMessage’ın “Etkinleştirme bekleniyor” ya da “Etkinleştirme başarısız” gibi bir hata mesajı alıyorsanız, buradaki çözüme bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

IPhone kısa mesaj gönderemeye bilmenizin birçok nedeni vardır Aşağıdaki hata mesajlarından herhangi birini görürseniz, iMessage’i yeniden etkinleştirmeniz gerekebilir. Eğer servis sağlayıcınızı değiştirdiyseniz veya yeni bir iPhone aldıysanız bunlardan herhangi biri sorun çıkarıyor olabilir.

 • Aktivasyon bekleniyor
 • Etkinleştirme başarısız
 • Etkinleştirme sırasında bir hata oluştu
 • Oturum açılamadı, lütfen ağ bağlantınızı kontrol edin.

iMessages etkinleştirilmediğinden kısa mesaj gönderemiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmıştır.

 1. Önce iMessage hizmetine erişip erişemediğinizi kontrol edin. Aynı zamanda bir iPhone kullanan bir arkadaşınızla kısa mesaj görüşmesi açın ve Mesajların metin alanının yanında bir mikroçoğunun gümüş rengin demi yoksa bir okla yeşil bir logonun olup olmadığını kontrol edin.
 2. iMessage devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol etmek için Ayarlar> Mesajlar’a gidin ve iMessage’in yanındaki kayan barın kapalı olup olmadığını kontrol edin (bunun nasıl olduğunu merak ediyorsanız, muhtemelen bunu yapmamışsınızdır).
 3. iMesajı yeniden etkinleştirmek için kaydırıcı bara dokunun. iMessage etkinleştirilirken bir süre beklemeniz gerekebilir Bu kadar 24 saat sürebilir.
 4. Bu işe yaramazsa, iMessage’ı ve FaceTime’ı kapatmayı ve yeniden başlatmayı deneyin (her iki uygulama da aynı sunucuları kullanır, bu nedenle biri çalışmazsa muhtemelen bu işlem işe yaramayacaktır).
 5. Ayarlar> Mesajlara gidin ve iMesaj’ı kapatın.
 6. Ardından, Ayarlar> FaceTime’a gidin ve FaceTime’ı kapatın.
 7. Şimdi iPhone telefonunuzu kapatın
 8. Yan düğmesine basarak iPhone’i yeniden başlatın
 9. Şimdi Ayarlar> Mesajlara gidin ve iMesaj’ı açın.
 10. Ayarlar> FaceTime’a gidip FaceTime’ı açın.
 11. Unutmayın hizmetin etkinleştirilmesi için 24 saate kadar beklemek zorunda kalabilirsiniz.
 12. 24 saat sonra yine de iMesaj’dan kilitlenirseniz, aşağıdakileri yapmanız gerekir:
 13. IOS sürümünüzün güncelliğini kontrol edin
 14. SMS mesajları alıp alamayacağınızı kontrol etmek için cep telefonu şebekenize veya operatörünüze başvurun.
 15. iMessage aktivasyon sorununun üstesinden geldiğimizde, servis sağlayıcısı ile iletişime geçtikten sonra, kısa zamanda bizim ayarlarımızı güncellediklerini doğrulayan bir kısa mesaj gönderilecektir.,iPhone telefonunuzu kapatıp tekrar açın ve sihirli bir şekilde iMessage tekrar çalışmaya başladığını göreceksiniz.
 16. Eğer servis sağlayıcınız da bu sorunu çözemezse, yardım için Apple ile iletişime geçin. Sorunun hesapla ilgili spesifik olmaktan ziyade cihaz alakalı olabilir.
 • Ana Sayfa
 • İOS
 • iMessage veya FaceTime etkinleştirme hatası için ne yapılması gerekir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iMessage veya FaceTime etkinleştirme hatası için ne yapılması gerekir için yorumda bulun

  iMessage veya FaceTime etkinleştirme hatası için ne yapılması gerekir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iMessage veya FaceTime etkinleştirme hatası için ne yapılması gerekir için ilk yorumu yapabilirsin.