iCloud şifremi unuttum nasıl bulabilirim?

iCloud şifremi unuttum nasıl bulabilirim? Apple ID hesabınızın şifresini unuttuysanız ne yapmalısınız? ICloud, iTunes veya App Store’da oturum açmada sorun yaşıyorsanız, bu makalemiz size yardımcı olacaktır.

iPhone ve Mac kullanıcıları Apple ID ayrıntılarını o kadar sık ​​girmek zorundalar ki – bir uygulama satın alırken veya iTunes müzik, iCloud e-postasına veya diğer servislere erişme, bir OS’u güncelleme – şifrelerimizi unutacağımızı düşünmüyorsunuzdur.

Apple, yeni bir şifre değiştirdiğinde belki de kafanız karıştı; belki de hatırlamak çok karışık olan bir şifre oluşturmuşsunuzdur. Sebebi ne olursa olsun, Apple ID hesabınızdaki parolanın unutulması ciddi bir sorundur bu yüzden şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızı açıklayacağız. icloud şifremi unuttum

Apple ID şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz

Parolanın ne olduğunu hatırlayana kadar gerçekten de fazla düşünemeyeceğinizi varsayarsak, en iyi seçeneğiniz şifrenizi sıfırlamaktır.

Appleid.apple.com adresinden Apple ID web sayfasına gidin ve ‘Apple ID veya parolamı unuttum’ düğmesine tıklayın.

 1. Apple Kimliğinizle birlikte kullandığınız e-posta adresini girin ve devam et’i tıklayın
 2. Ayrıca bir robot olmadığınızı ispatlamak için bazı metinler girmeniz gerekecek.
 3. Sonraki adım, Apple hesabınız için oluşturduğunuz güvenlik türüne bağlı olacaktır. İki adımlı doğrulama veya iki faktörlü kimlik doğrulamasını kurduysanız, ayrıntıları başka bir cihaz aracılığıyla alabilirsiniz
 4. Bu fazladan güvenlik düzeylerinden herhangi birini ayarlamadıysanız, bir e-posta alma veya bazı güvenlik soruları cevaplama bir durumu olacaktır.

Şifrenizi aşağıda daha ayrıntılı olarak sıfırlamak için farklı yolları anlatıyoruz.

Güvenlik sorularını cevaplayınız

Yeni bir iPad, iPhone veya Mac kurarken veya bir Apple Kimliğini oluştururken, büyük ihtimalle bazı güvenlik yanıtlarını girmeniz istendi Sorular: Büyüdüğünüz şehirin adı, belki de ya da favori öğretmeninizin adı olabilir.

Güvenlik sorularınızı cevaplamayı seçerseniz, bunlar geçmesi gereken adımlardır:

 1. Doğum tarihinizi girerek başlayın.
 2. Apple size iki soru soracaktır. Doğru cevapları girerseniz, Şifreyi Sıfırla sayfası üzerine geleceksiniz.
 3. Şimdi yeni şifrenizi iki kere girin (böylece Apple her seferinde aynı şekilde hecelediğinizi onaylayabilir). Şifrenizin 8 veya daha fazla karakteri, büyük ve küçük harfleri ve en az bir numarayı içermesi gerekir. Aynı karakteri arka arkaya üç defa (veya herhangi bir boşluk) içeremez ve daha öne kullandığınız bir şifreyi tekrar kullanmanıza izin vermediğini de belirtmek isterim. iCloud şifremi unuttum nasıl bulabilirim?

Güvenlik sorularınızın cevaplarını unuttuysanız ne olur?

Unutmayın ki sadece cevaplar değil, aynı zamanda bunları yazdığınız şekilde de önemlidir: hatalı yazım veya kısaltmalara dikkat edin Kurulum sırasında yanıtladığınız şekilde tam olarak aynı olması gerekir.

Soruları ve / veya cevapları appleid.apple.com adresine giderek değiştirmek mümkündür , ancak Apple kimliğiniz ve şifreniz ile oturum açmanız gerekir. Dolayısıyla bu yazı okurken kullanışlı olmayabilir.

Bununla birlikte, güvenlik sorularınızın cevaplarını unuttuysanız bile, Apple Kimliğinizin şifresini değiştirme bağlantısının hesaba kaydettiğiniz alternatif e-postaya gönderilmesini isteyebilirsiniz.

E-postası ile şifre sıfırlama

Bunun yerine güvenlik soruları cevaplamak yerine, size bir şifre sıfırlama e-postası gönderilmesini seçebilirsiniz. Parola sıfırlama e-postası, Apple kimliğinizle ilişkili ikinci bir e-posta adresine gönderilir.

Bu seçeneği seçmeden önce, e-postaya erişebildiğinizden emin olun. Neyse ki Apple’ın hangi e-posta adresini kullandığına dair bir ipucu bulacaksınız, çünkü adresin bir bölümünü gösterilecektir.

 1. Https://iforgot.apple.com/password/verify/appleid adresindeki Şifreyi Sıfırla ekranından, E-posta al seçeneğini seçin ve Devam tuşuna basın.
 2. E-posta, “Apple ID şifrenizi nasıl sıfırlayacağınız” başlığı ile hesabınızla ilişkili ikinci e-posta adresine ulaşacaktır.
 3. E-postadaki “Şimdi sıfırla” bağlantısını tıklayın.
 4. E-posta, dan gelecek ve şifrenin değiştirilmesini istemediğiniz durumda sizi uyaracaktır.

İki faktörlü kimlik doğrulama

İki faktörlü kimlik doğrulama, Apple’ın iOS 10 ve macOS Sierra kullanımdan bu yana ittiği ilave bir güvenlik seviyesi.

Şifrenizi girmenin yanı sıra iki faktörlü kimlik doğrulamasını kurduysanız, Apple’ın iPhone’unuza veya Mac’inize gönderdiği bir kod girmeniz istenir.

İki faktörlü kimlik doğrulamasını kurduysanız ve şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, yine de appleid.apple.com adresine gitmeniz ve ‘Apple ID veya şifremi unuttum’ düğmesine basmanız gerekir.

 1. Apple ID sayfasında e-posta adresini girmeniz istenir (ve bir robot olmadığını kanıtlamak için karakterler). Ardından, iki faktörlü kimlik doğrulamanızla ilişkili cep telefonu numaranız sorulacaktır.
 2. Doğru numarayı girdikten sonra, şifrenizi başka bir cihazdan veya güvenilir bir telefon numarasından sıfırlamanıza izin veren bir ekran görürsünüz. Açıkçası, bunlara erişebildiğinden emin olmalısın.
 3. Başka bir cihazdan sıfırlamayı seçerseniz, bir uyarı alırsınız – bizim durumumuzda, uyarı MacBook Pro’da geldi ve biz Sistem Tercihleri> iCloud ve Şifreyi Sıfırla seçeneği bağlantısı verildi.
 4. Güvenilen bir telefon numarasından sıfırlamayı seçerseniz, parolanızı İnternet’ten sıfırlamak için Hesap kurtarma gerekliliğine dair bir uyarı görürsünüz. IOS 10 veya macOS Sierra veya daha ileri bir sürümü çalıştıran bir aygıta erişiminiz varsa, parolayı sıfırlamak için kullanabilirsiniz. Durum böyle ise, iptal etmeniz ve 3. adıma göre ‘başka bir aygıta sıfırla’ seçeneğini tercih etmeniz gerekir. Aksi halde, Hesap Kurtarma Başlat’ı seçin.
 5. UYARI: Hesabınıza tekrar erişmek birkaç gün veya daha uzun zaman alabilir, bu nedenle son bir çare olmasa bu adımı kullanmanızı önermiyoruz! Bu adımı atarsanız, hesabınız kurtarılmaya hazır olduğunda Apple sizden bir kısa mesaj gönderecektir. Daha sonra hesabınıza erişmek için Apple tarafından gönderilen bir doğrulama kodu girmeniz gerekecek. iCloud şifremi unuttum nasıl bulabilirim?

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iCloud şifremi unuttum nasıl bulabilirim? için yorumda bulun

  iCloud şifremi unuttum nasıl bulabilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iCloud şifremi unuttum nasıl bulabilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.