Google Haritalar’da Mesafeler Nasıl Ölçülür?

1 dk okuma süresi

Google Haritalar ‘da Mesafeler Nasıl Ölçülür? Google Haritalar, dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan güvenilir bir gezinme aracıdır. Tek yapmanız gereken mevcut konumunuzu veya başlangıç ​​noktanızı girmek, hedefi eklemek ve Google Haritalar her şeyi halledecektir. Aceleniz varsa, iki nokta arasındaki tam mesafeyi ölçmek çok önemlidir. Bunu nasıl hızlı bir şekilde yapabileceğinizi görelim.

Google Haritalar’da Mesafeler Nasıl Ölçülür?

Başlangıç ​​noktasını ve varış noktanızı girdiğinizde, Google Haritalar iki nokta arasındaki mesafeyi otomatik olarak hesaplar. Bilgi siyah bir kare içinde görülebilir.

google-maps-distance-information

Ancak iki veya daha fazla nokta arasındaki mesafeyi hesaplamak istiyorsanız, haritaya düz bir çizgi de ekleyebilirsiniz.

Google Haritalar Masaüstünde Mesafeleri Nasıl Ölçülür?

  1. Haritaları başlatın ve yürüme mesafesini ölçmek istiyorsanız Yaya simgesine tıklayın.
  2. Başlangıç ​​noktanıza sağ tıklayın.
  3. Ardından bağlam menüsünden Mesafeyi  ölç’ü seçin.
  4. Hedefi işaretlemek için haritayı tekrar tıklayın. Mesafe, sayfanın alt kısmında görülebilir.
ölçüm-mesafe-google-maps

Başka bir nokta eklemeniz gerekirse, haritayı tıklamanız yeterlidir. Alternatif olarak, fare imlecinizi kullanarak haritadaki çizgiyi de sürükleyebilirsiniz. Artık bu bilgiye ihtiyacınız yoksa X düğmesine basabilirsiniz.

Google Maps Mobile’da Mesafeleri Nasıl Ölçülür?

Mobil cihazlarda izlenecek adımlar oldukça benzer.

  1. Google Haritalar uygulamasını başlatın ve harita üzerinde herhangi bir noktaya dokunup ekranda kırmızı bir iğne görünene kadar basılı tutun.
  2. Yön kutusuna dokunun ve yukarı kaydırın.
  3. Mesafeyi ölç’ü seçin.
  4. Hedefinize ulaşıncaya kadar haritayı hareket ettirin. Mesafe ekranın altında işaretlenmiştir.
ölçüm-mesafe-google-maps-mobile

Mobil uygulamanızda iki nokta arasındaki mesafeyi ölçmek biraz daha zordur, özellikle dokunmatik ekranınız yavaş yanıt veriyorsa veya gerçekten kalın bir temperli cam ekran koruyucusu kullanıyorsanız.

İki nokta arasındaki en kısa mesafe düz bir çizgidir. Google Haritalar, haritadaki iki nokta arasındaki mesafeyi hızlı bir şekilde ölçmenize olanak tanıyan özel bir “Mesafeyi ölç” seçeneğine sahiptir. 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x