Google Chrome Şifreler Nasıl Kaydedilir

Google Chrome’da Şifre Nasıl Kaydedilir veya Google Chrome’da şifre kaydetme nasıl etkinleştirilir. Google Chrome, yerleşik bir şifre yöneticisine sahiptir. Tarayıcınız (Chrome), oturum açma sayfasında çeşitli web siteleri için şifreleri kaydedebilir ve doldurabilir. Bu yazıda, şifrelerin Chrome’a ​​nasıl kaydedileceğini anlatacağız.

Bazen, farklı tarayıcılardan veya farklı cihazlardan hesaplarınıza giriş yapmanız gerekir, ancak şifrelerinizi hatırlamak zor olabilir. Google Chrome’un şifrelerinizi Otomatik Doldurma için kaydetmesine izin verdiyseniz, bunları herhangi bir sistemde kolayca kurtarabilirsiniz. Google hesabınızda oturum açmanız yeterlidir, bu nedenle Google hesabı şifrenizi hatırladığınızdan emin olmanız yeterlidir.

Google Chrome’da şifre kaydetmenin etkinleştirildiğinden emin olmak için ilk yapmanız gereken şey. Bunun için sadece şu adımları izleyin.

Google Chrome’da Şifreler Nasıl Kaydedilir

Chrome’u açın ve tarayıcı pencerenizin sağ üst köşesindeki profil resminize tıklayın ve ardından “Şifreler” (Tuş Düğmesi ) üzerine tıklayın.

Şimdi, “Şifreleri Kaydetmeyi Öner” seçeneğini göreceksiniz, varsayılan olarak açıktır. Bu anahtar kapalı konuma ayarlanmışsa, açık konuma getirin.

Şimdi, oturum açmak istediğiniz herhangi bir web sitesine gidin. Kimlik bilgilerinizi girin ve oturum aç’ı tıklayın.

Bundan sonra Chrome, şifrenizi kaydetmenizi isteyecektir. “Kaydet” i tıklamanız yeterlidir; o web sitesini bir sonraki ziyaretinizde Chrome oturum açma kimlik bilgilerinizi otomatik olarak dolduracaktır.

Bir web sitesi için birden fazla kullanıcı hesabınız olması durumunda, oturum açma formunun herhangi bir alanını tıkladığınızda Chrome size o web sitesinin tüm kimlik bilgilerini gösterecek ve web sitesinde oturum açmak için istediğiniz bilgileri seçebileceksiniz.

“Asla” seçeneğini tıklamanız durumunda, site “Asla Kaydedilmemiş” şifreler listesine kaydedilir ve söz konusu web sitesi için Chrome ileride şifreleri kaydetmenizi istemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google Chrome Şifreler Nasıl Kaydedilir için yorumda bulun

    Google Chrome Şifreler Nasıl Kaydedilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Chrome Şifreler Nasıl Kaydedilir için ilk yorumu yapabilirsin.