Gmail’de Arşivlenmiş E-postalar Nasıl Bulunur?

3 dk okuma süresi

Gmail’de Arşivlenmiş E-postalar Nasıl Bulunur? Günlük kullanıcılar farklı kayıtlı sitelerden e-posta alacaklar. Gelen kutusundaki e-postalar çok sayıda artacaktır. E-postaları gelen kutusundan silmek onları kalıcı olarak kaldırır. Bununla birlikte, e-postaları silmek yerine gelen kutunuzdan gizlemek istiyorsanız, Gmail’deki arşiv özelliğini kullanabilirsiniz. Bu, e-postalarınızı silmeden gelen kutunuzu temizlemek için en iyi yöntemdir. Bu makalede, size e-postaları arşivleyebileceğiniz ve arşivlenmiş e-postalarınızı bulabileceğiniz yöntemler göstereceğiz.

Gmail’de E-postalar Nasıl Arşivlenir?

Arşivlenmiş e-postaları nasıl görüntüleyeceğinizi öğrenmeden önce, e-postaları nasıl arşivleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Henüz bilmiyorsanız yapmak çok basit ve kolaydır. Bunu hem tarayıcıda hem de telefondaki uygulamada yapabilirsiniz. Gmail’de e-postaları nasıl arşivleyeceğinizi zaten biliyorsanız, bu yöntemi atlayın ve sonraki yöntemleri kontrol edin.

  1. Gmail hesabınızı açın ve Gelen Kutusuna gidin. Şimdi arşivlemek istediğiniz e-postaları seçin ve ardından gösterildiği gibi arşiv simgesine tıklayın.
  2. E-postalar arşivlenecek ve artık onları Gelen Kutusunda görmeyeceksiniz.
  3. Telefon kullanıcıları için de adımlar benzerdir, e-postaları seçmek için Dokunun ve ardından e-postaları arşivlemek için arşiv simgesine tıklayın hepsi bu kadar kolay.

Tüm Postalar aracılığıyla Arşivlenmiş E-postaları Bulma

Tüm Postalar, Gmail aracılığıyla aldığınız veya gönderdiğiniz tüm e-postaları gösterir. E-postalar arşivlenmişse, onları geri bulacağınız yer burası olacaktır. Bu aynı zamanda gelen kutusu ve diğer etiketlerin e-postalarını da gösterecektir. E-postalar eskiyse, onları bulmak zor olabilir, ancak e-postalar yakın zamanda arşivlenmişse, onları kolayca bulabileceksiniz.

  1. Tarayıcınızda Gmail hesabını açın ve sol bölmedeki Daha Fazla düğmesine tıklayın. Bu, kullanıcı için daha fazla seçenek açacaktır.Seçenekleri genişletmek için Daha Fazla’ya tıklayın
  2. Şimdi sol bölmedeki ” Tüm Postalar ” seçeneğini seçin ve arşivlenen e-postaları diğer tüm e-postalarla bulabileceksiniz.
  3. Arşivlenen e-postaların önlerinde hiçbir etiket olmayacaktır. Ayrıca onları seçerek ve ardından Gelen Kutusuna Taşı simgesine tıklayarak gelen kutunuza geri gönderebilirsiniz.
  4. Bunu telefon uygulamanızda Tüm Postalar seçeneğini belirleyerek de yapabilirsiniz.

Arama ile Arşivlenmiş E-postaları Bulma

Arama çubuğu, arşivlenmiş e-postaları bulmanın başka bir yoludur. Arşivlenmiş e-postaları bulmak için aramadaki bazı komutları yazabilirsiniz. Bu komutlar, gelen kutusu, gönderilenler ve diğer klasörlerdeki e-postaları hariç tutar. Gmail’inizde arşivlenmiş e-postaları nasıl bulabileceğinizi görmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Tarayıcınızda Gmail hesabınızı açın ve arama postasına komutu yazın.
-in:Sent -in:Draft -in:Inbox

2. Bu, Gönderilen , Taslak ve Gelen Kutusu e- postaları dışındaki tüm e-postaları bulacaktır. Bunu yaparak, arşivlenmiş e-postaları tüm e-postalarda aramadan kolayca bulacaksınız.

3. Ancak bu, etiketlenmiş tüm e-postaları da bulacaktır. Yukarıdakilerle bu komutu ekleyerek onları dışlayabilirsiniz.

has:nouserlabels

Şimdi yalnızca arşivlenen e-postaları görünecektir

Bunu Telefonunuzda ki Gmail uygulamasında da kullanabilir ve tarayıcıyla aynı sonucu ulaşırsınız.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x